Споделена история от Тинейджърски

Защо не помня лицето му?
Здравейте, момиче на 13 години съм и ми се случва нещо наистина странно.
Всичко започна преди повече от месец. Тогава за пръв път видях момчето, което харесвам. Знам, че е странно да го харесвам, след като не се познаваме, но наистина го харесвам. Откакто го видях не съм спирала да мисля за него. Виждала съм го много пъти, случайно. Но най-странното е, че не помня лицето му. Докато го гледам виждам лицето му, но след това не го помня. Знам, че се е случило. Знам, че съм го видяла, но не помня лицето му. Нямам проблеми с паметта. Никога досега не ми се е случвало подобно нещо. Винаги запомням лицата на хората, но не и неговото. Понякога даже плача заради него. И аз не знам защо. Чувствам се странно. Сякаш съм го сънувала всичко това, но знам, че не съм. Знам, че съм го видяла. Знам, че той съществува, но не мога да си спомня лицето му.
Защо не мога да си спомня лицето му? Полудявам ли? Моля ви кажете ми ако знаете нещо или ако ви се е случвало или ако имате обяснение. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Ами отвори си фейсбука му и ще си го спомниш ;)

2.   До номер едно.
Толкова ли си глупав/а, че да ръсиш подобни простотии? Та ти дори не си прочел/а текстът както трябва. Момичето казва, че не го познава, а ти и казваш да отвори фейсбука му и да го види..

3.   Това е нещо съвсем норамлно, и на мен ми се е случвало ;)

4.   До 1 - така ли прави вашето поколение - вместо да помни лица влиза във фейсбук профила?

До авторката - стана ми интересна историята, но не даваш никакви подробности и всеки може да си я тълкува както иска.

Казваш "Винаги запомням лицата на хората". До каква степен? Има хора с фотографска памет, ти от тях ли си или запомняш по-скоро специфични черти, прическа, цвят на очи?

И до каква степен не помниш неговото лице? Помниш ли поне дрехи, телосложение, височина, цвят на кожа, на очи, коса, прическа? Лицето му овално ли е, кръгло, ръбесто? Пълен, кльощав, нормален? Спортно или изтънчено се облича? Носът му дълъг ли е, крив ли е, чип, нормален? Устните - плътни или тънки, розови или червени?

Не се заяждам или нещо такова, просто ми е интересно, а ти си дала много малко информация, надявам се да разкажеш още.

Поздрави!

5.   Интересна тема и много интересен въпрос.
Еми случва се да не запомниш нечие лице.
И защо редакторите са одобрили тази меко казано безмислена история, а моите, които наистина имах нужда от помощ- не?

6.   Ами някои хора са добри физиономисти или както там се казваше други-не. Аз примерно съм доста зле с помненето на лица и понякога не мога да си спомня как изглежда някой, ако съм го видял само няколко пъти или не ми е направил силно впечалтение. Има нещо общо с дяловоте на мозъка и съответното им развитие.
S. A. D.

7.   Божеее, и аз съм така! Може би просто не се стараеш да запомниш чертите на лицето му, а да го запомниш с други качества и като го видиш мислиш за това, че си влюбена в него, а не че трябва да го запомняш.

8.   Oт номер 1
Абе хора вие добре ли сте? Сериозно ли? Ами за такъв тъп въпрос трябва и тъп коментар, предполагам. Защо не помня лицето му? Ами защото сигурно вместо да си мислиш за уроците, ти 13-годишната си тръгнала да си внушаваш, че някак си от не знам си къде си започнала да забравяш лицето на момче, което някак си харесваш, въпреки че не познаваш. Даже, моля ви се плачела за него. И накрая пита дали полудява. Ами, сигурно тези които "плюят" на коментара ми са същите, така, че не знам какво съм очаквал.

9.   До коментатор номер 8. слушай кво щи кажа тъпунгер. Всички са много добре с изключение на теб.
За момичето което не помни лица, това е съвсем нормално, няма от какво да се тревожиш голяма част от хората не са фиозиономисти, тоест не помнят лица, така е устроен мозъка на човек. Това е нещо съсвем нормално. Много хора не могат да запомнят физиономията на определен човек ако го видят 1 или 2 пъти. Други пък за физоономисти но пък мозъка им е по слабо развит в друга област. Така че недей да плачеш всичко е съвсем нормално. : )

10.   Здравей. Недей се притеснява! И на мен ми се е случва в момента! Мисля, че това е, защото го харесваш!!! Малко странно но е вярно. Този, който харесвах (в момента сме гаджета) изобщо не му помня лицето!!! Това е, защото го харесваш прекалено!!! Просто не спираш да мислиш за него! Звучи странно! НАЛИ!!! Изпитвала съм го! Знам какво е. Имам доста опит в това!!!!
Късмет!!! ЧАО!!!
От момиче на 18 год.

11.   Бих казал да не вярваш изцяло на някои отговори... Аз имам същото нещо, обаче не мога да запомня почти никого. И това е от години, четох че било някакъв синдром, диагноза или нещо от тоя сорт. Не съм сигурен какво е, обаче не било опасно. Запомням лица ако ги виждам всеки ден в продължение на ок. месец. Интересното е, че мога да си представя тяхна снимка, но ако си ги представя по друг начин - не става.
Причината не е "защото го харесваш", а защото не си свикнала на чертите на лицето. Все още има хора, които с месеци се опитвам да ги запомня, а не ми е трудно да си представя тяхна снимка, която съм видял във фейсбук. Точно тези хора ги виждам рядко на живо и просто не съм им свикнал. Същото е и при теб.

12.   Аз съм съгласна с номер 8. Ама сериозно ли? Каква е тая тъпотия? Отиваш в метрото срещаш някъв и почваш да го харесваш. Ми ако си му видяла лицето 1 или 2 пъти естествено, че няма да го помниш изцяло. Сигурна съм, че нямаш някакво сериозно заболяване, просто не помниш изцяло лицето му, защото не го виждаш всеки ден, паметта ти е по-слаба и като цяло няма нищо нередно. Всички се паникьосвате за едното нищо. А ти, момиче, по-добре се вземи в ръце и недей рева за някой напълно непознат, който дори си няма понятие че съществуваш.

13.   Искам да ти кажа че и аз съм така... колкото теб съм и МНОГО харесвам едно момче... и аз съм плакала и всичко останало... въпроса обаче е че когато го видя не свалям поглед от него а след това не мога да си спомня лицето му... не знам защо... може би така става с момчетата които много харесваш въпреки че е някак нелогично... а и не съм чувала друга такава история освен твоята и съответно моята...
Не мога да ти помогна но знай че и аз съм така!

14.   № 5 - казваш, че историята била интересна, но същевременно и безмислена и защо я били одобрили модедаторите!?? Нали ако не я бяха одобрили сега нямаше да напишеш тая глупост? Извинявай, но това противоречи на всякаква логика!