Споделена история от Тинейджърски

Помогнете ми. :( Как да ги убедя да ми вземат куче.. :((
Здравейте. Момиче съм на 13 години. От много време искам куче.. но винаги когато спомена за куче родителите ми почват да ми натякват как не съм отговорна и не мога да се грижа за него.. Винаги когато повдигна темата те ми казват да престана и че няма да ми вземат. И дума не искат да чуят за куче.. Освен това има и друг проблем ние сме голямо семейство и живеем с баба и вуйчо ми.. Вуйчо ми не обича животните и това е проблем. Освен това не са ни много добри отношенията с него. Толкова пъти съм се опитвала да убедя майка ми за куче дори веднъж я заведох при съседката която има мопс да го види разговаряха дълго и точно когато мислех че най - накрая се е получило майка ми съобщи на баща ми и всичко пропадна.. Сега съм от ново в началото.. просто не знам какво да направя. Нямам брат или сестра едно дете съм и ми е ужасно самотно. Гледам съученичките ми всеки си има куче или коте а аз си нямам нищо.. Моля ако някой е имал такъв проблем нека ми каже какво да направя за да ми вземат. Благодаря и ще се радвам ако го публикувате.

Коментари

1.   Имате ли двор или вътре искаш да го гледаш?

2.   Седни и поговори с родителите си и им обясни, че наистина много искаш, но ще се грижиш за него и ще го разхождаш, храниш и, че ще си отговорна.

3.   Обяснявай и, че ще се грижиш за него.. Кучетата както и всяко едно животно изискват големи грижи все пак не е играчка. Поне я попитай конкретно защо не ти позволява и разговаряйте. Късмет дано се получи :)

4.   вземи си коте, то е по-малко. би трябвало да ти дадат. или просто вземи коте или куче и недей да казваш или да уведомяваш някого...

5.   И аз искам куче от 13/14 годишна възраст. Просто ако сте в апартамент родителите ти смятат, че ще изяде мебелите едва ли не. Покажи им, че наистина го искаш. Кажи им първия срок ще имам 6ци и ще ми купите куче застави ги в таква ситуация кажи им ще ми купите куче ;Д. Манипулирай ;Д и ще станат нещата. На мен ми казаха, че ако имам 5. 50 ще ми купят. Също така покажи отговорност и грижливост. И пиши като ти купят! :)

Сияна ^^

6.   Аз бях в същото положение. А сега имам 2 кучета и дори си имахме малки. Просто доказах, че съм отговорна което си беше истинско предизвикателство за мен, показах им колко много го искам и най-вече обедих по-малкият ми брат да си вземем куче и той накара нашите по негов си начин. В твоя случай може баба то става така, че повече от един човек да го иска и да се грижат за него заедно няма как да откажат.

7.   Авторке, за съжаление каквото и да направиш няма да ти вземат куче! Била съм в твоето положение, разликата е, че бях на 10 г. Какво ли не съм опитвала, но родителите ми бяха много против. Сега съм на 28 г. и имам 2 кучета, но и свой дом. Отглеждането на куче не е лесна работа, свързана е със доста средства и внимание. Изчакай няколко години да станеш самостоятелна и тогава никой няма да може да те спре да имаш куче!

8.   Здравей, дете. Аз от 6 годишна съм искала коте и куче. Получих коте като бях на 7 години. Първият 1 месец не свалях очи от него, грижех се много добре, макар и да бях малка. Но след навършването ми на 8 години вече ми беше скучно, безразлично... исках куче. Минаха 3 години и ми взеха и куче. Първата 1 година, 2, се грижех за него повече, отколкото за самата себе си. Но пораснах... станах на 14 и вече ми беше скучно... отново. Отново се грижех и още се грижа за него, но просто тръпката не е тогавашната. Повярвай, младежите на твоите години не се грижат особено много. Сега съм на 19, обичам го, грижа се за него, но кучето ми е вече на 8, остарява, все повече губи интерес към мен, семейството и заобикалящата го среда, губи сили, става унил и ленив... Ще те боли като почине... котката ми е вече на небето, преди 2 години изскочи през прозореца и го блъсна кола. Мисълта ми е, че ако не се грижиш за него (да ставаш сутрин да го извеждаш, следобед по възможност и вечер по тъмниците), да му купуваш храна, играчки, аксесоари, поводи, да го водиш на лекар, разходи са... аз съм правела всичко това за кучето ми. От любов и, защото обещах на родителите ми, че само аз ще се грижа за него. Е, и те са ми помагали, но рядко. Не ти предлагам куче на 13, защото ти предстоят изпити, не трябва да обръщаш внимание на нищо друго, освен на училището, като основа разбира се. Кучето е грижа, време, а ти нямаш такова, ако искаш да влезеш в елитна гимназия.
Успех, пък дано ти вземат. Обяснявай им, че ще си седнеш на задника и както госпожата ми по математика казваше "Дупето да не е кръгло, а квадратно. " - в смисъл, че като е квадратно си си седнал на задничето и си учил, а като е кръгло - само си прелистил учебника. :)

9.   Аз съм родител и отказвам на 13 годишния си син куче.
да ви кажа ли защо.
Първо аз ще трябва да чистя след него, после аз ще трябва да ставам преди 6ч сутрин да го извеждам, аз ще трябва да поема разходите по кучето, които са най малко 100-150лв месечно /харна, ветеринар и др/, и не на последно място скоро смених обзавеждането в дома с нови врати и мебели, а знам какво става с малко куче у дома.
Авторке, ако всичките 5 човека сте натъпкани в двустаен, не виждам как ще стане.

10.   Нямаш представа каква отговорност е да се грижиш за домашен любимец. Това не е ферма във фейсбук - това е живо същество. Не гледай твоите съученички какво имат и какво нямат - не се бъркай в чуждата каша. Това куче което искаш първо имай предвид, че ще изгради едно собствено мнение за всеки в къщата - тоест ти мислиш за него като за човек. То има своите проблеми и искания. Само с задай въпроса - готова ли си да се грижиш за човек? Ако можеш, значи и с куче ще се справиш.

11.   Номер 9 е права аз ви разбирам, много сте права имам куче и аз но го гледам на двора вътре съм гледал и съжалявам за това. Харесвам животни но не искам вътре животни.

13.   О и аз бях така за каквото и животинче да ги молех все ми беше отказвано. При мен проблемът беше, че бяхме много хора от една страна и от друга, че наще не обичаха животни. Единствено при баба и дядо на село можех да се порадвам на животните. Заклела съм се, че като се изнеса някой ден от нас и имам свое деца те ще имат домашен любимец.

14.   Покани съседката на гости с кучето, но знай, че не само ще му се радваш, а и ще го изваждаш, къпеш, решеш, парфюмираш, подаваш топки, когато не трябва, ще иска да играете. Моето е така, сега имаме и бебе и е ужасно самотно. Просто кажи, че ти ще носиш отговорността за него, и ако не се справиш ще го подарите, а впоследствие те ще го заобичат, но гледай да го изберете заедно.
Да не ги е страх, че кучето, което искаш е скъпо?
Разбери какво ги притеснява и ги убеди, че няма какво толкова да стане. Заживее ли животинчето при вас, няма да искат да се разделят с него.

15.   Баба ще ми донесе без мама да знае. Това за мен е сбъдната мечта и супер много се радвам!

16.   От Авторката : Притесняват се, че ще ми омръзне и ще го оставя на тяхна отговорност те да се грижат за него. Освен това ние сме много хора в апартамента даже и да се съгласят какво да правя с вуйчо ми и баба. Също ги притеснява и това, че с кучето вървят и много разходи и ваксини и храна и тн.

17.   Щом искаш куче трябва наистина сериозно да се отнесеш с него-човешко съсдание е, а не кукла с която да си оплътняваш времето. Помисли сериозно дали ще приемеш тази отговорност.

19.   Ако мислиш, че ще ти омръзне по-добре не си взимай.. Все пак е човешко съсдание трябва да му е конфортно и на него.

20.   здрасти за съм като теб на 11 съм и наистина искам да убедя мама да ми вземе хъски но ще е трудно изчетох всички възможни сайтове за храна разходки команди и много други но и аз незнам как! старая се и спестявам пари и ще си го платя аз но ако поговориш сериозно ще се получи просто реши всички проблеми примерно- ще го вземете от малко за да се научи да ходи с каишка ще купите шкаф за обувки или ще ги сложите в шкаф за да не ги гризе и други!!! ...
КЪСМЕТ!!!!! !

21.   Кажи че искаш да имаш куче и им кажи че искаш много да се
грижиш за него.

УСПЕХ

22.   Щом се притесняваш,че ще ти омръзне не си взимай.. това да не ти е играчка? ЖИВО СЪЩЕСТВО,което иска грижи. Според мен не си наясно каква отговорност е :)

24.   Бях точно като теб! Започнах да бъда по послушна помагах на мама в готвенето! И на 12 ми рожден ден когато отворих вратата в красива кутия ме чакаше мъничко Йорки и! Просто беше най приятният момент в живота ми! Сега съм на 14 и мъничката Кари е на 3 годинки! Много я обичаме! Е нямам какво да кажа освен един голям късмет!

25.   Просто е ?пожелай си куче за коледа и само това .
Сега как ги накарах понеже не съм много голяма излизам сама до магазина за доказателство че ще го разхождам.

27.   Така как да получим куче лесна работа?
Пожелай го за коледа.
Моли се на бог всеки ден.
Поговори с твойте рители.
Аз така го получих.

29.   Аз също искам куче и нещата отиват на добре. Имаме възможността за всичко за него зная от къде да си взема мога да си взема нашите са гледали куче, нос си мислят с брат ли, че сме малки и да наистина е отговорност. Успех все пак, стискам палци и за 2 ни!

30.   Ох, и аз съм със същия проблем. Баба ми, брат ми и аз искаме куче, имаме 2 големи апартамента един до друг и двор... Татко вика, че имало кучешка тения( тъй ли, а обезпаразитяване няма), а мама вика, че кучето цапало...
Момиче.

31.   Когато бях на 13, след няколко години молби от моя страна, ми подариха кученце. Казвам ви нямаше такава радост! Играех си с нея, разхождах я... минаха години, аз пораснах, а тя остаря и накрая почина. Що сълзи изплаках, само аз си знам! Минаха още години и не се решавах да си взема куче, направих го чак преди няколко дни! И да ви кажа, сега разбирам нашите защо са ми отказвали кученце толкова дълго. Ами в момента все едно си имам бебе, ама не ми се полага отпуск по майчинство. Не иска да спи, буди ме по 3-4- пъти на нощ защото и е скучно, скимти докато не я гушна, после още няма изградени навици и целия ми апартамент е буквално миниран, в този ъгъл пък има локвичка, в другия някакви играчки, да си намеря сутрин пантофите се оказа трудно...
Изобщо милички, да се гледа бебе кученце, се оказа много по-трудно отколкото си мислех! Е, голямо момиче съм и ще се справя, ама честно нямам търпение да стане достатъчно голяма и да почна да я извеждам, че в момента вкъщи е като бойно поле. Така, че когато майките ви казват НЕ, много добре знаят защо. За това съвета ми е, изчакайте малко и като станете самостоятелни тогава си вземете куче!

32.   Всички сме преминали през този етап- да искаш куче и да не го получаваш. Лично аз желаех куче откакто се помня. Въпреки отказите на родителите ми, продължавах да моля и да моля. Ако проблемът е в мебелите, си вземи гущер. Живеят в терариуми, не цапат, не се извеждат навън. ( но се хранят с жива храна, което може да е проблем за теб). Аз получих хамелеон( като моята майка не обича да е около животни) и сега цялото семейство сме привързани към него. Много е сладък! Пожелавам ти късмет

33.   Може да станеш приемен дом за куче и, ако се справиш с грижите го задръж.