Споделена история от Тинейджърски

Татуировка
Здравейте! Първо искам да започна с това, че желая да коментират историята ми хора, които вече имат татуировка, но бих уважила мнението и на хора, които нямат! Момиче на 16г съм и от 1 година насам обмислям варианта да си направя татуировка. Но ме е адскиииии страх.. По принцип не търпя много на болка, но повече от всичко искам да се татуирам и то не нещо безсмислено, а нещо свързано с баща ми, тъй като го загубих (Мир на праха му). Но искам да е нещо малко. От сорта на "Dad, I love you" или "Dad, I miss you". Моля ви се, дайте идеи къде да се татуирам (място по тялото) и дали много боли :(

Коментари

1.   Ех, трогателно и мило наистина. Това, което смяташ да правиш ми допадна много. Значи, това "Dad, I love you" значи тате обичам те, преведено от английски на български, а другото демек това: "Dad, I miss you" значи тате липсваш ми. Моите съболезнования между другото.

Значи, бих ти предложила, да си я направиш на ръката, може би на рамото, ако искаш да е по закрита, а ако си решила да се вижда си я напиши някъде около дланта или китката. Не я прави с по-големи букви, защото след време, ако ти се развали и искаш да я махнеш ще стане по-трудно.

А, за това дали боли, не знам не мога да ти кажа, защото не съм си правила, но съм виждала как правят на друг човек. Има няколко начина, с машинка и чрез игли. Предполагам, че с игли повече ще боли. Пък за машинката, изглеждаше безболезнено. Ама, от страни лесно се съди.

То пък това да ти е проблема, болката. Ако трябва му плати с няколко лева отгоре, та да ти бие едно болкоуспокоително. Но, ако мислиш, че ще издържиш ок, няма проблем.

Падналото ангелче :*

2.   Знам, че ще прозвуча като всички други които са ти го казвали, но според мен не трябва да си правиш татуировка, ако е затова. За да запомниш баща си не ти е нужна графична помощ, а въпросната татуировка може да предизвика проблеми в бъдеще. Освен, че ще те садва всеки път като я погледнеш, я си представи докато правите секс с бъдещия ти приятел, той като трябва да я гледа и да си мисли за баща ти? Примера е тъп, ама принципа е важен. Сигурно няма да ме послушаш, но все пак поне помисли над това.
S. A. D.

3.   Аз имам на гърба и наистина доста си болеше, но стискаш и зъби и траеш. Чувала съм, че едно от най болезнените места е вратът, главата и около гърдите, но това вече и зависи къде искаш ти да го направиш, а се съмнявам да е на тези места. Съжелявам и за загубата ти, но със една татуировка не можеш да покажеш на един даден човек, че го обичаш, той е в сърцето ти.

4.   Не мога да те лъжа че не боли, но няма да е толкова страшно. Относно мястото... Ако искаш да те боли по малко, избери място с повече месо, защото например ако си я правиш на ребрата ще боли повече, защото няма почти нищо над костта. В интернет има схеми, които показват къде боли най-малко и къде най-много, но пак ти казвам не е болка за умиране, даже ако си вземеш приятел с теб и се заговорите няма да разбереш кога е свършило. Също така имай в предвид, че ако татуса е на ръката някъде на китката или под лакътя с времето ще се размаже леко.

5.   На вътрешната част на ръката. Не е много явно, изглежда добре и не се изпитва абсолютно никаква болка.
Преди време като аз правих моята (точно на същото място), се страхувах от болка, понеже и аз не търпя много. Но наистина нищо не усетих, по-скоро нещо като гъдел. Беше готова за 20 минути.

6.   Представи си космите ти да са сравнително дълги и да ги минеш с епилатор. Такава е болката. Татуистът на последната ми татуировка след първата чертичка ми каза "Ще припадаш ли", на което аз се учудих, че изобщо има такъв вариант. На смаяния ми поглед той отговори "Абе никой не го боли чак толкова. Припадат от страх и напрежение"
След като искаш нещо мъничко и лично, предполагам няма да го сложиш на мястото, на което единствено боляло ужасно (ми каза той), а именно-скалпа. :)))

8.   Аз си направих татуировка и изобщо не болеше аз имам 3 татуса а съм само 14 най-добре е ако го направиш на ръката там няма да осетиш никаква болка.

9.   Бащата ти на дали щеше да иска да си направиш татус.

10.   И аз обмислям идеята за татуировка, само че аз искам сърчице в памет на баба и дядо. За сега още не съм се решила, но знам, че болката не е нетърпима, а и на различните места на тялото е различно, за това питай в студиото къде боли най-малко. А и не я прави прекалено голяма, идеята е това да е твоята лична връзка с баща ти, а не да я вижда целия свят. Аз поне моята бих я направила на по-закрито и само аз и близките ми да знаем за нея и какво символизира, но ти си знаеш. Иначе идеята ти е страхотна! Много жалко, че баща ти си е отишъл, сигурно щеше да се гордее с теб и да е щастлив, че го обичаш толкова много.

11.   Болката далеч не е нетърпима. Разбира се, всеки човек си има праг, но да те татуират далеч не означава да те дупчат, все едно те гърмят с картечница. Само ако ти кажа колко абсурдно плитко в кожата влиза иглата няма да ми повярваш! Имам татуировка, на рамото, където се счита, че боли, защото е на кост, но не е нищо особено. Упойката, кел файда, с или без-все тая. Та, за дълбочината. Предполагам, си забелязала колко дълбоко си си порязвала пръста? Е, сега си спомни колко дебела е била кожата ти около отворената раничка. Мога да ти кажа, че иглата влиза точно толкова. Рядко се случва татуировка да пусне много кръв. А и броят на пробиванията е толкова голям, че след като те е убола иглата веднъж, мястото леко изтръпва и почти не усещаш други бодвания. То е даже като силно драскане, не е страшно, макар, че аз треперех преди да ми направят моята :D Вземи си слушалки, звукът от машинката е по-депресиращ от болката :D

Ричи-шан

12.   Няма нищо лошо да си я направиш, но защо на английски? Нима ние българите нямаме достатъчно хубав и звучен език, че да трябва да ползваме чужди?

13.   За болката зависи от мястото аз първата, която си направих беше на дясната ръка и не ме болеше, втората и беше на врата и също не ме болеше. Но зависи от мястото и от човека разбира се