Споделена история от Тинейджърски

Провалям се...
Здравейте, момиче на 12 години съм и съм пълен провал като цяло.
До 5-ти клас бях пълна отличничка. Обаче сега в 6-ти клас започнах годината много зле. Имам 5 шестици, 4 петици, една четворка и една тройка (понеже не си бях научила урока). Истината е, че аз разбирам какво ми се обяснява в час, но оценките ми са ужасни. Не е като да съм малоумна и да не разбирам нищо. Разбирам си всичко. Трябва да си призная, че не бях сериозна по история, география и човекът и природата. Основно по тях са ми ниските оценки. Високите оценки са ми по английски, математика и български - тези предмети са ми най-важни, особено английския. А съм си супер по тези предмети, но знам, че ако не се стегна и по другите предмети няма да вляза в добро училище. А града ни е малък и искам да се махна оттук след 7-ми клас, но с високи оценки само по английски, български и математика не знам как ще стане.
Трябва ми мотивация, защото съм пълно разочарование. Всички ми казват, че съм умна за възрастта си, но ако съдим по оценките ми съм кръгла нула. Наистина ли съм тъпа? Моля ви, мотивирайте ме. Много съм амбицирана да се стегна, но ми липсва мотивация. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   същата ситуация при мен само че съм 7-ми клас

2.   Виж, като цяло всички оценки не те интересуват освен за собствено самочувствие. Оценките, които формират бала при кандидатстване след 7-ми клас са по БЕЛ и математика, както и по изкуствата, ако кандидатстваш в такова училище. Иначе външно оценяване и оценките от бележника по БЕЛ и математика. Аз не виждам нещо фатално в оценките ти досега, ама ти явно имаш друго виждане по въпроса. Няма как, а и не е задължително да имаш 6 по всичко, просто не е нормално, не че не е възможно.

3.   http://vbox7.com/play:ae3b0c65c6

Гледай това кипче и ще се мотивираш, та ще дрънкаш

4.   Ох, мала! Спокойно! То ученик без двойка може ли? Изобщо не се тормози за това, а и какво личи наистина си умно момиче и ще успееш лесно да си поправиш оценките! А и ти дори нямаш двойка, а 3 и 4. Просто малко старание! А и от тук нататък ще става все по-трудно, няма как да имаш 6 по всички предмети, така че се успокой една 3 не е края на света! А сега ще ти разкажа една смешна история с едно момиче, което разбира се, отдавна не е момиче. Та имало някога много отдавна едно момиче, което било като теб, само с високи оценки. Обаче един ден, дали защото била болна, дали по друга причина, не се справила добре и получила 2. Направо щяла да умре от страх как да каже на техните. Прибрала се разплакана и очаквала конско, а вместо това баща и излязал и и купил едно малко букетче с кокиченца (явно е било през зимата) и и ги подарил с усмивка и с обяснението, че ученик без двойка не е ученик! Разбира се, тя се стегнала и си оправила двойката и после учила много и станала архитект, а тази история ни я разказа на мен и на дъщеря си когато бяхме в 5 или 6 клас. Дори не помня повода, ама още ми е смешно като си представя леля Х като малко момиченце как се страхува да се прибере у тях заради двойка. А иначе питай вашите и те ще ти кажат същото, на бас, че и майка ти и баща ти и изобщо всеки, който познаваш е имал двойка поне веднъж в живота си! И в това няма нищо страшно! Да знаеш даже Айнщайн е имал! И учителите дори написали забележка, че е праклено разсеян и несериозен и от него няма да излезе нищо! Представи си! За това, горе главата! Ще я оправиш и ще влезеш в най-желаното училище! Само трябва да вярваш! Успех!

5.   Ти се благодари, че нямаш двойки. Ученици в по-горни класове от твоя вече имат и то по няколко.

6.   Оф господи, та това е началото на годината все още. Имаш още доста време да поправяш оценки. Всъщност точно математиката и българския ти гледат след 7-ми клас, ако кандидатстваш в някое друго у-ще.. разбира се какво, понякога влизат и други предмети, но имаш още доста време ;)

7.   Все едно слушам моята история преди години, но аз едвам завърших по история! Нека ти е за пример, че аз вях страшно луда и обичах да се карам с всички, знаеш директории, учители, родители, , ужас! Също живея в малък град, но не исках да се махам! В крайна сметка просто си оправих дисциплината и в момента съм 11 клас с нормални оценки (наричам ги нормални, защото да имаш само 6 и 5 е подигравателно), в училището, което исках приета на първо класиране на първо място! Не се притеснявай от оценките що, имаш знания! :) УСПЕХ за напред ^_^

8.   Никой не може да Ви мотира ей така.. как да те мотивирам аз? "мотивирай ме", еми няма как да стане...
Не си седнеш на дупето да четеш повечко, никой не може да ти помогне, всичко от теб зависи, от твоята воля!

9.   Оценките не отразяват интелектуалното ти равнище. Има някаква корелация, но не е 100%, а да речем 60-70%. Т. е. може човек да е много природно интелигентен, но да има ниски оценки. А може да е добър в зубренето, да има високи оценки, но да не разбира за какво става въпрос.

10.   И аз съм 6 клас и миналата година започнах много добре и завърших с 6 но тази година ужас!! имам и 4 и 5 и ужас а нашите искат да съм на таблото с отличници но с тези оценки на дали. поне за мен това се дължи на това че съм влюбена но както и да е. просто седни да учиш или да зубриш и това е моят съвет

11.   Никой не може да те мотивира ако не го искаш. Трябва сама да успееш. Помисли си колко много искаш това да се махнеш и учи. 1 час, който прекараш на компютъра в безцелно щракане из фейсбук може да го използваш за преговор по някой предмет. Няма непревземаеми кули - има лоши атаки.

12.   Това не е провал, повярвай ми. Много си си добре даже, ще се оправиш, спокойно :)

13.   Всичко си ти е наред, авторке. Откъде пък ти дойде на ума, че си кръгла нула и се проваляш? Оценките ти са добри, защо се тревожиш? Та кой не е получавал слаба оценка? Ти сама прекрасно разбираш всичко, пишеш вярно, остава да се стегнеш!

14.   Говориш пълни глупости как ще се проваляш та ти си на 12години? Оценките в училище не са толкова важни колкото ти си мислиш.
Важното е да си учиш уроците пък оценките ги остави на страна не гледай само тях. Ти трябва да разбираш нещата, да учиш редовно и всичко ще си дойде на мястото, няколко лоши оценки не означават че се проваляш.

Махни се от този компютър и поговори за това с някой близък човек до теб-някой от семейството ти. Най-важното е семейството ти си толкова малка, а търсиш съвети от непознати, съвети първо търси от най-близките хора -твоето семейство.

15.   Имам 12 шестици 5-6 петици 2 четворки 1 тройка и 1 двойка и аз съм шести клас и бях отличник само по математика имах 4-5 но и 6 и сега се дъня брутално. Момче съм. Имам проблеми само по математика и човекът и природата.

16.   Здравей! Аз съм 7 клас. Миналата година имах 3 четворки и 4 петици по Математика ЗИП, но успях да ги оправя и завърших с 6 по всичко. Сега е началото на годината и стига да искаш, можеш да изкараш 6. А и 6- ти клас не е толкова важен. Важни са 7-ми клас и Висшето образование ;)
Момче, 13

17.   За да влезеш в хубаво училище след 7 клас се гледат оценката за годината в 7 клас по български и математика и отделно на изпита по тях колко си изкарала. Ако искаш имай тройки по всичко друго, но по тези два предмета ти трябват отлични оценки. Учи по тях двата и ще те приемат, зарежи другите за сега, защото не ги гледат.

18.   А, спокойно - да видиш в 7-ми клас какво ще стане...

19.   Оценките не определят колко си умен !