Споделена история от Тинейджърски

Детектор на лъжата
Част от отговорите на моя живот...

1. Години - 18?
отг: ДА

2. Вярно ли е че се чувстваш самотна?
отг: ДА

3.Когато за момент се почувстваш щастлива вярно ли е, че необяснимо след това се чувстваш някак виновна?
отг: ДА

4. Вярно ли е, че досега не си имала гадже и дори не си се целувала с момче (от което се чувстваш ужасно)?
отг: ДА

5. Вярно ли е, че почти всички в от класа ти се държат гадно с теб въпреки, че винаги си им помагала?
отг: ДА

6. Вярно ли е, че всеки ден си мислиш за самоубийство, защото се чувстваш ненужна на света?
отг: ДА

7. Мислиш ли, че си ужасен човек (дори може би да нямаш конкретен повод за това твое твърдение)?
отг: ДА

8. Вярно ли е, че имаш твърде ниска самооценка за себе си (според околните)?
отг: ДА

9. Вярно ли е, че не си особено социален тип и някак те е страх от хората?
отг: ДА

10.Вярно ли е, че обвиняваш себе си за много неща (които си или не си направила в миналото) и те ти пречат да продължиш напред?
отг: ДА

11. Вярно ли е, че 90% от времето си прекарваш в къщи пред компютъра само-съжалявайки се?
отг: ДА

12. Вярно ли е, че единствените с които можеш да споделиш всичко това са непознатите хора от този сайт (защото само тук се чувстваш частично разбрана)?
отг: ДА

Сладва продължение (може би).....

Коментари

1.   Вярно ли е, че си 120 кила защото седиш само пред компютра

отг: ДА

2.   Номер 1, твърде си груб да ти кажа.

Въпреки че момичето "влиза във филми" малко повече от необходимото.

Ако иска да сподели с някой, да пише.. хем ми стана интересно.

3.   Всичко идва от психиката на човек,ти като си втълпяваш,че си ужасна,ненужна и т.н естествено,че така ще те възприемат и околните.Като не си харесваш начина на живот,опитай да го промениш.

Не мисли за миналото, погледни напред.А и какво като не си имала гадже,живота е пред теб все още си на 18 .Опитай се да бъдеш позитивно насторена, да мислиш за хубавите неща, които ти се случват.

4.   Мила, ти си на 18 години. Животът е пред теб! Млада си,чувствителна си и понякога е нормално да се чувстваш самотна, неразбрана, объркана. Това че се самосъжаляваш няма как да ти помогне, даже би ти навредило. Какво печелиш като се самосъжалява?
Какво печелиш като си затворена в себе си?
Ще ти дам няколко съвета, а това дали ще ги приемеш си е лично твое решение.

1) Спри да се затваряш в себе си! Усмихни се на живота - та ти си на 18 години. Животът е пред теб. Ако сега се откажеш, то какво остава за по нататък, когато става още по-трудно.

2) За да не се чувстваш самотна излизай с приятели, намери си някакво хоби или каквото поискаш, само недей да седиш сама пред компютъра. Това не само че не ти помага, но дори ти вреди. Като започнем от зрението и стигнем до това, че все пак компютърът е машина, с която няма как да осъществиш какъвто и да било разговор.

3) Другото което е престани да се самообвиняваш за неща, за които не си виновна или са в миналото. Вече всичко е отминало и вместо да се ядосваш на себе си за вече отминали грешки започни да мислиш за бъдещето си и как да го направиш по-добро.

4) Самоубийството НЕ е решение! Изобщо избий си тази налудничева мисъл от главата. Знаеш ли колко хубави неща те очакват? Да не би да мислиш, че няма да те споходи нещо добро, нещо хубаво, нещо прекрасно ?
Бъди оптимист! Не се затваряй в себе си. Ако трябва дори потърси помощ - дали от родители, дали от психотарапевти , няма значение. Важното е да гледаш напред и да вярваш че нещата колкото и лоши да са те ще се оправят.

Желая ти успех и знам че ти можеш да постигнеш чудеса със себе си и със собствения ти живот! Надявам се, че съм ти помогнала.

Мария , 15 години :)

5.   Номер 1, ти си кретен |((((

6.   Аз съм номер 1 , може би малко гръб бях наистина но щом до сега е било така значи не си спортувала кажи ми спортуваш ли? Ако не спортуваш то иди малко направи хубаво тяло започни да се запознаваш с нови хора, ходете на купони ти сурогно не си се напивала никога е време е да опиташ да се повеселиш да пийнеш с приятели да танцуваш след това идват и целуфките , свалките и секса дори .

Не може цял живот да седиш така не знам колко си килограма но ако си младо красиво момиче едва ли ще водиш такъв начин на живот. Раздвижи се и сичко ще се оправи и спри да помагаш много на хората щото според мен нямам истински приятели с, защото те само те използват да им помагаш... И успех ! Съжалявам за първоначалната грубост просто истината се крие някъде посредата винаги :)

Димитър, 16 години

7.   Димитре! Научи се на правопис, първо! После, добре че поправи мнението си от 1-ви пост. Защото с това второ мнение което си написал... Ами то с него трябваше да започнеш! Това дете, авторката, явно има нужда от помощ. И ние трябва да и дадем добро начало.

До Автора: Дете не се притеснявай, защото в живота винаги се случват нещата за които си мечтаеш! Просто го поискай, по дяволите, това от живота! После сама ще се учудиш, как всичко се подрежда! М40. ИЗПИТАНО

8.   Вярно ли е, че №1 е супер прост и мястото му не е тука?
отговор: Да! (отговор на първото му мнение).

Момиче, и ние, които пишем тука сме хора. Някои от нас те разбират. Това означава, че може да се почувстваш разбрана, та дори и от непознати. И кой казва, че около нас в ежедневието трябва да е пълно с хора, които ни разбират и харесват. Не се старай да се харесаш на всички, по-нататък това ще ти създаде други проблеми.

9.   Намери начн да се събираш повече с хора на твоята възраст , да си в компания това много помага за повдигане на самочувствието , а от там и на всичко останало . Преодолееш ли страха от хората всичко друго ще си доиде на мястото .

10.   Номер 1 мн ме радва мен. Някой да се "престраши" да ка же мнението си и,в този случай,според мен,истината,вие скачате отгоре му. Недейте така,малко свобода на словото? 1 мн точно си го казва,ама даже и да е така-това не е причина да се самосъжаляваш,тялото изобщо не е едно от най-важните неща. Това,което ме подразни е самосъжалението ти и мислите за самоубийство. Писнало ми е вече да се разправям с такива деца! Добре,пробвай да се самоубиеш и какво ще постинш? Само ще им докажеш калко си слаба и ще потвърдиш мнението им за теб. Покажи им,че не си боклука за който те мислят,но и да не го направиш,ко ти пука от група тъпаци?
Не знам какъв ти е случая,специално в класа има една,която си заслужава отношението,надявам се случая ти да не е подобен. И ако решиш да се самоубиваш не вземай лекарства,моля ти се,или не си режи вените-супер банални са вените,а лекарства взима само,този който иска да му се размине и да привлече внимание.
Сиво

11.   Да, Сибо, на Мерлин Монро също и се размина, а вниманието е привлечено и до днес около случая и...

12.   От Авторката: благодаря за любезните коментари на НЯКОИ от вас. Към ДИМО: далеч си от истината както и аз от твоите 120 килограма. Към СИВО: определено ще измисля по оригинален начин за самоубийство от лекарства и рязане на вени - мен не ме мисли ;)

13.   До 12- не съм се притеснила много,спокоино.
Сиво

14.   До 13 - напълно съм сигурна - ти ми изглеждат от типа хора, които определено не бих искала да познавам ;)

15.   14,и аз не съм заритала за теб... ;)
Сиво

16.   Aбе вие прости ли сте това е момиче :Х лелее .

17.   Вярно ли е че се чувстваш самотна? МОМИЧЕ