Споделена история от Тинейджърски

AUBG (Прекъсване на училище)
Здравейте! Споделих историята си тук, защото знам, че този раздел е най-четеният.
Смятам след 7-ми клас, да не ходя повече на училище и да започна да ходя на частни уроци по Англ. ез., Математика и Информационни технологии. Да уточня, че искам да стана програмист. И така... искам да вляза в Американският университет в Благоевград(платено), и искам да питам, дали ще има проблем, че не съм завршил училище???
Благодаря предварително!!!

М(12) 6 клас
---РАГ

Коментари

1.   Естествено, че ще има проблем. В никой университет няма да те вземат без диплома за средно образование, а работа без диплома... трудно. Дори диплома за основно образование няма да имаш, защото тя се дава след 8ми клас или поне така беше по мое време (което не беше толкова одавна и пояснявам, че съм учила в езикова гимназия).

2.   Ей детенце не търси информация за такъв важен въпрос по форумите а се обади по телефона или отиди лично в университета.
Admissions Office Contact Information
Phone: ( 359 73) 888 111
Fax: ( 359 73) 888 444
E-mail: admissions@aubg.bg
Admissions Office
ABF Student Center
American University in Bulgaria
12 Svoboda Bachvarova St.
Blagoevgrad 2700, Bulgaria

3.   За съжаление ти искат диплома, както във всеки друг университет. А родителите ти съгласни ли са с твоето решение? Съгласен съм, че училището е безумие, но трябва да завършиш. Стискай зъби, шести и седми клас минават много лесно, в гимназията става далеч по-зле.

Venjus

4.   Номер 3, какво значи за съжаление? Достатъчно е, че вече събират куцо, кьораво и сакато по университетите да си запълнят бройките, остава и без диплома. В гимназията са едни от най-хубавите моменти, както и в университета и далеч не е трудно.

5.   Да ще има проблеми. От личен опит ти казвам. Уча в ЕГ "Иван Вазов" в Пловдив (онази гимназия с която ходят с по 70 лева на училище) и един мой приятел имаше подобно желание - е сега има доста проблеми, защото с частни уроци не можаха да го приемат никъде. Явно си от богато семейство щом имаш желание за частни уроци, аз също ходя на такива, но не можеш да избягаш с тях от системата, съжалявам.

6.   Не съм от богато семейство. Преди година се преместихме в Армения и ми беше много гадно, и сега искам да изляза от училище, за да дойда пак да живея в България, заради приятелите ми, искам да направя всички, за да дойда тук, но искам и да продължа с ученето и не мога да ходя на училище в България, защото не знам граматика, българската история, много съм добър по математика, но това, което те са учили, аз съм го учил на арменски...

7.   Няма невъзможни неща, има мързеливи хора. Винаги можеш да наваксаш каквото си изпуснал, дори с риск да изпуснеш 1 година в училище.

8.   №4 явно си забравил какво е да ходиш на училище, това е един дванадесетгодишен тормоз върху душата, а когато той свърши си останал без капка креативност и знания, но пък си готов за "живота". Можеш да погледнеш модела Съдбъри, който би бил далеч по-ефективен от сегашната помия, която наричаме образование.

Venjus

9.   Номер 8,
Светът е такъв, какъвто го възприемаш и какъвто си го направиш. Нито повече, нито по-малко. Не си мисли, че съм била популярна или не са ме тормозили. Винаги съм възприемала училището като нещо забавно, както и университета в момента. Да, не е кой знае колко весело, но винаги гледам от позитивната страна. Пък и виждам мои приятели, които са учили до 7ми клас - кой кара такси, кой чисти... Ако искате това да е бъдещето ви, добре.

10.   №9, караш ме да се смея. Не знам защо си мислиш, че хартийката, която си получила, те прави нещо повече от твоите приятели. Ти помниш ли нещо от училище? Обзалагам се, че отговорът ти е не. И как въобще говориш за бъдеще, щом още си в университета? Аз познавам икономисти, които работят като охрана, така че една тъпа диплома ти отваря пътищата в живота. Мога да ти посоча стотици учени и известни хора, които не са завършили, но въпреки това са успели - как ще обясниш това? В Америка homeschooling придобива все по-големи мащаби, но единствено в България детето няма никакъв право на избор върху най-хубавите си години, които пропилява в мръсна сграда, 6 часа на ден, вторачен в пенсионерка, която си избива комплексите на разни малчугани. Ама един ден, когато детето ти влезе в тази система, ще разбереш за какво ти говоря - тъжно е да гледаш как една постройка отнема детството, природното любопитство и жаждата му за знания. Не казвам, че не трябва да завършиш - но да казваш, че системата е добра, си е чисто лицемерство и промиване на мозъка.

Venjus