Споделена история от Тинейджърски

Нисък съм...
Здравейте.Момче на 15 години съм. Проблемът ми е ,че съм висок едва 166 сантиметра... Почти всички момчета от класа ми са с глава над мен. От първи клас постоянно са ми натяквали ,че съм нисък.Т ака е и до ден днешен. Омръзна ми от подвиквания на непознати "Ей малък ,я мръдни ,бе" ,от убиди като "дребос" ,"джудже" ,"ситен" и куп подобни...Като чуя нещо подобно по мой адрес ми иде да потъна в земята ,приисква ми се да не съм се раждал...

Затворен съм в себе си ,нямам много приятели ,рядко излизам. Не съм имал приятелка ,дори не съм целувал момиче ,а бих искал да имам. Харесвам едно момиче от близо две години ,но никога няма да и го призная-та тя навярно ще ми се изсмее в лицето.

Мисля ,че никой не ме взима насериозно ,за всички съм просто даденост...Та едно дете в 5 клас е високо колкото мен...Баща ми е висок 170 ,а майка ми 160 сантиметра ,което ме кара да мисля ,че ще си остана дребен... Има ли шанс да порасна или вече няма смисъл да се надявам. Ако стана 180 бих бил толкова щастлив...

Всеки ден скачам и вися на лост ,храня се добре ,е малко съм слаб-55 килограма ,но това не ми пречи. Исках просто да си излея някъде мислите и да попитам има ли надежда?... :(

Коментари

1-50 от 118

1.   Еми кво да ти кажа аз съм 1.90 и както си има предимства така си има и недостатъци.Например като израснах загубих пъргавост,скорост,не се събирам на някои седалки в градския транспорт,трудно вдигам килограми.Сигурно и ниския ръст има някакви предимства макар твоя да не е чак толкова нисък.И друго аз израснах по същото време обаче с всекидневен джогинг и после ми казаха,че било отчасти и заради него.Така че опитай няма да ти навреди само ще ти помогне.

2.   Не искам да те разочаровам, обаче трябва. Дори да порастеш още - ще е малко. Не знам дали е редно, но питай личната си лекарка дали ще ти позволи да пиеш витамини за растеж - тя знае как. Има известна доза смисъл от тях преди да си завършил пубертета и всички твои габарити да са се 'застопорили'. Аз също съм относително нисък, спрях да раста на височина на около 16. Ако в гена ти има да станеш 2м - ще растеш непрекъснато до 20 годишна възраст сигурно.
VB

3.   Не знам дали ще ти мимогна но аз съм моми1е на19 и сам висока 154 и за мен беше огромен проблем като виждам приятелкитеми че са мн по високи от мен едната ми братовчедка е на 5 и е с една глава а може и повече висока от мен а друга братовчедка е на 12 и е колкото мен :) но с времето свикнах и вече по спокойно приемам такива шеги че съм ниска и даже им отговарям с шеги като от рода на в това ми е чара... нз дали ще пораснеш, може още си малак човек се развива до 20 г възраст или поне така съм чувала ( макар че аз не съм от тези хора, останах си дребничка) но мисля че това не е проблем на 15 и 166 приятеля ми е 160 и си го обичкам много а е по голям от теб... приеми се такъв какъвто си на шегите отговаряй с шеги и всичко ще се оправи... желая ти успех в живота...

4.   Височината няма значение ! На тези които ти се подиграват не им обръщай внимание ! Аз съм момиче и също съм доста ниска едва 152 ! И на мен така ми се подиграваха но като спрях да им объщам внимание и те спряха ! Дори мен по ме кефи да не съм толкова висока !
Защото ако бях висока колкото почти всички момичета от нашия клас , щях да бъда по висока и от момчетата и от приятеля ми а това е малко гадно и смешно! Ако порастеш на височина добре ако пък не пак добре ! И важното е ти да се приемаш какъвто си !
Поздрави:
Йо..!

5.   Пич, просто ще си останеш нисичък. Аз съм висок 185 см и още от дете ми личеше, че ще съм висок. Приеми се какъвто си.

6.   Мъж на 26 години 168 съм. Когато бях на твоята възраст и мене ме притесняваше твоя проблем. Повярвай ми има много по важни неща в живота. Това няма да ти попречи в нищо. А относно подигравките на другите започни да се занимаваш с фитнес и качи някой килограм. Мисля, че някаде бях чел, че Миткьо Крика е висок точно колкото тебе.

7.   Аве пич я дай скайп аз съм на същия хал. Ще споделим малко опит.

8.   Не искам да те разочаровам, но всичко е до ген.Родителите ти са ниски, следователно няма как да станеш 1.80.Колкото и да се упражняваш най-много да станеш малко по-висок от баща ти.Друга възможност е да си биеш хормон на растежа, но е адски скъп и си има странични ефекти.

И да ти кажа 1.66 на 15 не е много зле.До 19-20 имаш още да растеш, но след 18 главно на мускулна маса.
И за да не се притесняваш ще ти кажа, че аз съм на 19 и съм едвам 1.70.

А за момичета, писали отдолу, ами мацки какво да ви кажа :) Ако всички дами бяха високи щеше да има само модели.Жена над 1.65 се има за висока, тъй че :)

9.   Благодаря на всички за съветите, радвам се, че още се намират добри хора на тоя несправедлив свят. До №7 ако желаеш намери ме на скайп: shamandurko

10.   И аз излизах с момче, което високо колкото мен. Може и да съм била леко по-висока. Беше много симпатичен и това, че е нисък изобщо не ме притесняваше в началото. После като се замислих, ако обуя обувки с ток... Та аз ще съм много по-висока от него. Има момичета, които не предпочитат токовете. А момичето което си избрал, наистина те харесва, то тогава би могла да се откаже от тях. Всичко зависи от човека. Не се притеснявай. Съветвам те да споделиш чувствата си с нея. Дори и да те отреже, ще знаеш, че си се опитал.
Успех

11.   Ами,така си се родил- нищо не можеш да направиш... по-добре да си нисък,отколкото висок...аз още от малка съм си висока. Честно да ти кажа- на тези,които стърчат над теб им е по-кофти... знам какво е да стърчиш като жираф и е много гадно. Но височината няма значение... :)
Сиво

12.   До ген е,но 170 не е толкова зле.Все още си много малък и затова се засягаш,децата са лоши,така е.Аз съм 1.93,но никога не съм преценял хората по ръста или килограмите.Приеми се такъв какъвто си и си живей живота момче!

13.   Това да ти е проблема и от теб зависи дали въобще да ти е проблем, има куп по-важни неща в живота. Успех!

14.   Аэ съм момче на 15 години и съм висок 163см. Наполеон е бил 160см, но е оставил история след себе си.Не се срамувай от това което си.

16.   Аз пък мисля,че ниските момчета са много сладки ;D

17.   Споко бре пич аз имам един от класа дето в 8-ми клас беше мноооого нисък,а сега в 12 ако го видишшш .. Ще дръпнеш споко ти си на 15 :))))))))
Ивето :)

18.   Аз съм като теб.Направих си труда да се обясня на момичето,което харесвах и ме отряза като някой боклук.Ако си сигурен,че не е просто увлечение,опитай се.Ако обаче има и 1 % възможност да не е подходяща за теб,не казвай нищо.Да се унижаваш не е полезно за здравето!

19.   На 15 години е нормално да си 1.66 ...
Факт е, че родителите ти не са по 3 метра, но височината ти е напълно нормална и няма от какво да се срамуваш.
Всъщност - то е ген и каквото и да направиш нищо няма да промени това.

Височината е от абсолютно НИКАКВО значение.
Важно е какъв си ти като човек и характер.

Поздрави и успехи!

-- DQ

20.   Не е само до ген , брат ми е висок 1.85 , а баща ми 1.75 и майка ми не е висока. за 15 годишна възраст това е нормална височина . мъжете растат до около 20 год възраст

21.   Пфф.. ами аз какво да кажа ...161 см на 16 изглеждам хилав :( Много обичам когато някой ми каже "дребен"и пр... последния лейа в болница 3 дена ... тряяше да му нося цветя >.О (самозащитата помага ако много ти налитат на бой. ако искаш започни някое бойно изкуство :)) ) Можеш да носиш черни дрехи, създава се илюзията че си по-висок :) и спокойно... аз съм по-зле от тебе :D
Поздрави :)

22.   Хаха пич изобщо не си нисак нормален си според мене и аз сам на 15 ( 174 )

23.   Аз пък съм на 15 години и съм доста нисичък 150 см. Много пъти са ми казвали , че съм много дребен и хилав , но аз не се впрягам много , защото все пак няма какво да направя. Наистина ми се иска да съм поне 160 см. , но явно и аз ще си остана доста дребен и нисък. Майка ми и баща ми са ниски , майка ми е 150 см , колкото мен , а баща ми е висок 158 см , така , че и аз няма как да бъда по - висок от него . Поне така си мисля , че всичко е до ген . Обаче пък дядо ми е единственият висок човек в семейството 190 см и не съм много убеден какъв ще стана на ръст , но ти определено не си нисък , 166 см . е нормално . Така , че се отдай на живота.

26.   Абе аз също съм като теб.И аз не съм много висок(1.46(
Щото съм на 12г. и си мисля че това е малко за тази възраст.Почти най-нисък съм в моя клас ,а и на мен ми се подиграват.Така че не се притеснявай.Може би щие пораснеш още, за да станеш към 1.70.

27.   Няма да ти пука,аз съм момче на 19 и съм 174, 90 кила, ръста няма значение. Това не е болка за умиране, има много по важни неща в живота! Започни фитнес, бокс нещо а-у много ще ти помогне, отностно женската част, всичко с времето си, всичко си идва на място! ;))

30.   Аз съм момиче и съм висока 165 (на 13)! Искам само да отбележа, че не всичко е до ген. Например майка ми и баща ми са с черни коси и кафяви очи, а пък аз съм кестенява и отивам към русо и със зелени очи, а като бях малка пък бяха сини ;d И спокойно - момчетата растат по-бавно от момичетата, смисъл по-късно.

А това колко си висок всъщност няма никакво значение. Важно е друго, а пък за външността също не е от голямо значение. Аз например бих взела някой колкото мене, ама да е хубав, отколкото някой изрод 1 и 80. И наистина, както казаха някои, с времето този комплекс ще отшуми. Не вярвам да го имаш след 5-6 години. А пък може и да пораснеш : ] И какво го успокоявате. За 15 годишно момче наистина е малко малко.

31.   Мойте хора братовчед ми е 1.96см 117кг на 21г.Ръста си го вдигна на 18г...както искате така я смятайте ама си е факт.Баща му е 1.75см майка му е 1.65см.Така,че явно и от родителите не зависи.Аз съм 1.72см 67кг. със спортна фигура.По-горе някой беше написал нещо за бойните спортове.Аз съм голям почитател на този вид спортове.Ниският ръст тук дава предимство-много по пъргав съм от по-вискоките и по-разтегнат.А щом искаш да растеш започни баскетбол.Безотказно е ;)

32.   Мина доста време откакто побликувах тази история и реших да вляза пак тук. Благодаря на всички за коментарите наистина! :) Вече навърших 16 и смея да се похваля, че съм 172 сантиметра и няма да изгубя надежда до последно! :)

33.   Ами от 15 до 20 годишен има време, ще пораснеш, на 15 години искаш да си 180 см ли? А като станеш на 20 г и пораснеш колко искаш да си, 2 метра ли :D Височината ти е чудесна!!!!!!

34.   Тук е мястото и аз да попитам. На 16 години сам и 3 месеца 174 сам висок. Рода ми почти сички са високи освен дядо ми баща ми е 184. Има ли шанс да докарам поне до 178-180 до 18-19 годишна възръст

35.   Изобщо не се притеснявай от ръста си.Аз съм 193 санта пържина и да ти кажа,че не искам да съм толкова висок.Чувствам се по-висок от всички,което малко ме притеснява и ме кара да се чувствам некомфортно.Така че всичко си има предимства и недостатъци...Главата горе,със широка усмивка и само напред.:)

36.   Случайно да се казваш Мигел?

37.   И аз на 15 бях 166 см, а след 1 година станах 179

38.   Аз на тези години почнах да раста високо... докато 11 клас не ударих чертата на 2 метра. И мен са ме бъзикали много, важното е да не ти пука, аз отговарях и с шеги и беше забавно

39.   Ох човек не се стресирай! Аз съм на 14 години и съм 182! WoW и съм момиче! Супер е неудобно като си в компания от овоя клас или с приятелите си ти старчиш като пръчка ;( Но на момчетата им отива да са високи и см сигурна че ще пораснеш ;)

40.   Ти сериозен ли си бе човек? Аз съм на 17 години и съм 166см. обаче мога да събарям хора с една глава над мене.
Като ти се бъзика някой гръмни му един. Нали знаеш - колкото по-големи са, толкова по тежко падат.

41.   зависи от гените аз съм на 14 год. и съм висок 183 см.

42.   Здлавей, със същия проблем съм. В същност до скоро го мислех за проблем. И започнах да мисля в положителна насока :) В смисъл, когато приятели/ки се избазикат с мен, че съм ниска или нещо си такова първото нещо, което правя - вдигам си високо главата сякаш не ми пука и в повечето случеи им отвръщам на базика като на пример "Поне не нося калъфи за цигулки вместо обувки" ... т.е и ти трябва да ги засягаш. А и другото, което правя е да се пресмивам на себе си така показвам, че ми е все едно какво говорят .... пример веднага мога да ти дам веднъж ми казаха " Ти и твоите малки размери " и аз веднага вдигнах главата високо и казах "Ми да аз съм си анатомично компактна" или "... джобно гадже". Така че мой човек не трябва да ти пука това не е срамно то си е до гени :))

44.   това е почти нерешим проблем, каквото порастнеш до 20 това шее... аз самия съм 1. 71 и съм правил всичко по въпроса да стана по висок. но това си е ген. след като се оформи плода в майката вече нищо неможеш да направиш.
няколко съвета
1. не взимай хормон на растежа- няма да пораснеш от него
от него порастват само тези който биха пораснали и без него
2. в миксер смесвай по равно зеле, домат и зелени бобови зърна от шушулката. мн е гадно на вкус но това е естествен хормон на разтежа.
3. пии мляко (от пазара)
4. не спортувай прекалено много. веднъш седмично но много изтощително.
5. като седиш на пс-то вдигни стола зада ти видят краката във въздуха и сложи тежести. така колкото можеш на ден
ти си на 15 прави това упражнение //още нее мн късно за теб.
6. моли се
7. разбери ченикой и нищо на света неможе да те направи различно висок. можеш в най добрия случай малко да мръднеш
успех

45.   Еи аз съм на 15 години и 11 месеца и съм висок 185 с тегло 73 килограма и раста с 1 см за 3 месеца така че споко ще пораснеш

46.   Еми са просто някои хора растат по рано други по късно някои високи други ниски на мене до преди 2, 3 години ми викаха че съм нисък (вярно бях по нисък от моми4етата ама сега сам по висок от по4ти всички моми4ета (освен мутантите ) а и по висок от някои момчета и еднакво висок с пове4ето от тези които ми се подиграваха аз 6е навър6а 14 и съм 1. 65 според една статистика на около 21 6е съм 1. 79 и се надявам да стане така та просто не обръ6тате внимание на тези които ви се подиграват.

49.   здравей, аз съм Габи, на 13 години съм и съм висока цели 1. 76. Мислиш че е лошо да си нисък.. по-гадно е да си висок. Когато се събираме в час по физкултура съм в края на редицата и когато погледнеш отстрани виждаш "поле" от хора по 1. 60-1. 65 и един- 1. 76... стои някак смешно...

как бих искала и аз да съм 1. 66... раста като гъба буквално.
брат ми е 2 метра(и сантиметри, но не сме гледали и сантиметрите) а майка ми е 1. 89....

50.   човек, аз съм на 15 и съм 162! ти как мислиш че аз се чувствам! майка ми е по ниска от мен, поне баща ми е висок, ама до сега щом не съм се издължил... Всъщност, ходих на някакъв доктор там, и тя ми каза че просто съм влязъл къзно в пубертета, караха ме там някви снимки и изследвания да си правя и ми каза че ще стана 175 мин.

Така че, моят съвет - отиди на преглед!!!

51.   Леле аз как се комплексирам че сам нисък на 14 съм и съм висок 167 апак даже още не съм почнал да разта от пубертета, тренирам баскетбол и се надявам да порастна майка ми е колкото мен а баща ми е 185 според вас колко ще стана висок. Иначе пич не се притеснявай ще порастнеш стига да спортуваш..:)

52.   И аз имам проблем с височината. Искам да тренирам бааскетбол, но баща ми казва, че за баскета са нужни високи хора. Аз съм на 12 и съм едва 1.60. И много искам да порастна, за да се запиша да тренирам. Баща ми е 1.87 а майка ми 1.74. Нисък ли ще си остана или ще порастна и ще имам шанс да тренирам??

53.   Родители ми са между 1,60-65 , аз съм на 13 и съм 1,5. Е момиче съм, ама височината си е и за двата пола, така че хич да не ви дреме кой колко е висок. Това не е важно, при това ако не сте забелязали с това ГМО и подобните им витамини и изменения така или иначе се дръпва допълнително на височина.

54.   Хора искам да ви попитам за момче на 16 години 1,76-7 добре ли е ? :) баща ми е 1,74 а майка ми е 1,65 и исках да ви питам ще порастна ли още ?

55.   Ами езнам дали ще порастнеш но си си - №54

56.   Колко мен си висок но аз сам на 13...

57.   Ако нестане с лостовете имаш един шанс и тои е :
да станеш АНАБОЛ :Х (да прикриеш че си малак с мусколи ) : )

59.   Аа, не съветвайте момчето да трупа твърде много мускули на тоя ръст. Няколко мои познати я направиха тая грешка - ми смешно изглежда отстрани. Хубаво е да тренира за тонус, но големите раздути мускули, особено раменте, правят ниския ръст още по-набиващ се на очи.

Иначе, към автора: кво значение има колко си висок. Сега ти е тежко, щото си още дете, училище, съучениците си избиват собствените комплекси в обиди към теб и ала-бала. Едно, че имаш още време да пораснеш (аз съм на 19, момиче, а още не съм си стигнала изглежда крайната височина), друго че ако не се оставиш да се комплексираш, ниския ръст може да ти е от полза. Какво имам предвид - познавам не малко момичета, включително самата себе си, които си падат именно по ниски мъже (но по такива, които компенсират ниския ръст с нещо друго - висока култура, примерно... ). Развивай си мозъка - за една жена няма нищо по-секси от интелигентния мъж. Ако пораснеш още на сантиметри - чудесно. Ако не - здраве да е, това няма да ти попречи пак да си щастлив. Само трябва да избуташ проклетите гимназиални години без да си слагаш много на сърцето кво ти казват съучениците :)

1-50 от 118