Споделена история от Тинейджърски

Доведена по-малка сестра
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и наскоро видях доведената си сестра.. тя е на 8 години и не сме на един разум. Разбира се че иска да си играем и аз не я отрязвам, защото знам какво е да си малък и никой да не ти обръща внимание.. израснах почти по същия начин. Винаги играя с нея и се опитвам да не я обидя неволно, но от това че съм добра с нея, тя започва да се глези адски много.. дразня се от лигли и хленчещи за нищо деца. Казах й че не ми е приятно така, но тя не ми обръща внимание. Ходихме на почивка. Там имаше и още едно момиче на нейната възраст и всичко беше прекрасно, докато не се започнаха глезотиите й. Играем на пиян морков и е ред на доведената ми сестра, а тя не иска. Добре обяснихме й че тя трябва да е пияния морков, но тя не искаше. Продължихме да си играем, без тя да е моркова... но тя започна да хленчи че не сме играели и с нея, а ние се стараехме да не е тя пияния морков и я замествахме. Когато играем на настолна игра, един път я оставям да спечели, а другия не... случвало се е и само аз да губя например 2-3 пъти и тя се радва. Аз също се радвам, че съм успяла като по-голяма да я развеселя, но щом следващата игра бия аз и отново се почва с рев, че само аз съм побеждавала и така.... плаче за глупости, циври и се сърди за всичко, посяга и да бие и рита, казвам й че ме боли но тя не възприема. Аз кипвам и я оставям сама, след това тя се оплаква на майка ми или на баща си и пак аз го отнасям. Дори с часове да обяснявам, че не съм виновна, те го знаят, но пак ми казват че трябва да бъда по-внимателна...

Ами драги ми читатели не знам как да бъда по-мила и по-грижовна, след като тя не ми отвръща със същото..
Кажете ми какво да правя? Как да постъпвам при бъдещите такива ситуации...

Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

2.   Е, вероатно съвете ми няма да е много ползен, но трябва да кажеш на родителите си, че тя не е твоа отговорност, че на практика не ти е никаква, че да я обгрижваш постоянно. Можеш и "сестра" си да режеш по-честичко. Може да не съм права, но в един момент на всички ни писва, така че според мен си в правото си да се разсърдиш и да го покажеш.

3.   А родителите къде са????

4.   дръж се като дете и ти почвай да ревеш на ужким, лигави се нарочно, ритай и удряй да видим приятно ли е? така ми оставяха да гледам едно съседче и идваше у нас в началото добро след половин час лигаве пълно... рита удря.. така ли???? аз ще го гледам, то ще бие? ! един шамар, рев, да реве накрая идва-"извинявай како! "казвам му "на никой няма да казваш" оттам нататък идва да го гледам, когато няма никой у тях пр. веднъж на два месеца (мн рядко) и вече играем си, подаваме си топка, гл филмчета на лаптопа и знаеш ли какво уважение има сега? ! лигави се ама с мярка и все пак го оставям стига да не прекалява... и ти направи така
МалкатаСладка 12г.

5.   Обръщай на нея прекалено много внимание и я обичай безумно много

6.   На 8 години реване, като 3 годишна това е адски разглезено. Аз на 8 изобщо не ми идваше на ум да рева, че не ми дават нещо и си казвах, че другите са по-големи и да ги оставя намира... е освен мама :D :DАз не понасям малки деца, а на 8 би трябвало да е голямо. И не ги понасям точно заради това хленчене. На 12 години съм, момче.

7.   Ем възпитавай я

8.   Ами на мен не ми се вижда кой знае какво, имам двама полу-братя и е общо взето същата картинка (разликата ни е 9 и 11 години).

9.   На 8 години да реве да се тръшка и бие? Явно това дете не е възпитано както трябва. Не казвам че трябва да го биеш но трябва да си малко по-строга а родителите ти те трябва да го възпитават а не ти. ако му плеснеш шамар ще каже на майка ти или баща ти че си я била и ще те накажат просто се дръж малко по-строго.

10.   Някой задължава ли те да играеш с нея? Ако не накажи я с невнимание. Ако иска да играе с теб ще играе само по твоите правила, ако не няма да играете заедно.
Ако те задължават да играеш. Говори с майка си. Дори можеш да кажеш на майка си, ако сте решили да съм детегледачка поне пллащайте на час, ако не искате детегледачка скачай ти на пиян морков. Сестра ти било тя доведена или истинска не е твое задължение, а на родителите.

11.   Даже да ти беше истинска сестра, а не доведена пак щеше да имаш подобни пролеми. С моята като деца много се карахме, просто защото тя е по-малка и тогава тези 5 години си личаха много. Така, че опитай се да проявяваш търпение, а ако много прекали кажи на вашите. Явно просто си е доста по-глеженичка и винаги е свикнала д става само това, което тя иска, ама с времето ще се оправи.

12.   Аз и една приятелка се замислихме над историята ти.. та решихме, че просто трябва да не и обръщаш абсолютно НИКАКВО внимание... не и говори.. "сърди и се" тя ще усети липсата на"кака си", а ако започне да се оплаква на родителите си.. едва ли те ще имат причина да ти направят забележка :)

14.   От Авторката

Ако ми беше истинска сестра, поне щях да имам правото да й се карам и да я поступам даже.. но нали не е моя сестра и нямам това право... ако не й обръщам внимание то тя веднага ще седне и ще заплаче, защото не играя с нея - ще отиде и ще каже на майка ми... говорила съм с майка ми, че това е тормоз и не бива да е така, а отговора на майка ми е - тя е още малка и не разбира... понеже сега не е при майка си и затова се лигави така, не бъди строга с нея, а играйте заедно....

Майка ми НЕ РАЗБИРА какво става.. еми голям праз че малката ма ритнала отдолу, че ме е ударила силно в гърдите, мен ще ме боли, а на нея нищо не й казват... несправедливо е.... за майка ми това дете е ангелче, а за мен е дявол

Но майка ми си прави тези изводи, защото когато тя е в стаята при нас, малката е ангелче, гледа с мили очички.. но излезе ли майка ми - започва ад..

Пример за вчерашното й поведение - решихме да играем на топка - аз, тя и още едно детенце - бяхме в къщи и си подавахме една топка. Но сестра ми реши да не ни подава топката, а да я блъска в стената и топката все при нея да ходи - на практика аз и момиченцето не й трябвахме за да си играе - писна ми, защото се опитвах да хвана - успявах и започвах да подавам наново, но щом сестра ми хванеше топката започваше игра със стената. Аз седнах и нищо не й казах, тя си продължи така, а аз я игнорирах - дори майка ми разбра за това но нищо не й каза. След това нито се извини нито нищо.

15.   Със сестра ми като малки се биехме и ревяхме за какво ли не, но се обичаме още повече, разликата ни е 7 год. Какво да ти кажа детска работа...
Стискай зъби, ще мине като поотрасне, а ти настоявай с озаптяването, казвай, че не е прилично така, питай я дали те е виждала да правиш така, и че това, което прави, го правят лошите.

17.   Ти не си длъжна да се занимсваш нея. Кажи на ваще,че тя не е твоя отговорност. Или й намери приятелка, за да те остави намира. Късмет

18.   Не си й детегледачка, не си й майка, не си й баща.
Ти си тийнейджърка и също имаш нужда от свободно време и излизане с приятелки.
Има няколко варианта:
1 - Изобщо не се старай в игрите, накрая ще й омръзне все тя да ,,печели'' и ще те остави
2 - Задуши я от внимание
3 - Дай й да пробва от собственото си лекарство - когато загубиш, дръж се както се държи и тя.

19.   Аз съм момче на 17г. и имам 9г. сестра. С мойта сестра сме като вас. Аз си обръщам внимание. Питам я за училище тя ми разказва. Питай я за училище имали си приятели , как се държат с нея. Гушкай я. Сега в момвнта сестра ми е в мохто лвгло прегърнал съмм я и спи. Направи го и ти.