Споделена история от Тинейджърски

Мисля,че ми идва...
Здравейте! На 12 съм и мисля, че ми идва цикъла. Не съм много запозната с това как ще се случи, как ще изглежда.... Но са ми казвали, че е леко кафеникаво.... Преди малко се прибрах и видях, че има червено-кафява течност там и се паникьосах. Не знам как да кажа на нашите и дори не съм сигурна, че е цикъла ми. Някъде пишеше, че няколко седмици преди да ти дойде има бледа жълта течност(имах преди около седмица онзи ден спря) Моля ви за помощ да ми обясните как да го разпозная един вид :D

Коментари

1.   Това е! Не се шашкай! Купи си превръзки или вземи от майка ти! Ако не искаш, не е нужно всички да разбират! При мен разбраха баба и мама, чак след година :D и леко се паникьосаха, коя да ми обясни, какво и как... Аз само казах, че са закъсняли с една година и беше голям смях :D
Първите няколко месеца, може да ти идва точно така, като кафеникаво и то съвсем леко цапащо, така че можеш да си вземеш и ежедневни превръзки! Знам, че на 12 нямаш, кой знае какви джобни, но например в Т - маркета има ежедневни по 1, 50 също така и нормални за толкова!

3.   Същото е мило дете. На мен ми дойде на 11. Заболя ме корема, прицапа ми и това беше. Вече 15 години всеки месец сменям :). Как казах на майка ми? Помня само, че бях в тоалетната и в мига в който видях кафеникавото прицапване по гащите си тя вече беше при мен. Явно в уплахата си съм извикала. Каза ми само. "Няма страшно, вече си жена. От тук нататък всеки месец ще се налага да носиш превръзки. "

4.   сподели с майка сии :]]

6.   Добре дошла в отбора на жените! Няма какво да се паникосваш, просто казваш на майка си и отивате в аптеката за превръзки. Е, не е приятно, понякога те боли корема, ама това е положението. Случва се на всички жени по света, стига да не са бременни, е и да не са над 50 години, така че просто свикваш, че всеки месец ще има по 3-4 гадни дни. Спокойно! Не е толкова страшно!

7.   Ми първо честито! После да, определено кажи на мама, тя ще знае как да реагира, ще ти каже кое как и не на последно място ще и дадеш повод да се замисли на тема моето момиче порстна.
S. A. D.

11.   Това е, мило момиче,
не се притеснявай да споделиш с майка си, като гледам какво грамотно и умно момиче е възпитала, няма за какво да се притесняваш.

12.   И аз бях така и толкова се бях побъркала, че 1 час ревях като лъвица и мама през това време не можа да отгатне какво става и накрая се сети. Беше 6 или 7 дни някъде и знам, че в началото може да пропусне 1-2 идвания както е при мен, ама миналия месец пак имаше кафеникава течност като първия път ама без после кръв... Странно ама нищо ми няма.

15.   аз съм момиче на 11 години не мисля че ми идва но от няколко дни ме боли корема на 3-4 различни места и нз какво да правя нз дори какво означава моля ви кажете нещо!!!??? много съм ниска за възрастта си не мисля че ми идва но все пак искам някакъв съвет около 129-130 см съм!!??

18.   Момент, момент. Някой въобще тука в час ли ... Аз пък получавам точно кафеникаво-червена течност седмица преди да ми дойде. Рукнал ли е червения водопад? Ако не е, тогава все още нямаш менструация. Не мога да разебера как така имаш менструация с кафява течност, която идва един път? Охохо.. почакай да дойде истинската менструация - тогава ти е бедна фантазията. Но не се шашкай! Няма нищо страшно :)

19.   На мен ми трае 8 дни.

20.   Вече ставаш жена радвай се кажи на майка си

21.   ако ти е текла преди това бяла или жълта течност по гащите а сега си видяла кръв значи добре дошла на мен ми дойде преди 4 месеца и вече втори път ми закъснява кажи на майка си веднага