Споделена история от Тинейджърски

От малък град, без перспективи, без пари...направо не знам
Здравейте! Ще мина бързо из историята ми, искам съвети от вас.

Здравейте! На 18 г. съм от малък град, уча в най-доброто училище в града, но с най-лошите оценки.

Не знам къде ще се озова след 2-3 г. например. Нашите са бедни, да не говорим, че нямат постоянна работа. С училището не ми върви, защото като малък съм изпуснал много от материала поради здравословни причини. Имам толкова мечти, а не знам как биха се реализирали. Искам да следва, да създам семейство, да имам приятели, работа, като всеки един нормален човек, но просто не знам как ще стане. В този моя малък град е почти невъзможно да се намери работа, да не говорим, че ако се намери - няма да си струва. Пари за следване-едва ли. То не знам как биха ме приели с моите оценки някъде (натфиз/югозападния). Нямам познати, ако случайно отида в София или някъде в чужбина няма кой да ми подаде ръка, не знам как бих си намерил работа. НЕ ЗНАМ, ПРОСТО НЕ ЗНАМ.

Какво да правя, хора? Моля, споделете мнението си. Дайте ми съвет.

Коментари

1.   Пускай Еврофутбол :D смешно звучи ама ако познаваш мачовете можеш доста да си събереш :) и аз нямам никакви пари и работа не си търся защото имам страшно много за учене и няма време за работа, та търся начини да имам и аз много пари защото както на всеки, и на мен са ми нужни.. и аз съм на 18 между другото, скоро ставам на 19.. успех :))

2.   Няма невъзможни неща (клише, но си е вярно! ). Най-важното е да не губиш воля и дух, всичко друго е поправимо. И аз произхождам от бедно семейство, но ако разбрах нещо за последните няколко години, то е, че произходът не определя живота ти! Приготви се за големи лишения в началото, докато си стъпиш на краката, но после ще ти е лесно, защото ще знаеш, че си го направил САМ и с много труд.. :-) И да не се откажеш по някое време, ей! Успех! :-)

3.   На твоите години заминах за чужбина с 60 евро в джоба! Сега имам Ит фирма и си работя! Така че няма невъзможни неща! По-добре не записвай висше ако не те бива!

4.   Ами работи нещо докато искарах 1500 лева горе-долу спестявай много ако пушиш не пуши не ходи по купони абе гледай да си много спестовен и след тва иди някъде извън България. Другия вариант е пак да изкараш малко пари и да се запишеш в няква от тия компании където пращат извън българия да работиш да береш ягоди примерно от това се изкарват доволни пари :)

5.   Аха. Благодаря на всички, знам, че най-важното е да не се предвам, аз и няма, но просто казвам, че не знам накъде.. Споменах ли, че съм циганин, май не, е, сега ви казвам. Задушавам се да съм тук, да живея с нашите, с хората в квартала, просто всичко ме задушава, мисленето на нашите, искам нещо ново, искам да избягам, но не знам как и къде.
4, може ли да кажеш нещо повече за тези "кампании"?

- Автора.

6.   На 18 години си, все още не знаеш какво представялва живота. Вече си на възраст която можеш да правиш почти всичко, не че някога си не можел. Колкото и лоши оценки да имаш, с малко повече труд, можеш да се изкачиш по стълбичката на успеха и да постигнеш това което искаш. Докато седиш и се вайкаш, нищо няма да постигнеш, а напротив- все по надолу ще падаш. Седни си на гъза, учи, намери си някаква работа която да не ти пречи на ученето и дерзай. И да опуснеш 1 година и 2 да са... няма значение. Първо се подготви след това действай.
Работа няма за този които не иска да работи. Все намира нещо, макар и да не е в твоята област. Все пак можеш да работиш нещо временно за да се подсигуриш финансово :)
Дерзай