Споделена история от Тинейджърски

Бях глупачка..
Здравейте. Исках мнението ви по един въпрос. Говорих вече за това с приятелките си, но не мисля, че ми дават точния съвет... Нека ви разкажа на кратко. Преди години се запознах с едно момче, от много време исках да се запозная с него и така мина време започнахме да се харесваме и така нататък, но бяхме сравнително малки. Ходихме уж, но не се получи и всеки път се разделяхме, защото бях глупава и не го оцених достатъчно и както се карахме един път и очаквах да се върне отново при мен, но не се стана точно така. Той си продължи. Бях съгласна тогава, лесно го приех. След време, осъзнавах колко много ми липсва и чак до сега.. Имаше време селд това, когато си писахме, говорихме си... Липсва ми всичко в него. Намери си сериозни приятелки, промениха го. А аз все едно съм си същата. Сега е още по-перфектен. Искам отново да погледне на мен по онзи негов си начин. Искам да му пиша, да говоря с него. Поне да го питам как е и какво прави, но ме е страх. Толкова време не сме си говорили, не знам как ще реагира, какво ще си помисли. Искам поне да ми отговори, да ми каже нещо.... Липсва ми изписаното му име на телефона, фейсбук и... всичко останало.. Какво мога да направя? Моля ви, главно момчетата, как бихте реагирали...

Коментари

1.   Аз бих реагирал нормално. Даже ще ми стане приятно да разбера че сред момичетата имало и такава на която и пукало за мен и не е като останалите "БСН - Безразлични Студени Непукистки"

- silenter -

2.   Пиши му и го викни на разговор, ама само двамата.

3.   Ами намери си повод да му пишеш, примерно му изпрати мил майл или картичка за рождения ден. Предполагам ще ти отговори, а с повече късмет може дори да те покани на купона. Важното е да му напомниш за себе си, пък после каквото стане. В най-лошия случай поне ще сте си приятели.

4.   Просто му пиши, без да ти дреме как ще реагира, защото в крайна сметка нищо не губиш.. питай го това, което искаш да знаеш(как е, какво прави и т. н. ) и предполагам ще завържете разговор, може да пуснеш на шега как върви с момичетата или нещо такова или ако ще ходиш скоро на купон, да го вмъкнеш в разговора и съвсем случайно да му кажеш 'то ще има мн хора, ако искаш ела' и ще се видите и оттам нататък остава за теб да си го свалиш :)

5.   Да, но не знам как да говоря с него т. е. какво мога да кажа на човек, с когото не съм общувала с година... не виждам от него желание да говори с мен или нещо такова... а бих дала всичко за да ми даде малък повод дори да му кажа какво чувствам..

6.   Всичко можеш да му кажеш, стига наистина да искаш. Много сте колебливи и нерешителни вие жените. Това ви е големия проблем. Замисли се той от къде да знае какво чувстваш? Нали не разчиташ телепатически да ти чете мислите. От споделяне не се умира.

7.   знам, но не искам да ме гледа по различен начин или нещо такова, искам да кажа, че той си има собствен живот вече, скоро се раздели с приятелката си и някак си.. аз нямам място там.. не знам

8.   Имаш място. Опитай. От опит глава не боли. Просто се престраши. Нима предпочиташ да си останеш сама и после да съжаляваш?

9.   та аз и сега съжалявам, защото грешката и преди беше моя.. просто сега съм разочарована, не искам да си представям какво ще е ако не ми обърне внимание...

10.   Аз имам същият проблем. Късахме и се връщахме много пъти. Накрая му казах не. Сега минаха г/д около 8 месеца. Той си има или си имаше нова приятелка, поддържаме разговор, той ми пише, но не зная какво да му пиша просто.. чувствам, че и той иска да е с мен. Наистина много боли, всички казват трябва да гледаш напред, но когато нещо е недоизживяно винаги те дърпа назад.

Дори сега имам чувстовто, че тази раздяла ме промени вече не се смея толкова често, предполагам и с теб е така. Опитай се да бъдеш с него, бори се, колкото и странно да е в началото, дори да те отреже не се отказвай , рано или късно ще се оцени.

Лека вечер!

ЕСМЕРАЛДА

11.   но няма за какво да се боря.... той не иска нищо с мен, защото съм минало за него, при мен не е съвсем така...