Споделена история от Тинейджърски

Много искам да се запиша на Кик Бокс, ама ме е страх, че ще ми счупят носа от първия ден
Аз сам момче на 14 години МНОГО искам да се запиша на Кик Бокс. но ме е страх че ще ми счупят носа от парвия ден незнам какво да правя, пак и от една страна мойте родители абсолютно не са съгласни да тренирам този ИДЕАЛЕН спорт за мен.Незнам какво да направя! Това започна от около най-много един месец, когато гледах документлния филм на най-великия боксйор на всички времена МАЙК ТАЙСЪН и от тогава сам луд по този спорт и сега незнам какво да направч хем малко ме е страх хем родителите ми не искат да тренирам хем пък МНОГО искам да тренирам този спорт. Предварително благодаря.

Коментари

1.   Ще ти счупят главата 1во :D:D:D Споко пич... мисля, че увлечението ти по този спорт ще е кратковременно.

2.   Абе ейй веднага да се записваш!
Аз съм на 21 сега, като бях в 9-ти клас исках да тръгна на карате, но не тръгнах, щото не ме пускаха..след това в 12-ти тръгнах на кикбокс, после на муай-тай.. и сега пак нищо не правя, но от януари почвам пак муай-тай.

Както и да е. Сега за твоите страхове - имах абсолютно същите притеснения преди аз да тръгна. Не се притеснявай! Нищо няма да ти направят. Целта им не е да те пребият, а да те научат на нещо. На тренировка никога не се млатите със пълна сила, а най-много до 60%.
Най-добре си намери хубаво място да тренираш, говори с треньора и питай общо взето. Можеш да останеш да погледаш как върви някоя тренировка, но като цяло трябва да убедиш вашите, че няма страшно (както си е всъщност).

И като тръгнеш, да не се стреснеш или да се откажеш! Първата крачка е най-трудна винаги!

айде и да пишеш какво е станало ;р

Р.

3.   Запиши се на народни танци

4.   Хах в залите да не мислиш,че е като на улицата. Аз тренирах карате, което е най-бруталното и всички се опитваха да ме учат не да ме бият, друг е въпроса, че с бои повече се научаваш. В залите има уважение и никой няма да се опита да ти счупи носа докато не задобрееш (ама и тогава пак няма)

5.   Първо, който иска да те трепе, ще ползва оръжие. Тогава всичките умения отиват по дяволите.
Иначе кикбокса наистина е добър спорт за момче, но може и да ти мине увлечението - след като те е повлиял един филм за Тайсън...
Просто научи от приятели някоя и друга бойна техника, които биха ти стигнали. Ходи на фитнес.

6.   Aз съм на 13 и съм момиче ;д.. аз също искам да се запиша на кик бокс, обаче всичките ми приятелки ми казват,чее ще имам много мускули ;дд

колкото до теб- запиши се , съгласна съм с 5

7.   Които го е страх от мечка не ходи в гората!

8.   Синът ми тренира от 3 години и на състезания ходи, а носът му все още е идеален! Не се притеснявай при спаринг използват каски.

9.   Номер 6 - приятелките ти са тъпи.
Докато направиш мускули, ще има да тренираш с години... Трябват ти и допълнителни фитнес занимания.
Момичетата по принцип не трупат толкова мускули, колкото момчетата.

10.   Понеже засегнахте тая тема за бойните изкуства, ще отговоря, не само на автора, но и на всички които обичат да са силни и с дух!.

Млади момко! Страх има във всеки един човек. Ако го нямаше, то ние нямаше и да сме на тоя свят. Затова оцеляваме, защото се страхуваме! Аз лично, започнах с бойни спортове още от дете. Бях и един от десетте основали киокушинкай на Ояма в БГ. Преди повече от 25г. Не бе лесно. Бях почти дете, когато започнах да спортувам. Това е спорт за фул контакт. Никога и никой не ми счупи носа. Въпреки че имаше леки травми, но това както обичам да казвам, е резултат от не добра подготовка и разгряване!!!
Последното е много важно! Ако искаш да спортуваш и да успееш в това, го запоми! Защото в тия спортове се закалява: първо издържливоста на костната система за претоварване и второ мускултурата за поемане на последното.

После и ако си всеотдаен в силовите упражнения, ще се радваш на страхотно здраве и дух! Тоя спорт на мен ми даде, не само да защитавам хората и собствения си живот, а и бодро тяло и дух, сега на 48години! Винаги помни едно правило: ,,Човек без дух е боклук! " -японска поговорка! Имаш ли дух и сила в себе си, ще успееш. Останалите просто отпадат.

Аз 15 години спортувах. Със световния шампион по кик бокс (М.М.), бяхме навремето спаринг партньори. Сега на 48 г. просто съм благодарен на съдбата че бях такъв, защото в момента за тия години, имам страхотна физика, ЗДРАВЕ КОЕТО УЧУДВА МЕДИЦИНАТА(никога не ми се е налагало да ходя по лекари,освен за изследвания за да се видя накъде съм ), и вътрешна енергия, която както всички казват- просто блика от теб! Не, не се хваля, но се чувствам повече от силен и здрав! Никога не съм боледувал! Но съм правел силови упражнения, гол на отрицателни температури и силен вътър навън. Време, от което и един добре подготвен човек би се разболял.

Виждам че си умно момче и ако си силен духом ще успееш! Травми са възможни както казах, при не добро разгряване на мускули и стави, но това е преодолимо ако искаш да бъдеш силен и здрав! Не напразно за морските пехотинци казват че те са: 1-во по силни от себе си и второ по силни от болката. Последната се преодолява лесно с терениране на волята, което е основна част от тренировъчната система. Все неща които по-късно в живота ще ти са от най-голяма полза! Важно е и обаче, да попаднеш в добра школа и на добри треньори и не аматьори!
Никога не прави това, ако не си подготвен, разгрял и да имаш добър треньор- в случая се казва сенсей. Резултатът ще е не само отрицателен, но и опасен за здравето ти! Всичко се подтига не отведнъж, а с години труд, воля и усилие, в съчетание с трениран дух и воля!

П.П. Мен тоя спорт ме научи и на друго- че ако един човек желае нещо силно и всеотдайно и наистина много, ама много силно го искаш, то след време желанията се сбъдват от самосебе си!!! Някъкси всичко много по-лесно го постигаш и нещата се случват!
Юли Костов

11.   1.пич 1 ден няма да ти чупят носа !!!
2.трябва да тренираш 3-12 месеца за да те пускат спаринг...
3.аз тренирам от 2 месеца и половина и все още нищо не са ми направили :Д така че се успокои и нищо нема ти чупят....а пък и ако задобрееш дори нема ти чупят нищо :)

13.   и аз като номер 6 съм на 13 години и съм момиче и също много искам да се запиша на женски кик бокс, обаче ме е страх от травми.. пък и съм малко слаба... висока съмм 1, 60 а тежа 35 килограма, правете си изводите.. затова много хора ми казват че този спорт не е за мен но на мен ми се иска да се запиша

14.   Мани ги тия кик-боксьорчета ако си от София запиши Крав Мага много по-ефективно е.

15.   Разбери се с ръководството да не ти чупят носа от първия ден, поне на 3-4, те са разбрани хора ще те послушат

16.   Пич няма да ти счупят носа на първия ден, аз тренирам бокс родителите ми също не позволяваха, но скоро станах първи на градско до 64 кг зех златен медал, и те разбраха че много ми се тренира този спорт и т. н, и затова вече не спират да ме карат да спирам да тренирам, така че си се запиши, а за носа че ще го счупят ще го счупят, но не на първия ден :)

17.   Носа ще си го счупиш сам по време на тренировка или мач .. а тва че некой кретен ти е казал че още с влизането в залата те пречукват от бой не е вярно.. :)

18.   Ако те е страх да тренираш Кик Бокс, то просто не се записвай на този спорт. Има много други спортове, като джудо, борба, карате или самбо, които също могат да ти помогнат

19.   Майк Тайсън е боксьор (английски бокс), не муай-тай боксьор. Няма да ти счупят носа, но струва скъпо да учиш такъв спорт. Трябва да си и мотивиран, не да идеш 3-4 пъти... Защо вашите трябва да знаят, че ходиш? Парите ли? Е тогава наистина или говори с тях или се откажи. Има време да ги учиш тия неща. Аз съм на 20 и сега в понеделник (1 окт. 2012) ще ходя за 3-та седмица на бокс (английски) и ми казаха в петък (28 септ. 2012) да нося предпазителя за зъби. Предполагам 1-я спаринг (дано не ме убият от бой :D ). Ще ти счупят нещо ако ти дадеш. Нали за това имаш ръце - пази се!

ON YOUR GUARD!

20.   То поне ако не знаеш бокс, ще се разбере от счупения ти нос.

21.   И аз съм момиче на 15 години и след няколко дена ще започна да ходя на кик бокс, но не знам какво ми е нужно за тренировка.. Ако някой ми каже, ще съм му много благодарна.

22.   Търся момчета за спаринги. аматьори, като мен

26.   8. кво общо имат каските със това да ти счупят носа о. О те са около ушите...

27.   значи батка не ги слушай тия където само са чули не дочули аз съм боксьор от 2 г и мога да ти кажа да си се запишеш без да го мислиш защото 1-во спарингите не са задъжителни само като се записваш ще кажеш на трениьора че няма да правиш спаринги а че искаш само да тренираш и 2-ро И дори и да решиш че искаш да правиш спарин трениьора няма да ти даде минимом до 15-тата тренировка

28.   спаринги се правят попринцип само за издръжиливост смисл такв да носиш на бой защото като получаваш постояно удари мускулите започват да ти свикват на бой и така започваш да не усещаш нищо

29.   Който търси спаринги да пише...