Споделена история от Тинейджърски

Имам най-отвратителния прякор!
Здравейте! Преди 2 седмици едно момче ми измисли най-гадния прякор! Бяхме на екскурзия и аз бях с потник, но стана така, че си вдигнах ръцете нагоре и ми се видяха космите подмишниците(бяха малко, но за момчетата това е нещо мнооого странно)и момчето ми каза "Ти имаш косми подмишниците? "и аз "да" и той много се очуди и каза на приятелите си и в автобуса започнаха пред приятелките ми да ме обиждат. Но така наречените ми "приятелки" започнаха да се хилят на всяка простотия на това момче и да измислят още глупости и т. н. (например, че съм била раждала косми и тем. под. )И така ми измислиха прякора... косъма. С този прякор ме обиждат вече 2 седмици и ми писна! Постоянно чувам нещо като "Ти си много космата" и "У вас нямате ли си самобръсначки" и т. н. Моля ви кажете ми какво да им кажа. Може да ви се струва странно, но аз не мога да се защитавам. Моля, помогнете ми! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Еми.. момиче си - трябва да се поддържаш :).

2.   и аз преди не можех да отговарям но вече мога всмисъл постоянно гледам как най-популярните от училище само отговарят на другите и нищо не им казват понеже ?м викат просто им кажи "Аре млъквай ве и ти същия"

3.   Това ще продължи докато не завършиш... На една от даскало от 8 клас до сега 10 и викат Цура...

ж, 16

4.   Ами ти какво очакваш, да те похвалят че си с косми...? !? !? !

5.   Ами, лошо но ще е така докато завършиш! На колко години си? Как си имала неблагоразумието да сложиш потник, след като знаеш, че имаш косми???

6.   какво ти пука, бъди себе си, станалото станало... косъма, ха ха, ама че глупости... какво му е лошото на това че имаш косми под мишниците, ами то си е природа, с цел защитава слабите места на човешкото тяло...

7.   Много ти е як прякора даже, Здравко Киселов - Косъма ;) даже след време ще ти се кефят на прякора!

8.   В Япония биха дали мило и драго да са толкова окосмени колкото европейките, а нашите са заревали, че им пречат космите. Затова заминавайте за Страната на изгряващото слънце - там жените са идеални за вас (това включва и номера 1 и 4, които явно са поредните метросексуални със загуба на дългосрочна памет)!

Аз пък се чудя кой ще пляска на тези, които се бръснат, понеже това отдавна не е интересно поради големия брой "гении", които се срамуват от животинския си произход (помни маймуните, помни маймуните! ) и се стараят да покрият всичко, което могат. Лошото е, че щом си отворят устата, истината обикновено лъсва наяве с неумолима решителност! :)

9.   хич не ги бръсни оставиги да растът ммммммм на мен ми харесват космати момичета

11.   Миличката, знам как се чустваш и аз имах същият проблем и бях много комплексиран от това макар че съм момче. Много се срамувах когато ми викаха по прякор защото той не беше никак хубав и така до десети клас някъде. Тогава един приятел случайно ми измисли друг прякор аз дори незнаех че пред другите ми вика така и в един момент вече всички се обръщаха към мен с новият и стария го забравиха много бързо и така вече повече от десет години. Новият ми прякор е готин и аз много му се кефя а и други са ми казвали че е хубав и момичетата много го харесват. Та ако разбираш какво искам да ти кажа, докато не се е настанил трайно в главите на приятелите ти и познатите опитай се да го замениш с друг който ти харесва. Аз съм се бил не веднъж заради това но така и неможа да им забраня да ме наричат така. Трудно, даже и невъзможно е да им забраниш да ти казват по определен начин но да заместят един прякор с друг е по лесно защото хората са склонни да лепват прилагателни на други без да се замислят че ги нараняват по този начин. И още един съвет както виждаш прякорът ти се е появил след някъква случка опитай да предизвикаш такава с цел да ти излезе друг. Ако имаш приятелка на която се доверяваш разберете се да измислите нещо, или тя да започне да ти казва по друг начин постоянно и да се опита да наложи новият. Дано успееш да се справиш с проблема ще следя темата ти пиши какво става. Ще помагам с още съвети ако искаш и ако мога разбирасе. Успех.

12.   Бръсни се! Поне когато си с потници. На една моя приятелка всички и викаха косъма, ама кво от 3 години е тей и вече само се смеем. То при нас всеки си има прякор и си е нещо като бъзик, а пък ти вече голямата трагедия.

13.   За начало се поддържай, недопустимо е момиче да има косми подмишниците, на краката(освен ако не са много руси и не се виждат). Грозно е, затова те и бъзикат.
Премахвай ги. И когато го направиш и пак те обидят- вдигни си ръцете, попитай ги къде виждат тия косми.
Имахме едно момиче в стария ми клас, което имаше настина бая дълги косми подмишниците- ама черни... постоянно я обиждаха и се подиграваха, беше много гадно. Но тя изобщо не им обръщаше внимание и по едно време спряха обидите. И чак сега, след има- няма 2 години реши да си махне космите. Не прави тази грешка и го направи сега! Нищо няма да ти стане. А прякора ще изчезне, когато ме послушаш и видят, че вече нямаш.
Успех!

14.   Имаме една от нашия клас, със подобен проблем само че.... Си показа гърба. О БОЖЕ.. беше толкова космата. А като си представя какво ще е между краката. УЖАС! Прякорът и беше Ливадата. Но аз не и обръщах внимание. Момичетата трябва да се поддържате.

15.   Ами не е лошо да се обръснеш моето момиче!! Все пак момиче си нали!?

16.   В пубертета си - нормално е. Даже не трябва да ти се подиграват, защото ти си се развила, а те - не. Ако ти кажат нещо, трябва да отговориш: нещо като: "Проблем ли имаш? " и т. н... Успех!

17.   От авторката
Първо не исках някви подигравки, а помощ! Например как да залича тоя прякор?

18.   От авторката към номер 4
Ами не не очаквам това все пак е нещо нормално. Но просто онея дето ме убиждат са някфи недорасли олигофрени!

19.   От вторката и да момиче съм

20.   Щом съучениците ти ти се присмиват, значи са недорасли... Но пък ако не си бръснеш подмишниците, слагай си тениска. А ако ще ходиш с потници, по-добре ги бръсни.

21.   ААА, извинете, ама тези дето коментирате... момичета вие да не би да не сте си бръснели винаги космите? Хаха! Момичетата си знаем косурите, айде моля ви се! Грешката е, че си е сложила потник-голяма работа! Случва се, но очевидно още не си дори в гимназията, щом са дръзнали да се подиграват! В гимназията такива индивиди няма, ако такова нещо се случи-мълчиш и най-много да разкажеш на приятелите си да се посмеете в затворен кръг и до там! Спокойно, скоро ще се разделиш с класа си и ще започнеш на ново. Съжелявам, но според мене няма как да си заличиш прякора, който в прочем скоро време би трябвало да отихне. :)

22.   О авторката към номер 21 благодаря за съвета!

23.   Хей, здравей ами наистина е много гадно това с приякорите. Аз имам в момента един супер гаден които няма да казвам просто знам какво е да ти повтярят всеки ден какво ли не. Аз сега чакам молба от директора и се местя в друго училище а там е най-обрата ми приятелка просто супер. Наприви и ти така. Ще спрът обидите.

24.   От авторката ама аз не искам да се местя! просто искам обидите да спрат

25.   Авторке, обидите няма да спрат ако ти не направиш нещо. Сама разбираш, че ако си страничен човек и видиш някой с косми под мишниците ще кажеш "гледай го сега тоя, толкова няма една самобръсначка у тях". Много е неприятно някой да има косми под мишниците особено като е момиче. Така, че се поддържай и няма да имаш прякори.

27.   Искам да се запозная с номер девет за пръв път виждам момче с такова твърдение. Ти си уникален. Жалко че ни те познавам любопитно ми е какъв човек си.
Колкото до прякора да не ти пука " клоуна е интересен само докато му обръщаш внимание"
Просто бъди себе си и зарежи всички.

28.   Ми обръсни се бе, момиче :D близко е до ума.

30.   Аз бях по- зле преди 3 години. Тогава бах на 10 и да, имах косми и аз, но досега не ги бях бръснала и беше просто страшно. Дори и сега като се сетя ме е срам. И така тогава беше лято и с една приятелка, с която вече не си говоря, бяхме излязли и тогава бях с потник... Срещнахме се в една градинка и там имаше люлки и аз ди вдигнах ръцете и... ужас. Тя разбира се забеляза, но нищо не ми каза само ми даде съвети. Момичетата се подкрепят и не мисля че "приятелките" ти са ти истински приятели. Спри да им обръщаш внимание или не им давай повод да ти се подиграват. След време всичко ще е забравено, споко и успех:)

31.   Ох, Боже! Не мога да повярвам какво прочетох! Вместо да окуражавате момичето, вие я бъзикате и я задължавате да се бръсне.. Ами ако е някое дете на 11-12? ! Как така като вчера си е играла с куклите сега ще почне ей така да се бръсне. Сигурна съм, че и вие сте на по толкова и родителите ви са пълни шматароци. Аз като млада майка, никога или поне докато дъщеря ми стане на 13-14 няма да хване самобръсначка! Просто тя е малка и не трябва да я вълнуват подобни неща. Или поне не толкова. Било грозно момичетата да имат косми. Ми това си е природа бе, келеш. Как може да ръсите такива простотии, не знам! А до авторката, скъпа не се вълнувай от това, което говорят глупавите ти ученици. Ако много те е срам носи тениски и блузи. Вземи някой път им намери и на тях някой гаден недостатък и им го кажи.. например, потльото, гадния нос, големите бомби, адското дупе и т. н. Да не е мого враждебно, но все пак да ги засегне ;) Ще видиш как ще спрат! Късмет :))

Маги 32г.

32.   Браво на номер 6 и 28 номер...Ти от обва култура не знаеш ли че ако се обруснеш се появяват повече и по трудно става това е природа аз махам ли си космите от .... дето ми тече.... по тях???Не защото разбирам това че ти нямаш обща култура не е наш проблем!Към момичето просто носи тениска до 1 седмица никой няма да помни.

33.   Кажи им, че отдолу нямаш косми и ще млъкнат ;)

34.   Просто не обръщай внимание ,ако пък ЧАК ТОЛКОВА МНОГО ти пука какво мислят за теб ,обръсни се бе и после забравяш тъпата случка (абсурдно е да продължаваш да го мислиш,случило се е и това е). И пс- В гимназията това е същото и в университета ,но в уневерситета вече е по - тихо ,а в гимназията забрави ...

35.   А ти защо си позволила това да се случи? ! Ти си момиче, трябва да се поддържаш и да не позволяваш подобни неща. Дръж се на ниво. Те ще спрат да ти го казват след известно време, ако не ти ги питай дали си бръснат те ония работи и ще се кротнат. А ти не позволявай повече такива неща

36.   35 и 33 - бръснене отдолу, вярно е, че всяка батка иска това, ама и вие прекалявате има и такива който пък се отвръщават от това и другото е ЗАБОГА това е дете преди 7ми клас... за какво си говорим... нито и трябва да се бръсне сега, нито нищо освен ако целта и е да и влезе някой в гащите ЯВНО това е целта на повечето подържани момиченца преди гимназията....

37.   К'во ти пука.

38.   Абе хора, тука не говорим, че момичето е забрваило да се обръсне, а за това, че явно те сега за пръв път са и поникнали. Различно е, не мислите ли? айде вниквайте малко в тия истории де!! Става въпрос за дете около 10-12 годишно, което още не знае, а и не е длъжно да знае за използването на самобръсначки. Момичето просто по детски наивно и непринудено е вдигнало ръце и отдолу са се показали няколко косъмчета, за който недораслите и съученици са започнали да я бъзикат, ама вие пък що простотии изръсихте, не е истина. Има време, ще започне да се поддържа, успокойте се всички и не говорете така на детето!
ЕднаЖенаКаза