Споделена история от Тинейджърски

Не знам дали съм нормален
Така това ше ви прозвучи много странно, но ще го разкажа.... Аз съм момче на 15 години (9клас) и откакто влязох в гимназия преживях най големият си срив в живота депресирах се и даже здравето ми пострада не искам да разправям какво точно се случи но всичко тръгна от това че не успях да преодолея промяната.. сега една година и нещо след началото нещата са поуспокоени но така съм си развалил психиката че си мисля че изперквам.. говоря си сам, постоянно се разхождам сам и получавам тикове на ръцете и очите, болят ме краката и имам обща отслабналост. много хора ме наричат луд защото не говоря с никой и съм гледал сякаш искам да убия някой.. плюс това и полудях по едно момиче но тя също казва че съм странен и не се интересува от мен което още повече ме съсипа, чуствам се безсилен и ме е страх от всичко - училище, страх от това някой да не ми се скара или обиди даже от това че пораствам и че скоро ставам на 16, но майка ми най ме плаши защото с нея преживях нещо ужасно през 8ми клас. Хората ми се чудят как мога да се гнуся от нещата за секс или как съм си нямал приятелка, защото съм можел да имам всички... сега в момента искам просто да изляза от тая пумия и да стана щастлив проблемът е че нищо не мога да направя защото самочуствието ми изчезна, уча за тройка и карам най жалкия живот опитвам се винаги да карам на сигурно.. а най-често лягам пред компа вечер и се депресирам което е ужасно... какво да направя? .. просто искам да съм нормален и щастлив като другите

Коментари

1.   Спортувай нещо!

2.   до н. 1Спортуването ми се отразява зле, кактт поясних здравословното ми състояние се поразвали имаше момент, когато ме преместиха от даскалото ми точно заради това беше една много стара и плесенясала сграда и аз не издържах там да дишам. Сега и от най-малкото натоварване се изморявам и ме болят разни части. Най- често краката ми и кръстът. даже изкачвам стълбите на зиг-заг защото не мога да ги изкачвам право нагоре - заболяват ме краката и нямам установена болест само астма през ноември 2012

3.   Най - ефективното е да се захванеш да играеш нещо сериозно. На PC-то :D Ако си падаш по CS-a/LoL-a или там каквото играеш, играй 24/7 пускаш си силно музика (на слушалки) и започваш. Или спортувай.. намери си приятели. Просто гледай да се разсееш по някакъв начин от ежедневието :).

4.   Леле и аз съм по-същия начин като влязох в гимназията направих една глупост, която ми преобърна живота на 180 градуса и не съм подозирила че миналото ми е било перфектно и аз получавам тикове само че на главата и аз се държа странно в училище най-вече, много се притеснявам абе изобщо и при мене положението не е розово, но си имам две много добри приятелки от класа без които нямаше да оцелея и постоянно си смееме за нещо и така ми минава деня общо взето. Като цяло и се депресирам от наи-малкото, тоест всичко си го слагам на сърцето ама знам че не трябжа да го права защото по този начин си скапвам психиката, която вече е почти скапана, но все пак искам да се адаптирам, да се махна от скапаната гимназия, да отида някъде да сследвам и проблемите да изчезнат...

5.   до автора от 1:

Ако от най-малкото натоварване се изморяваш, то нещо не е наред! Да не пушиш цигари или употребяваш някакви други опойващи вещества? Каква е диетата ти? С какво се храниш? Тръгни от там...

7.   Казваш, че имаш астма
ако взимаш лекарства за нея, или за депресията умората идва най-вероятно от там
Ако не взимаш никакви лекарства и се чустваш изтощен, това ще е от депресията. Малко омагьосан кръг.
Иначе - след като не можеш да спортуваш - разхождай се, час на ден движение е най-добрия фитнес

8.   А и предполагам, ч е болките в кръста и костите са от растежа
Няма нищо лощо в това да се разкарваш самичък, аз като съм сам - така най-добре мисля

9.   Първо седни и помисли точно какво е щастлив за теб самия. Няма как да си щастлив като другите, защото всеки друг е щастлив първо от различно нещо, второ сам знае дали е щастлив или това на лицето му не е само маска и колко усилия му струва това състояние или лъже-състояние.
От друга страна дали си нормален. Напълно нормален си, и е нормално на 15 да си объркан младеж, и болките в крайниците са нормални за възрастта и за спортното ти състояние. Само успехът ти в училище не е много нормален "уча за тройка", но всичко зависи от теб.
Какво бих направил на твое място? Първо бих спирал компа в 8 всяка вечер или ако мога бих намалил до минимално времето на компа. Ако не ми се спи, бих се занимавал с нещо ръчно: склуптури, дърводелство, нещо техническо, правене на ел платки, роботика, строене на къща от кибритени клечки ако щеш.
След като спортът не е силната ти страна, намери си хоби, което не е свързано с физически спорт, а ръчен труд. От там с времето ще почувстваш желание за учене свързано с хобито и щастие от постигнат успех. По малко по малко всичко ще се оправи, и физическото състояние и самочувствието, а гаджетата остави за по нататък, първо оправи психо състоянието си и те сами ще долетят, няма да ти избягат.

10.   До н. 5 Аз съм против цигарите не пуша и не пия. Това как се храня нормално, не ям чипс или разни такива неща но и не спазвам някаква определена диета. и да много лекари са ми казвали че е от депресията. само ми е странно след като ем преместиха от старото даскало в което влязох се оправих веднага здравето и 5-6 месеца след това пак се чуствам зле по различен начин - изцеден психически и физически, добре си дишам на училище, не си тръгвам по-рано, защото не мога да издържа, не ходя през ден до болницата просто се чуствам като старец(колкото и нелепо да звучи) и майка ми, баща ми ги трвожа пак доста сякаш всичко се върти отново и отново...