Споделена история от Тинейджърски

На колко започнахте да се бръснете?
Здравейте! Момиче на 14 години съм и имам един въпрос към вас, който се разбира и от заглавието:на колко години вие момичета започнахте да се бръснете(подмишници, полови органи)? Притесненията ми произлизат от това, че някои момичета губят девствеността си на по 15 годишна възраст, а аз не се бръсна, което ми се вижда някак странно. Никак не съм тръгнала да губя девствеността си, но се интересувам.
Ще ви бъда много благодарна ако публикувате темата ми!
На всички останали-ще чакам вашите съвети и отговори и ще ви бъда много признателна!
Благодаря ви предварително! :)

Коментари

1.   На 12-13 почнах да си обезкосмявам половите зони, на 14 - подмишниците, на 15 брадата. (която ти нямаш... надявам се :D)

Venjus

2.   На 12 години започнах да се бръсна и подмишниците, половите органи и краката. Все още се бръсна редовно, просто защото не ми е комфортно, когато имам косми. Особено подмишниците. 1 косъм да видя и трябва да го махна. Но по принцип си е въпрос на лична хигиена. Не съм тръгнала да правя секс още, но се бръсна просто за да ми е комфортно.

3.   Значи бръсна се от сутрин до залез слънце....

4.   Не се бръсни, има един депилиращ крем или пяна, с кшято става перфектно гладко.
С крема има шпатула и махаш, след като си престояла 7-10 минути.
А с пяната пак чакаш толкова, но изтриваш с хавлиена кърпа.
След това не никнат бързо, като след бръснене, и дори е много по-гладко.
Касо за начало започни подмишници и крака и отдолу може да скъсиш и оформиш, но не махай всичко, докато свикнеш как става, защото е много сложно, дори ако ти се обърне косъм при бръснене много боли. Аз много патих, инфектирах се и имах гной, стана отворена рана и не знаех как ще зарастне, но сложих една антибиотична пудра, от тази, която слагат на новородените да им зарастне пъпчето. Оправих се, внимавай много.
И само да отбележа, че депилиращата пяна и крема не стават за отдолу.
Крема струва 2. 50 лв, а пяната : 8 лв.
Аз предпочитам пяната, много по-лесно става.
Има ги в големите магазини, Билла, Кауфланд и т. н.
Крема е на Дева, пяната e Nair.
Естествено, има и други марки.
Mss Sadness, 24.

5.   Много ви благодаря на всички! :) :*

6.   От авторката:
Говорих с майка ми на тази тема днес, а нейния отговор бе категоричен, че обезкосмяването ми където и да било трябва да започна да практикувам(така да се каже) поне на осемнадесет годишна възраст.
Хем ми е смешно, хем някак ми е странно...
Вие какво мислите? :D

7.   Като няма да си губиш девствеността защо ти е да се бръснеш?
отделно че бръсненето при жените на тези зони има някои особенни неща

8.   Номер 7-за моя личен комфорт

9.   На 13-14 започнах да се бръсна. Но наистина си мисля, че изглеждам по-добре с оформена брада отколкото без.

12.   Това със крема (депилатоар) е тъпо.. изпробвала съм го 1во него преди да почна да използвам самобръсначка, което беше към 15.. Но в това няма нищо страшно или нередно, въпрос на лична хигиена.. Моят съвет е да се поддържаш, независимо че си малка.. Първо че така няма да ти падне самочувствието, пък и няма да се развиват бактерии.. (особено лятото) Аз един ден като имам дете, даже бих го посъветвала същото :)) аз като станах малко по-голяма си казах: ех, за какви глупости съм се тревожила.. има какви по важни-неща

13.   А това за да навършиш 18 хаха.. е много тъпо. Странно е една жена да не се поддържа (особено в интимната зона) Относно там може да си довлечеш по-лесно някоя инфекция :)) Когато изпозваш самобръсначка, е най-добре когато се къпеш.. лесно е и безполезнено.. ако го правиш и редовно, няма да имаш проблеми.. Ако имаш епилатор и това е вариант, но е повече болезнен, но за крака става.. кремът е скъп и не става качествено и е много чакането.. неудобно е.. Лентичките също са скъпи.. та въпрос на личен избор :))

14.   мм на 11 мишници, труъгълната зона и да да се бръснеш... това е хигиена и мисля, че и да не се обръснеш... не ти пречи да правиш секс

15.   Мм крака започнах с ленти/кола маска малко след като навърших 14, а подмишници на 13, може би - с крем - важно е да се махат космите оттам, защото спомагат за неприятната миризма и завъждат микроби - това е относно хигиената при момчета и момичета ... другото е, само ако искаш .

16.   Здравей аз съм на 14 и повечето мислят че е странно да не се бръснеш аз лично от това лято започнах защото сигурно имах косми дълги 5 см и говорим за подмишници а за краката ти давам 1 съвет не си ги бръсни колкото можеш повече време не ги бръсни до към 18 г. защото после те растат мн по бързо а и стават един вид твърди и неприатни а за половите органи да не говорим говорих с леля ми за това и тя ми каза недей се бръсни там докато не започнеш полов живот понеже та растат още по бързо и са още по непиатни започва да ти боде да те сърби ако често се бръснеш там... Ами с една дума за сега само подмишницити на 16-18 г и краката и като решиш да си губиш девствеността се обръсни и там
И ДА НЕ ТИ ПУКА АКО НЯКОЙ ТИ СЕ ПРИСМЕЕ ЧЕ НЕ СИ С ИЗБРЪСНАТИ КРАКА НАПРИМЕР АКО Е МОМИЧЕ И КАЖИ ТИ КАТО СЕ БРЪСНЕШ СЕГА ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ ПО-РАНО ОТ МЕН А АКО Е МОМЧЕ : ТИ НЕ РАЗБИРАШ ЖЕНИТЕ (поне аз така правя ^. ^)

Самотното лили

17.   Ама и вие сте едни ,.. Аз съм на 16, отдолу се бръсна от 12 годишна, като загубих девствеността си едва преди няколко месеца. А това не значи, че щом се обръснеш и трябва да се изчукаш ;) За краката наскоро почнах, така де, на около 14-15, защото съм руса там.. А подмишниците около 7 клас ги бръснех. А обезкосмяването отдолу е както казахте за личен комфорт. Аз например не мога да се понасям с косъмчета по-дълги от 1мм.. Най - много до толкова съм ги оставяла, ако ме мързи да се обръсна.. Иначе също така от малка мастурбирам и не ми е много приятно космите ми да се врат между пръстите ми .. гадост. ;д Та сега за едно момиче да не е обръснато навсякъде е някак гнусно .. Виждала съм момиче на 14 години с огромни косми отдолу и щях да повърна.. не знам за вас, това е мнението ми :)

18.   Хи-хи! С приятелка се обръснахме, когато аз бях на 9, а тя на 10! :D Ако щете вярвайте! Решихме да подражаваме на нашите мами :D

19.   Аз започнах с обезкосмяването, когато бях на 11. Краката и подмишниците ги епилирах, а отдолу се подстригвах. Лятото между 5и и 6и клас започнах и да се бръсна там. Започнах толкова рано, защото излизах на сцена. Ако не беше това, че излизам на сцена може би щях да почна с обезкосмяването с около година по– късно, но не съм сигурна, защото за момиче окосмяването ми хич не беше за подценяване тогава. Не бях баш от най– косматите, но пак... По късно реших, че краката и подмишниците ще ги бръсна, а епилацията остава за ръцете.

Black Sabbath
Момиче на 16 години.

20.   На 15 почнах с брадата която ти нямаш

21.   Защо не опиташ с кола маска, ако не долу, поне подмишниците. Боли си мъничко, но издържат поне 1-2 седмици и става много гладко. Освен това и уредяват. :)

23.   Аз се бръсна под мишниците от 11 годишна.
Краката ги бръса с епилатор. Доволна съм от ефекта.
Триъгълника не го бръсна изцяло. Само го подстригвам.

24.   Здравей! Аз също съм момиче на 14г. Моят съвет към теб е да си бръснеш подмишниците-задължително, защото все пак сме момичета и би била гнусна гледка като си вдигнеш ръцете. А относно половата област аз лично си я бръсна само през лятото, за морето, заради банския! Радвам се, ако съм ти помогнала!

25.   Никога не съм си бръснала триъгълника и краката само подмишниците :) ходя си на кола маска и там ми ги махат... от 12 годишна си ги махам на краката и подмишниците, а от 13 там долу... девствеността няма никакво значение то си е за теб, за лична хигиена :)

26.   Не знам защо не ти дават, но има различни родители... Таа майката на моя приятелка започна да и епилира с епилатор на 9 краката, а ръцете на 10. Според мен това не е нормално, но за теб вече е

31.   Здравей! Моя съвет е да не ги правиш изобщо, понеже след кратко време, те започват да стават все по дълги и все повече все по обемни! Аз съм момиче едва на 11 г. С доста дълги косми по краката, които ме карат да НЕ нося къси панталони и т. н.
2. Съвет. - ако носиш къси панталони, поли и рокли и т. н. просто си сложи чорапогащник (от оня, който не се личи ).
3. Съвет. - посъветвай се с родител!

35.   До номер 6, авторката : Мисля, че отново трябва да поговориш с майка си не е нормално едно момиче да започне да се обезкосмява след 18-годишна възраст въпрос на лична хигиена и е грозно, много ще ти се подиграват ако ходиш така. Времената са други, това че те едно време не са се поддържали не означава същото за нас. Успех!

37.   На 12. Но мама ми каза да не се бръсна, защото космите ми ще се сгъстят и ще станат по-дебели, затова започнах направо на кола маска.

38.   Аз започнах да ходя на кола маска (крака и ръце) в края на шести клас (12г. ). Започнах да се бръсна отдолу в средата на седми. В пети клас (11г. ), вкъщи, с лентички си махах космите от подмишниците и тези под носа (да го наречем мустак, не беше точно така, ама се забелязваше). Моите съученички започнаха да си махат космите по краката, ръцете и подмишниците (за, , онази" зона не знам) горе-долу на тази възраст.

П. П. Още съм на 12

П. П. П. Някои момичета от моя клас не са започнали с тези процедури, но техните косми не са забележими

П. П. П. П. Знам, че историята е от преди 10 години, но вярвам, че ще помогна на някого на горе-долу моята възраст

Чао!

39.   Никога не съм си бръснала зона интим. Единствените пъти е когато раждах двете си деца, мъжът ми ме обръсна на това място. Сега съм си още естествена на триъгълника. Нали знаете, че космите предпазват от навлизането на бактерий във влагалището. Единствено се хващам лекичко отстрани, само това което излиза от банските и това е само лятото.
Жена вече на 39

40.   Зона интим ми е напълно окосмена.
Момиче на 16 год без гадже и без интимни отношения до сега.

41.   Изобщо не съм започвала да си бръсна триъгълника. Руса съм и имам доста обилно русо окосмение на това място. Момиче на 17 год съм с гадже и той ме харесва точно такава. Като ме види голичка и направо полудява по мен.

42.   Още след първия мензис, майка ми каза, че не е лошо да се бръсна. И от тогава до ден днешен. Навсякъде и всичко поне веднъж седмично. Семеина на 29г.

43.   До №42
Ужас. Майка Ви незнае ли, че ако имате интимно окосмяване, то помага да не влизат бактерий във вагината Ви? Така обръсната на това място сте много лесно податлива на възпаления отдоло.
Ж 37

44.   Не се бръсна, нито се епилирам. На козметик ме е срам да отида за триъгълник. А и мама е с окосмение и ми е казвала, че никога не се е бръснела на това място.
Ж 23

47.   Момиче на 14 год съм и още не съм се бръснала или епилирала интимната зона.

49.   Имам доста силно окосмяване на триъгълника. Нищо не махам.
Ж 15

51.   Грешно създадено име на темата. Трябва да бъде бръснете ли се изобщо, а не на колко започнахте.
Аз съм на 16 и още не си бръсна зона интим. А и няма намерение да започна да го правя.