Споделена история от Тинейджърски

Ако можеше всички да сме хубави
Здравейте! Пише ви едно момиче на 15 г. за нещокоето ме мъчи. Като по-малка бях хубавица, помня, че ми правиха комплименти, но от както влязах в пубертета страшно много погрознях. Опитвам се да не отдавам значение на това, казвам си, че това не е най-важното, но в средата в която живея ако не си хубав по техните критерии дори "здрасти" може да не ти кажат. Писнало ми е да ме обиждат и да правят забележки. Я ще ми кажатче спиралата ми била размазана, я че ми излязли нови пъпки или, че косата ми изглежда ужасно и е суха. Доста често и ми се подиграват иронично - "о колко си хубава" "мега яката" и след това се започва едно хилене. Не мога вече, комплексирам се всеки ден. дори да се харесам как изглеждам примерно днес винаги се намира някой, който да ме приземи на земята. Познатите ми са много красиви, получават много мъжко внимание. Аз също искам, но освен ако някое момче не се избъзика с мен с горе споменатите фрази или направо не почни да ме обижда, не получавам друго внимание. Болно ми е защото имам неща, които не мога да променя - като например пъпките, косата ми и носа ми (който наистина мразя), а те всеки ден ми сриват самочувствието. Искам и аз да съм хубава, полагам всички уселия, които мога, но просто никой не забелязва. Не знам какво да правя, писнало ми е да ме обиждат. Моля ви, посъветвайте ме нещо.

П. С. Сигерно изглеждам като пълна лигла, но наистина се нуждая от съвет как да не се влия от коментарите. Лошото е, че мисля, че всичко, което ми казват е точно така и още повече се комплексирам.

Коментари

1.   Не можеш да затвориш устите на хората. Единственото което можеш да направиш е да се абстрахираш от тях. Или примерно ако някой "красавец" те обиди и ти направи същото.
А ако се притесняваш, че мъжете не ти обръщат внимание - не се притеснявай. Свестните не гледат външния вид, гледат характера и държанието ти. Продължавай да се поддържаш и не слушай хората.

2.   Ами подиграват ти се, защото сигурно се престараваш с цапотенето (спиралите и тем подобни).
Естествената красота е най-ценната. Ако я нямаш, с цапотене няма да се оправиш.
Ако всички бяхме хубави, това нямаше да ни прави впечатление и щяхме да се вглеждаме и да се избираме по други критерии.

4.   На твоята възраст и аз изглеждах настина много зле, както ти казваш косата ми беше ужасна носът ми и бях много слаба нагрубяваха ме и т. н ще ти кажа какво направих аз. Започнах да си объщам повече внимание, като си правех прически изправях си косата със ютията смешно но волята прави всичко ( коста ми беше ужасно къдрава) само и само да изглеждам добре купувах си секси дрешки високи токчета. Ставах 1 час по рано преди училище да се гримирам, гледам да изглеждам максимално красива без да прекалявам косата си изправях всеки ден. Работех и си купувах яки дрешки нищо че понякога ми беше студено или неудобно, започнах да се закачам със момчетата и те ме закачаха. Когато ме нагрубят и аз ги обиждах дори до бой се е стигало. И така от грозницата на класа стана най якото момиче които всеки кани на купона си. Първо трябва да мислиш по свободно по разкрепостено намери си приятелки които да изглеждат добре. Да знеш че няма да стане от днес за утре трябва време но ако сега допуснеш да те мачкат и нагрубяват така ще е и по нататък и в работата и кадето и да идеш. Просто повярвай че си красива и желана.

5.   Ех... мечти, мечти! Пластичните хирурзи, козметиците и някои маркетолози остават без работа, а ние сме щастливи!
Знаеш ли, че красивите деца обикновено стават грозни възрастни и обратното - грозните деца често стават красиви възрастни. Съчувствам ти! Не е добре да имаш особеност, която може да послужи за подигравки в България, защото комплексарите са по-устати и по-безчувствени от останалите и най-вероятно ще свършиш психически и душевно изтощен от глупостите, които са родили нечии болни мозъци. Нали знаеш - рекламата е голямо нещо! Все едно дали ставаш за нещо - важното е да си по-устат от свестните и непрестанно да навираш мнението си в ушите на останалите.

Извинявам се на админа за използваните епитети, но защо да лицемерничим? Хората наистина са такива и това не е само тук. Всеки е гледал чуждестранни филми и знае, че в чужбина също има немалко същества от този вид - тъпи и нахални. Ако броят на гореспоменатите намалее, ще намалеят и тези теми, които се дължат на вредното им влияние върху по-разбраните и сензитивните. Нашенските "простаци" не са феномен, но човек се засяга повече от своите проблеми отколкото от чуждите.

7.   Никой не е грозен.
Има липса на фитнес!
Има недобро обличане!
Има недобър грим!
Има ниско самочувствие, но няма грозни хора, запомни го!
Вземи се в ръце и след няколко месеца няма да се познаеш, както и другите!
Успех от сърце ти желая!

8.   Ето ти вариант:)
Ето ти вариант:)

Намери някой батко или дори чичко, все едно.
Да е някой твои познат, дето твоите хора не го знаят.
Просто да идва да те взема от даскалото, по възможност с по-хубава кола.
И да изпиете по едно кафе някъде, където ще ви видят твоите хора.
Просто да играе РОЛЯ, на твое гадже.
Без нищо между вас, разбира се.
Може мама и татко и те да знаят, че всичко това е игра, за пред тези, които те обиждат.
Едва ли ще имат нешо против.
И тогава...
Каквато и да си ти, колкото и да не те харесват, ето, има пък човек, който те харесва.
Супер як, по-възрастен и лапнал по теб :)
На него кво му пука, просто прави едно добро дело, за теб, вдига ти акциите:)
И ти вече няма да се нервиш.
Щото си имаш гадже, за което другите ще ти завиждат.
Опитай, забавлявай се. :)

Всичко това е проверено.
В даскалото и аз бях от смотаняците.
Биеха ме, тормозеха ме, момичетата не ме и поглеждаха.
Направо се бях сдухал.
И един ден... отидох при две каки, непознати, мноо яки и двете, студентки.
Видяха ме, че съм супер тъжен и не ме изгониха на момента.
Разказах им къв съм карък.
И те се навиха, дойдоха в даскалото да ме вземат.
Супер яки, по-големи и се направиха, че се знаем отдавна, заради шоуто.
Даже ме разцелуваха, а до преди това не се бях целувал с момиче :)
На моите хора им увиснаха ченетата.
И после цяла година им разказвах измислени истори, за каките.
И край, престанах да съм смотаняк.

Y D

Намери някой батко или дори чичко, все едно.
Да е някой твои познат, ако ще и семеен приятел.
Просто да идва да те взема от даскалото, по възможност с по-хубава кола.

9.   Сигурна съм, че си много хубава! Оставай ги да се подиграват! За косата - използвай балсам или кристали, ако наистина ти е суха, а за пъпките има продукт, който се казва AcneOut. Носа - 2/3 от хората не са им хубави носовете, и моя не е. Носа не е от значение, спокойно.

10.   Ти искаш да бъдеш по-красива а аз мила ще ти кажа как да го постигнеш. И аз не съм от най-красивите в лицето.. Косата ми е начупена и хвърчаща, носът ми е пълен бляк, веждите също а бе ужас.. Като бях по-малка нашите не ми даваха да се гримирам беше кошмар, но ето вече съм на 17 години тренирам имам страхотно и стегнато тяло, по което се заглеждат всички изправям си косата, скубя веждите, фон дьо тена, спирала, молив, гланц и воала ставам симпатично момиче с перфектно тяло. Пробвай мила ще ти хареса да виждаш в огледалото симпатично момиче със секси форми :)

11.   Хора какви са тези съвети, които давате. Ставайте 1 час по- рано и си изправяй косата с ютия, носи къси поли.. ( направо да стане к*рва не искате ли? ) Бъди себе си, не им обръщай внимание, ако ги обиждаш гледай да ги заболи хаха (колкото и долно да звучи) Няма ненадминати красавици и красавци, че да ти се правят на отворени. Ще дойде един момент в който ще е по- важно какво имаш в главата.

12.   Аз лично не се харесвам. Дори и да ме хейтват, не ми пука :) под моето ниво са:)

13.   Какъв грим носиш? Ако е нещо леко-добре, но има момичета, които се правят на какво ли не, за да привлекат внимание. Дръж се естествено. Забягай над учене и един ден ще има кой да те уважава.

sunflower

14.   Ами то и аз имам пъпки, и аз почти всеки път не се харесвам, ама се уча да се приемам такава каквато съм. И мен са ме обиждали, обаче и аз ги обиждам и не се оставям да ме мачкат. И ти бъди така малко повече самочувствие и да не ти пука след две, три години ще се оправиш.

15.   Все едно чета моята история!!! :( Разбирам как се чувстваш и аз съм така. И аз изглеждах добре, като дете. Мислила съм си защо не мога да изглеждам, като някои мои приятелки, но за съжаление такъв ми е късмета! И наистина е много трудно човек да си повдигне самочувствието. Аз за да изглеждам добре винаги си слагам руж. Не мога без това. Ако смяташ, че ще ти ходи и ти си слагай. Жените малко или много са красиви, когато са леко румени.

16.   Сега си в пубертета и е нормално както по твоите думи си станала грозна така ще станеш красива.
На 13 години съм и не съм се променяла в лице или нещо такова,но не се подлагай на гримовете,не само изглежда смешно на твойта възраст,а и ти вреди на кожата,ще ти излезнат пъпки.Остави ги тези които ти се подиграват те просто смятат,че тези които не са като тях са грозни или нещо подобно.
Като цяло просто не се гримирай,грима не прикрива недостатъците,а прави недостатъци.Когато станеш по-голяма и искаш да си естествена ще бъдеш гола-вода.Тук в България като си видим фолк певиците се ужасяваме не ставай такава.Не им падай на нивото бъди зобро момиче,а и не винаги с красота се постига,кагато си търсиш работа те няма да гледат колко пъпки имаш.Но запомни грозни хора няма.

17.   Ти си грозна по чия преценка? !
Всеки харесва различни хора. Сигурно има хора които те харесват такава каквато си, но се вслушват в обидите на "готините" момчета и си мълчат. Просто се поддържай ( говоря за коса, дрехи... - не за грим) и кажи на хейтърите :"Като нямате вкус това не е мой проблем". Не бъди надута, но покажи, че имаш добро мнение за себе си и ще започнат да те харесват и уважават.
Успех!
П. п. Не бъди курва и не изглеждай като такава!

18.   Номер 4 не си се превърнала в ясо и популярно момиче а в лесно момиче моля те не давай такива съвети просто е тмешно как повечето се правите на много готини, популярни и интересни а всъщност сте прости лесни, а за лесните и евтините винаги има "клиенти".