Споделена история от Тинейджърски

Чуствам вина за всичко което се случи.
Здравейте, първо искам да помоля модераторите на сайта да пуснат историята ми, защото наистина няма на кого да споделя, и да поискам съвет. Благодаря предварително.
Аз съм момиче на 16, и обикновенно винаги като стане нещо търся вината в себе си и се обвинявам. Вчера бяхме излезнали компанията ( аз и 4 момчета ), в компанията ми е и гаджето ми, и тамън мислехме да се разхождаме на някъде, защото беше топло навън и две момичета дойдоха. Сега да поясня за момичета, те са по - малки от мен с 1 година, и се случиха едни неща педи 8 месеца, двета започнаха да говорят много лъжи за мен, обиждаха ме, и ме замесиха в куп скандали в който аз излезнах виновната, и още повече настроиха много хора срещу мен който искаха ме бият, и обиждаха заради тях. Аз не обръщах внимание и въобще нямах никакво намериние да се замесвам, не исках да замесвам и никой от момчетата, те знаеха иначе и ме защитаваха колкото могат. Тези момичета ме обвиниха, че съм напълнила главите на момчетата с глупости за тях така, че да не ги искат и тем подобни, а това не е таака, не съм казвала нито една обидна думичка за тях докато не стана това в което ме замесиха. Та даже и тогава си мълчах и се държах възпитано колкото мога към тях. Лятото едната от тях започна да излиза с нас ( очевидно беше се скарала с другата, пък и тя го каза), тя не ми беше направила толкова гадно колкото другата но все пак имаше вина и ми беше много кофти, че тези от компанията я викнаха без да се замислят за моето мнение относно това дали я искам. Е добре нищо не казах затворих си очите и си помислих, че се е променила към хубаво и вече не е такава, но винаги си имах едно на ум за нещата който могат да се повторят и да й нямам доверие. Тя започна всеки ден да обижда, другата с най - различни гадни обиди, аз не казвах нищо осввен, че я защитих като казах да не я обижда, защото не ми се слушат обиди. Всичко беше добре до миналата седмица, когато пак започна с обиди към МЕН без никакъв смисъл, разни подмятания, и аз нищо не казах, защото нямаше смисъл като знам какво щеше да стане, отговарях и по остроумни начини, така че да не може да каже, че съм я обидила. Търпях, търпях но вече ми писна от такива индивиди като нея, и споделих на едно от момчетата което ми е като най - добър приятел. Неговото мнение беше като моето, че е много двулична и така нататък. Това момиче се сдобри с другата след всичките обиди който ми казва за нея, още не знам кви приятелки са те. Най особено ми беше, че момчето казваше, че е двулична и т. н но продължаваше да я вика. Аз още миналата седмица му бях казала, че тази ми идва в повече заради нещата който казва, пък ако дойде и другата въобще няма да стоя с тях. ( не си мислите, че проявявам каприязи или нещо такова просто не мога да го допусна след всичко което се случи ). Той отвърна, че няма никво намериние да идва и другата и каза някакви обиди. Е да ама до снощи. Както си седяхме те ДВЕТЕ дойдоха, аз нищо не казах както и останалите. Едната ме пита нещо за един предмен и аз я отрязах с думите, че не я засяга. И те като почнаха като че ли само това чакаха да кажа нещо и да почнат с обидите. Казваха тактични заплахи, и подхвърляния за мен. Аз отвърнх без да използвам обиди, като им казах, че явно само това могат, да обиждат. На момчета каазах, че няма да идвам ( мисля, че причината беше очевидна, не исках да слушам обиди и да се замесвам ) и само гаджето ми остана с мен, а най - добрия ми приятел ги викна да си ходят с тях и ме остави. Почуствах се много зле и леко прададена, от всичко което той каза за тях. И сега ме обвзе една вина за чуствата който изпитах тогава и като казах на приятеля ми, че това момче ми е паднало в очите не заради ония двете, а заради отношението му към мен което не го очаквах наистина. Не знам защо се чуствам толкова гадно, че го казах но ми беше адски кофти. Е това е истоията ми, моля ви изкажете мнение, много е важно за мен, благодаря.

Коментари

1.   Не разбрах какво искаш да ти кажем... Честно. Явно тия двете са кухи та дрънкат. Явно и компанията ти не са супер интелигентни. И не мога да разбера за какво се чувстваш виновна... Че имаш мнение и че си го казала? Съвет ли искаш? И ако да - за какво? Ако още не си го разбрала та ти го кажа аз - няма човек на този свят, който да заслужава безрезервното ти доверие. Не всички ще те харесват или ще се съобразяват с теб. И ти не си длъжна да харесваш всички и да се съобразяваш с тях.

2.   Махай се от тази компания. Това не е предател,нима той се различава от това момиче ,което е дошло?! И тя е двулична,и той. Остави ги намира ,не се занимавай с глупости.

3.   Само аз ли смятам, че поколението МНОГО деградира...?
Какви са тия случки, обиди.. какви са тези деца.
Какъв съвет искаш и въобще съвет ли искаш или само си разказваш за живота, защото толкова объркана история си написала в която говориш само за това как се чувстваш и пак нищо не се разбира конкретно?

4.   Ми аз като момче мааалко по-голямо от тях да ти кажа... тоя не ти е чак толкова добър приятел, колкото си мислиш... явно компанията е от някви гъзарчета, дето си въртят момиченца о/о тях и сега искат да ги замотат тия двете и да ги нае*ат. Нормално е на тая възраст да се буташ в такива компании, все пак е някво престижно и се чувстваш го-голяма и зряла и т. н... ама недей да си мислиш, че те гледат на теб като на най-добра приятелка (това си е моето мнение де... може и да бъркам... те по-големи ли са от теб? )

5.   Авторката!
Ами да по - големи са с 2, 3 години, НО ми излезе нов проблем, тези двечките към тях се присъедини още една и като седнат и минем нали цялата компания или в някое заведение, постоянно ме обсъждат като казват некви лъжи и обиди на висок тон така, че да излезнат много важни и интересни. Мен това не ме бърка въобще, но ме притеснява факта, че ще замесат 4 момичета с който имах проблеми точно заради тях 2 и щяха да ме бият, и сега пак ще ме замесат с тях като казват некви лъжи а съм почти обедена, че онези момичета ще повярват отново както миналия път и въобще не знам как да се държа и ли какво да направя, че да не се случи отново, дали да не кажа на онези момичета каква е ситуацията, за да знаят от мен и да не се случи отново това. Моля ви дайте ми съвет, и блгодаря за миналите :)

6.   аз специално не виждам вината ти в цялата тази история. вината е на момчето, което те е оставило!!