Споделена история от Тинейджърски

Полово изостанала - къде отиваш, може би?
Аз съм на 15 и съм момиче. Никога не съм казвала на семейството за гаджета, по-лични отношения с момчетата и т.н. Харесвам момчета външно, аз също съм харесвана. Тоест - развивам си се абсолютно добре в това отношение.
И днес идва баща ми до мен, а аз му разказах как подгизнах до кости - в гимназията си организирахме бой със снежни топки момичета срещу момчета (те, мъжлетата, са наполовина по-малко от нас и сме квит).
И тогава той (татко ми) ме застреля: "Е, ти не си ли харесваш вече някого от класа?" Аз повдигнах вежди в недоумение и казах: "Моля?!" Не споменах, че намирам новия ни съученик за много секси; нито че имах явен флирт с друг миналата година в 8 клас началото. Нито пък, че сега съм се запалила по съседско момче и че съм решила да действам уверено. Ако нещата се развият по-нататък, не искам нашите да научават.

Причината искате да знаете, нали? Пред тях съм си изградила образа на прагматична педантка, която намира сантименталностите за гнусна проява на слабост. Настръхва ми кожата, като се сетя какво се случи още в начален курс - майка ми явно е приела доста изненадано представата, че дъщеря й, заедно с другите момичета, харесва момче от класа. Само като си спомня широката й усмивка и погледът, изразяващ насмешка и снизходителност - лошо ми става!!!

Оттогава тая тема при нас е табу! А тя сега пък ми казва, че съм била малка за гаджета. УЖАС!!! Па и по принцип не са свикнали с мисълта, че някой би ме закачал и т.н.

Какво да правя? Каквото и да стане, не искам да им кажа! Проблемът е, че бащата ще ме мисли за някаква недоразвита шматка... А аз през това време всъщност ще съм си нормална.
Как мислите Вие?

Коментари

1.   Много бързо растете вече... Аз на 18 незнаех къде се намирам, вие на 15 какви неща пишете...

2.   Да ти имам проблемите.

3.   Мисля, че трябва да споделяш с родителите си тези неща, а не по форумите! Не ми пречи, че пишеш тук, но родителите трябва да знаят какво се случва с децата им, кои са им приятелите, какво ги вълнува в момента.

4.   Най-тъпото нещо е родителите да не познават детето си.Щом си достатъчно осъзната да имаш увлечения,трява да можеш да разговаряш с тях като зрял човек.Никога не са убили че харесва някого.Сама си създаваш проблеми спред мен :)) не те съдя,просто изказвам на-доброжелателно мнението си.

5.   Не знам дали е един човек, или повече, но съм забелязала,че някой пише все "Да ти имам проблемите" (номер 2). Искам да ни разкажеш,ако можеш,какви са ти толкова проблемите,че не можеш един адеквате съвет да дадеш?
А до авторката- щом вашите са толкова тесногръди-не споделяй. Няма да си единственото,неразбрано от родителите си,дете...
Сиво

6.   Сиво, пък може проблема да са му белите мечки и глобалното затопляне, та всичко човешко да му е безразлично. Тогава въпроса е: Защо влизаш тук и четеш, щом са ти маловажни дребните ни проблеми? И ако твоя случай е толкова комплициран, пиши, сподели, някои от нас пишат осъзнато, с идеята да помогнат.

Авторке, и ние като бяхме тийнове, понякога оставахме неразбрани. Някои възрастни обаче явно са забравили това.

7.   Нека да добавя, че лятото на 2008 и 2009 идваха наши познати на село. Момчето е една година по-голямо от мен и страшно много го харесвах (преди).
Баба ми знаеше (странно, но тя предразполага хората и превръща споделянето в приятен процес).
Обаче нещо изпуснахме пред майка ми... Е, разбрала е, че съм имала някакви симпатии, но тогава ми каза: "О-о, я стига!!! ОЩЕ СИ МАЛКА!!!"
Да не говорим, че за същото момче ме бъзикаше: "Тя по скайпа си пише с ГАДЖЕТО си..." и се смееше някак .. не е редно да кажа ехидно, но... неприятно за мене.

8.   Мила, не им казвай нищо, ако не си намерила правилния подход за това. Когато си хванеш гадже, те рано или късно ще разберат. И тогава ще настъпи и моментът за сериозен разговор. ;)
Не се притеснявай чак толкова за това, гледай да се забавляваш ;)
Успех

9.   Номер 6,кога съм казала,че са ми маловажни проблемите,които си споделят тук? Казвам само,че ако някой си има проблем може да си го сподели,а не във всяка тема да пише само и единствено "Да ти имам проблемите". Не мислиш ли,че не е правилно,тези теми са някого и той очаква съвет,а не човек,който си мисли,че неговият проблем е недостижим и омаловажава тревогите на другите. За това казвам,щом нещо толкова го тревожи,да напише,примирно,тук проблема си. Защо си мислиш,че не искам да помогна? Винаги се старая да го правя,това че ти не го разбираш си е твой проблем.
Сиво

10.   Aз пък друго правя....с майка ми не коментирам такива нещо нооооо с баща ми редовно си говорим за пи*ки :)

11.   Сиво, аз съм №6. С коментара си подкрепих твоето мнението относно оня с "да ти имам проблемите". Защо реши, че е насочено срещу твоя коментар?

12.   (До номер 11) Не знам,просто така реших... явно съм те разбрала грешно съжалявам :)
Сиво