Споделена история от Тинейджърски

Нисък съм...
Здравейте.Момче на 15 години съм. Проблемът ми е ,че съм висок едва 166 сантиметра... Почти всички момчета от класа ми са с глава над мен. От първи клас постоянно са ми натяквали ,че съм нисък.Т ака е и до ден днешен. Омръзна ми от подвиквания на непознати "Ей малък ,я мръдни ,бе" ,от убиди като "дребос" ,"джудже" ,"ситен" и куп подобни...Като чуя нещо подобно по мой адрес ми иде да потъна в земята ,приисква ми се да не съм се раждал...

Затворен съм в себе си ,нямам много приятели ,рядко излизам. Не съм имал приятелка ,дори не съм целувал момиче ,а бих искал да имам. Харесвам едно момиче от близо две години ,но никога няма да и го призная-та тя навярно ще ми се изсмее в лицето.

Мисля ,че никой не ме взима насериозно ,за всички съм просто даденост...Та едно дете в 5 клас е високо колкото мен...Баща ми е висок 170 ,а майка ми 160 сантиметра ,което ме кара да мисля ,че ще си остана дребен... Има ли шанс да порасна или вече няма смисъл да се надявам. Ако стана 180 бих бил толкова щастлив...

Всеки ден скачам и вися на лост ,храня се добре ,е малко съм слаб-55 килограма ,но това не ми пречи. Исках просто да си излея някъде мислите и да попитам има ли надежда?... :(

Коментари

51-100 от 118

60.   Братче, всеки си има собствен чар, хич не го мисли. Омъжена съм вече от 5 години, съпругът ми е 1.65 и е най-прекрасният човек, който някога съм срещала. И на външен вид много ми харесва. Какво значение има това? На момичето, което ще те заслужи (и което и ти ще заслужиш), нито ще й пука, че си 1.66, нито че тежиш 55 кг. А това с лоста и правилното хранене го прави така или иначе, за да си в добро здраве. Горе главата и успех!

61.   Пич, аз съм 1.73 на 15 години и смятам че е пределно ясно че масово момичетата харесват момчета от 1.80 нагоре затова реших да мина без приятелка. Намерих си страхотни приятели които до преди няколко години нонстоп се шегужаха с ръста ми както и всички останали но аз спрях да се засягам и напротив даже в някои ситуации се себеиронизирах. И сега мога спокоино да кажа на всички по ниски тинейджъри че ръста и вънчния вид нямат дума в социалния живот на човека.

Искам да кажа на всички под 1.75 няколко неща. Факт е че ниските хора запазват до по-голяма степен детските си лица и това ги прави сравнително по красиви от останалите мъже - вижте Том Круз и Бен Стилър те са по 1.70 . Другия плюс влиза в действие с течение на жремето . Например имаме едно ниско момче на 15 години то със сигурност ще мяса на бебе сред класа си и примерно това момче има красива съученичка висока 1.77 изменила се външно като 20 годишна то това ще е една гореща мацка но докато напредва във възраста тя ще изглежда все по стара . Същевременно си представете че сте на мястото на това момче . Представете си като израснете и станете на 36, 37 години няма ли да се чувствате приятно като влезете в някой магазин и магазинерката ви попита дали имате 30 години.

62.   До 61, говориш пълни глупости. Ръстът няма нищо общо с детското лице. Аз съм 1. 83, нормален ръст на 23 години и изглеждам на 15 в лицето, всички ми го казват!

63.   номер 52? !? ти шегуваш ли се?? 160 за 12 не е малко!!
И аз на твоите години бях 160 а сега съм 16 ше пораснеш

64.   Е, хора! моя клас момчетата няма да казвам имена сме с такъв ръст 10 клас сме
- 174
- 154
- 191
- 179
-180
- 179
- 170
- 180
- 184
- 179
- 182
- 176

65.   Хора за 12 години 165 добре ли е?!!

66.   Аз също съм на 15 навършени през Октомври ! Преди лятото бях 157-158 Сега 6 месеца по късно съм към 164 ! Надява мсе да порасна още поне 177-8 :) Лостовете също помагат !

67.   Спи по повече момче. Не знам обаче това твърдение че като спиш растеш аз мисля че е вярно и ще ти обясня защо. Аз съм в 7 клас и съм 1. 57-1-58. Преди бях около 154-155см. Цяла седмица си лягах рано в 6:00 - 6:30 просто ми се спеше и за една седмица порастнах 2-3см така че ако си лягаш по рано може би ще забързаш процеса да порастнеш :)

68.   Аз пък мисля, че момчето ще порасне поне 170. И аз съм ниска - само 153 съм и съм момиче на 13.. почти всички момичета на моята възраст са с една глава над мен, но пък да не съм умряла от това? Нито ме е направило грозна, нито нищо..

69.   Аз имах същия проблем - когато бях 8 клас бях висок 1. 59 и всички ми се подриграваха, но сега в 9ти клас почнах да тренирам(Fitnes) и направих доста мусколи... и така бъзиците отшумяха, сега всеки говори колко съм заякнал и тем подобни.. ( А след като бих целия клас на канадска ми беше мн гот :D ) тайче гледай само напред и успех ;))

-Веско

70.   нищо ти няма е пич не трябва да се притесняваш от абсолутно нищо

71.   Значи моля за съвет на 13 съм сега съм 7 клас след 5 месеца правя 14 а съм висок 172-173 майка ми е 165 баща ми 174 тренирам волейбол от г/д 1 година и искам да стана 190 имали начин? Моля кажете :(

72.   Аз съм на 11 и съм висок 136 нисък съм за годините според мен попаднал съм в хубав клас и неми се подиграват само понякога като ги ядосам ;д майка ми е висока 167 50-60 килограма, баща ми 180 и брат ми 177 мога ли да стана до 13 години поне 160 или 150?

73.   100% гаранция ти давам, че ще станеш до 180 см, ако играеш всеки ден баскетбол. И си наспивай хубаво ;)

74.   Не всеки е идеален. Момиче съм, ако трябва да съм честна в 5-ти клас бях 1, 63.. Винаги се намираше по някой който да ми се подиграва.. Била съм "жираф", закривала съм слънцето.. и тем подобни.. но от много малка ми личеше.. вярно, защото имам брат и сестра (близнаци) винаги майка ми е споменавала, че на техните години съм била една глава над тях.. а да не говорим и, че те са от високите. Е, от моя клас повечето момчета са ниски и ги намирам за очарователни. Така, че не се притеснявай.

75.   Абе пичове к'во се оплаквате ниски сте били, като тепърва ви престой да растете? Аз к'во да кажа, че съм на 19 и съм 160 и съм момче и няма да ръста повече. Всичко си е до ген ако родителите са високи и ти ще си висок. Мойте родители са ниски баща ми е 167 а майка ми е 145 и не съм очаквал да стана повече от 160. Днескашните хлапета ги гледам на 14-15 са по 170 с една глава над мене и имат още да ръстат и се оплакват, че са ниски? !? К'во ли не бих дал да съм 170 щото и мене постояно ме ебават дори и момичетата " ей малък, ей дребен, малчо " ама к'во мога да напрая - нищ0 навеждаш глава и продължаваш напред. Четох за някакви операции за удължаване на ръста ама били много болезнени и предполагам много скъпи пък и само за 5-6 см не си заслужава толкова болки. Някой казват, че баскетбола помагал - аз лично съм играл любителски баскетбол в продължение на 2 години и ефекта при мен е 0, всичко си е до гена, ако родата ти са курнишони ти няма как да станеш някой 2 метра така, че се оплаквайте поне като вече сте на по 20 и сте под 170 ( средния ръст )!

76.   75, действително имаш проблем и не е смешно, но не е зле да се обърнеш към лекар - ендокринолог. Можеш да успееш да порастнеш още, ако ти се инжектира хормонът на растежа. Човек расте до 21 г. възраст. Аз от 19 до 21 г. съм порастнала поне с 1 см.

Едно ще ти кажа, не прави и ти грешката на баща ти да се жениш за толкова ниска жена. Децата ти ще са направо лилипути.

Аз сега съм 177 висока, а съм жена (майка ми е колкото мен висока, баща ми е 180 см, сеста ми също).
Като бях към 175 висока ходих с един, които беше колкото теб висок. Разделихме се заради други проблеми, най-вече беше комплексар заради ръста си, но едно ще ти кажа - да не ти дреме.

Вторият ми приятел е 190 см. и нагоре, от много време сме заедно - с комплексари не ми се занимава. Надявам се и децата ни да са височки, няма по-хубаво от това да си висок човкек, но не си прави операции - здравето е по-важно от височината!

77.   Ще си намериш някоя нисичка, аз например съм на 15 и съм 1. 50; Всичко е до ген, аз лично не вярвам, че дори и да порастнеш ще е много, какъвто и спорт да играеш.. Познавам много ниски момчета по-големи от мен и са високи около 1. 60, но това не им прави проблем. Мисля, че ти липсва самочувствие, не ръст.

78.   Трябва постоянство, а не "не ми се вярва.. ", "2 години играл любителски и не знам си кво... ", "днес ме мързи... ". Всеки ден баскетбол до 26 годишна възраст. Оттам нататък е само за спорта. На мой приятел родителите и сестра му са ниски и няма от родата високи, но той е упорит и така до 26 г. все растеше и стана 180 см... Така, че играйте, а не висете пред компа да се оплаквате!!!

79.   Радвай се, че не те наричат гном, че едно момиче от класа ми, е високо едва 136 см в 6-ти клас. А пък едно от четвърти клас е (чудя се дали и метър има) като бебе на 2 годинки

80.   здравейте човек радвай се 166см са си много добре аз съм на 15г. и съм 152см нормолно ли е, баща ми пък е 175см дайте ми някакви съвети

81.   аз съм на 1. 68 и сън на 12 години възможно ли до 20 години да съм 1. 85 1. 90.

82.   АЗ Съм 160 7 клас ниско ли е ама честно мнение не нормално е за да ме утешавате.

83.   Не е високо, не е и ниско. Напълно нормално е за тази възраст, въпреки че някои се развиват по - бързо. Примерно аз 7 клас бях 174. Ще растеш още много.
Venjus

84.   Ниска съм!!!! Аз съм вече на 15 и още съм 1, 50!!! Пълна съм и постоянно търпя подигравки от хората около мен! Имам с 2 год по малка сестра която е с 15см по висока!! Дори и тя ми се подиграва! Не съм мръднала от 5 клас! Както изгл. в пети така и сега!!! Плс помогнете ми дайте ми някакъв съвет какво да направя за да пораста поне малко! Ако може и нещо за килограмите.

85.   Ох хора приемете го, такива сте каквито сте си... голема работа че си метър петдесет и осем и 20 стотни то сантиметъра.

Първо момичета, за Бога защо ви е да сте метър и 90, за да можете като сложите токчета да приличате на жираф... не е хубаво това чувство, казвам ви го от личен опит. Пък и познавам момчетии, които си падат по миньончета, аз лично ги намирам за очарователни.
И второ, момчета вие сте 7-ми клас.. като имате предвид, че мъжката част от населението се развива по-бавно, нищо чудно, че сега сте около 1, 60 има време ще пораснете, пък и дори да не е много, вижте колко момичета се оплакват, че са ниски, ще си намерите по-ниско момиче и от вас :)

До №84... упражненията са му майката, само че не упражнения след това парче торта, повече плодове намали въглехидратите след 15 часа, вечер приемай белтъци в умерени количества. И аз съм на това положение - едра (само че много висока) и реших да се почна да правя основни неща като коремни, лицеви и т. н. има резултати.

И като за край на дългия и изморителен за четене и писане коментар, изчакайте да се развиете, после казвайте че сте ниски... половината от вас след 2 години ще пораснат с по повече от 10 см. Гледаите си живота и не мислете над такива щуротии, защото това накрая ще напулните живота си с комплекси които само ще ви човъркат отвътре истината е че на никого не му пука колко сте високи ;)

86.   Ха ко се притесняваш, аз съм 5 клас и съм едва 1, 35 и на мене ми се подиграват ама мн пък ми пука за мене това че съм нисък не е наи вайното бре пич

87.   пичове на сега направих 16 и съм 170 майка ми е 160 някаде а баща ми 176 дали ще раста още и дали ще стана поне 178?

89.   още 10 години ще растеш... така че и от теб зависи...

90.   . И аз съм нисък но вече свикнах и в училище се откроявам, защото съм по умен, макар и малко луд! ;)

94.   Искам да те попитам сега колко си висок ?

95.   Ти се притесняваш.... , аз съм в 8 клас (14 години) исъм 1. 70 см висок. Да ти кажа не се чувствай нисък, защото в моя клас има с цели 15 см по-ниски от мен ( към 1. 55-1. 57).

96.   няма нужда от никакви притеснения :) аз на 13 също не бях висок но ето на 20 съм 1. 83, каквото ти е в гена ти е в гена.. А и да си нисък не е зле , бърз си, пъргав си, лесно качваш/смъкваш килограми.. Иначе ако толкова искаш да си висок отиди при лекарката за витамини.. Висенете на лостове също помага но повече помага баскетбола.. Айде успех :)

97.   Аз пък съм твърде висок - 171 см и тази година станах на 12! Височината има и плюсове и минуси. Но попринцип играя волейбол и баскетбол още от 7 годишен (не че преди не си бях маркуч де ;д). И пич родителите ти са ниски - следователно не очаквай да си кой знае колко висок. Моите родители са високи - майка ми е 179 см баща ми е 201. Пък и да си нисък не е толкова лошо - бърз си, пъргав си. Но ако искаш да си висок най-добре тренирай баскет. Успех! :)

98.   Бе я не се комплексирайте! Имаме една учителка в даскало която е около 40-те години и ми стига до кръста (аз съм 174см) значи говорим за около 1. 30 някъде. Повечето простаци й се подиграват и й подмятат като "о, госпожо, извинете, не ви видях" или "браво, госпожо, пораснала сте" ама на жената й е през оная работа дето се вика :) така, че споко :)

99.   1. 60 16 години. Как да не мисля за това???
Вече мисля и за самоубийство, колкото и тъпо да ви звучи.
Баща ми е 173-4, майка ми е 160. Имам ли шанс да стана поне 1, 70? При положение, че съм на 16?

100.   До 99. аз пък съм на 17 и съм 1.63-4 и какво да направя да се самоубия заради това ли ?
Ти кой набор си аз съм 96 ?

101.   Аз съм на 15 години и 4 месеца, висок съм 1. 72, баща ми е 1. 78, а дядо ми е 1. 85 дали и ма наин да стана 1. 80, но проблемa е, 4е майка ми е доста ниска..

102.   Не се съжалявай чак толкова. Аз съм 192 и не ми е особенно лесно. Трудно се събирам в седалките на градския транспорт, често си праскам главата където вратите са по ниски и други такива несгоди.

103.   Може да се захванеш с баскетбол. Аз съм момиче на 15, висока съм 1. 76 и тренирам. То ва много юе те изпъне, гарантирам ти. Братовчед ми преди година беше 1. 67 и го гледах от високо, но той много услилено тренира и сега е 1. 90 о. О

104.   Момче съм! Нормално ли е на 15 да съм 160? Баща ми е 185, майка ми 172? Дядо ми е 188... Тренирам баскетбол от около година и дръпнах около 5 сантиметра... Надявам се да стана над 180... Според вас колко мога да стана и какво препоръчвате да правя? !

107.   Аз едва ли знам много защото съм още малко дете (на 12 съм) но мисля, че ако започнеш да играеш баскетбол волейбол и се катериш бързо ще пораснеш:D но не им обръщай внимание те, като са си идиоти... Хората трябва да те харесват заради това, което си и, което не си! А не заради това, което искат да бъдеш.... Кажи на момичето, какво чувстваш към нея. Гордей се с това което си и спри да се впрягаш толкова, защото има хора, които и да се опитват не могат да пораснат на 30г. са високи 1 метър и то защото са болни, но ти си здрав има още толкова време в което ще пораснеш пък и не се знае, какво ще стане, като станеш примерно на 20 години. Има хора, които са болни и не могат да постигнат нищо в живота си, нямат крака, инвалиди са имаше дори и една жена, която се беше родила без мастна тъкан и я наричат, , най-грозната жена в света'' Тя страда от заболяване от което страдат само още 2-ма човека... Има хора, които не могат да говорят или пък да ходят, но ти си още млад и здрав нямаш такива заболявания! Живей си живота и излез от тази депресия!!! Пак повтарям:
ГОРДЕЙ СИ С ТОВА, КОЕТО ИМАШ ЗАЩОТО ИМА ХОРА, КОИТО НЯМАТ НИЩО...

108.   Здравеите и аз сам почти на 15 и съм 1. 65 майка ми е 1. 60 а баща ми е 1. 75 дали ще порасна още????

109.   Значи и аз съм на 15 години и съг горе доло толкова висок мисля. И по-високите от мен ми се правят на много здрави и са някакви шматки където като почна да им се гавря и млъкват и почват да удрят. Аз не че не мога да ги надармоня но по принцип скачам само като съм ядосан, свикнал съм да ми удрят някое друго шамарче и да се прая, че нищо не е станало. Съвета ми е да почнеш лостове да спортуваш пак с времето дано се оправиш. Няма да е лошо да качиш маса аз тежа повече от по високите момчета от нашият клас и почти не ми личи (личи ми щото ме марзи да изляза да бягам и само седя в нас и ми се е събрала тластинка и то много маничко около корема), но за сметка на това, че съм по тежак по ниските от мен или колкото мен просто не могат да ме пипнат с пръст. Така, че не се притеснявай от ръста в една дискотека имаше един с една глава по нисък от мен пък разби 3-ма дето бяха уж големите тежкари.

110.   Само едно ще ти кажа на един приятел кръсника му е 165-170 някаде но всеки му има респект защото ги побиивал на времето просто ги цапардосаи по няколко пъти

111.   Абе не си чак толкова зле един мои другар е на 14 и е висок 1, 52-5 той какво да каже

112.   Авторе сега като си на 19 сподели колко порасна :)

116.   Няма да се притесняваш, аз съм със същата височина това зависи от гена ти но макар и по-нисък аз съм по-бърз и по-подвижен от останалите в моя клас правя по 50 лицеви опори без почивка и имам гърди от стомана и доста широк гръден кош.

Години: 15
Висок съм: 1. 67
Тегло: 57 Килограма
Гръдна Обиколка: 89-93 (Вдишал)

Просто не се тревожи бъди умен, бъди здрав и спортувай!
Никой нищо няма да ти каже.

117.   Аз в 6 клас бях толкова висок пич!Сега съм на 25 и съм 1.85 и съм долу горе доволен от ръста си,въпреки че ми се искаше да израстна поне до 1.90,но...уви :)

119.   Толкова бях висока в 3 клас пич. Сега съм на 12 и съм 1. 77. Но съм момиче и всички ми се смееха. Обаче сега всички се опитват да са колкото мен.

51-100 от 118