Споделена история от Тинейджърски

Харесвам го, но ситуацията е много объркана.Помощ!
Здравейте, аз съм момиче на 14. Тази година съм 8 клас, в ново училище и нов клас... никой не познавам и ми е много трудно, но се сприятелих с някои хора и мисля, че ще става все по-лесно да се впиша.

Наскоро една съученичка, с която се сближих, ми сподели, че харесва едно момче. Проблемът, обаче е че аз харесвам същото момче. Не посмях да й кажа.
А когато сме в клас въпросното момче ме закача и ми се усмихва. Първо си помислих, че харесва мен, но през повечето време е по коридорите и си говори с различни момичета, едни идват да го търсят и отиват на някъде, друг път той отива при тях. Като мина по коридора все го виждам около някое момиче, всеки път различно. И така останах с впечатлението, че е някакъв женкар... Иначе си е свестен като цяло...
Но от една страна тези момичета, от друга закачките му към мен, а от трета другото момиче, което също го харесва.

Не знам какво да правя...
Как да се сближа малко повече с него и как в същото време да не нараня новата си приятелка и как да реагирам на разходките му с онези момичета. Толкова съм объркана. Помогнете ми.

Коментари

1.   Ми така е в живота! Бързате да пораснете, пък после: "Помощ! Сложно ми е!"... Постоянно ще си в такива ситуации, докато накрая не те удари критическата, че и след това (има шавливи баби - не ти е работа!)...
И нито съпруг, нито семейство и деца ще ти гарантират нещо по отношение на мъжете - съпругът ти постоянно ще ходи между колежки, някоя твоя приятелка ще го хареса и т.н.

2.   До 1

Това какво общо има с порастването? Момичето си е харесало момче (това е неконтролируемо), но има обстоятелства, които я спъват да е с него. И сега търси съвет. Коментарът ти относно критически и тем подобни няма нищо общо със споделената история, още по-малко пък помага по някакъв начин. Нима момичето разбра как да постъпи, след като прочете това подобие на коментар? Не мисля. А тук има само две правила - бъди полезен и не публикувай лична информация.

3.   Ето го моят съвет: момчето е женкар. Закача се с всички момичета, защото това го кара да се чувства велик. По-добре се опитай да не му обръщаш внимание. Защото дори и да се сближиш с него какво ще постигнеш? Може новата ти приятелка да ти завиди и така да се скарате. И най-вече след две-три години ще си влюбена в друг, след още две-три години ще си харесаш трети и така. Недей да бързаш да порастваш, не е хубаво. Изживей си детството докрай и забрави за момчето. :)