Споделена история от Тинейджърски

Kак се ерадикират комплексите?
Някой има ли идея как човек може да се избави от комплексите си?

Става въпрос за това че аз неволно и на подсъзнателно ниво, казвам или правя нещо, с което да унизя или нараня някой. Това го разбрах скоро от един човек, който познавам от скоро. Бях се изказал, уж на шега без изобщо да се замисля, по негов адрес и то пред него!
След този инцидент постоянно си говорехме на въпреки и се заяждахме един друг.
Снощи седнахме да си изясним точно защо в последно време се получава така и той ми разказа точно за тази моя изцепка.
Извиних му се сърдечно, но някак си това не оправя нещата. Поне не за мене. Той не ми се сърди, но аз това нито ще го забравя нито ще си го простя.

Това което разбрах е ,че правя или казвам някакви работи на подсъзнателно ниво. Ей сега да ме питате защо се бях изказал така по негов адрес няма да мога да ви отговоря :(

Явно имам някакви вътрешни комплекси, които избиват по този начин. Само не знам как да го идентифицирам и ерадикирам.

Коментари

1.   Просто преди да кажеш нещо грубо или неприятно,се постави на мястото на другия и си помисли как ще се почустваш. Има и по-чуствителни хора,така че просто се контролирай

2.   За мъж е някак простимо, определението "темерут" даже привлича околните.
не знам дали се дължи на комплекси.. по-скоро на лошо емоционално възпитание. Родителите ми са пропуснали да споменат, че хората имат чувства и в следствие на това в момента съм нетактична, даже груба..
интересно, че с приятелите ми, сме във връзка садист-мазохист.. те точно това търсят, някой да ги изкритикува, да подмята злобни коментари.
Рзвий мисълта си, изчисти изказа - остър ум, точно изречена реплика прключва всички спорове в твоя полза.
Самоконтрол - няма как. Дори с годините забележкие и шегите стават все по-остри..
Успех