Споделена история от Тинейджърски

Опасно ли е пушенето на чай ?
Здравейте :) Искам да ви попитам относно пушенето на чай. Мои приятели ми предлагат да пробвам, но аз се опасявам по някакъв начин да не навредя на здравето си! Въпросът ми е Какво е чувството, и нужен ли е някакъв период от време, за да се прочистиш, ако изобщо се замърсяваш по някакъв начин като например с тревата ?

Коментари

1.   вместо да се чудиш недей пробва нищо за твое добро ти го казвам :)

4.   Незнам дали е опасно, но е екстремно тъпо и граничи с идиотизъм а също така и безмислено.
Вероятната реакция ще е - кашлица предизвикана от забавена мисловна дейност.

5.   преди 2-3 седмици един пич беше писал такава тема - бил пушил чай и съжалявал за това, било му лошо, виело му се свят и кво беше още

7.   Знам само, че е олигофренсо и безсмислено.

10.   Недей!

11.   Аз пробвах веднъж и не мисля че е опасно защото все пак чая е полезен но не трябва да се пристрастява човек

12.   Пробвах веднъж и не ми хареса (някак си горчиво е) :Д

13.   Тъпо е! Нема смисъл. :|

15.   Готино е и не мисля че е вредно - все пак това са само билки и хартия. От начало (1-2 цигари) нищо няма да усетиш, но после леко те замайва. 1 със сигурност е ясно - 100 пъти по- безвредно е от истински цигари и трева. ;)

17.   Запомни! Всеки дим вреди на дробовете ти. Едни вредят по-малко, други повече, но всички вредят!

19.   Не знам какви са тези глупости, че чаят е по-безвреден от тревата и цигарите, като е по-вреден и от двете. :D Т. нар. "чай за пушене" може да се направи и от обикновена трева, заедно с химикали и глупости. Не е за предпочитане. Затъпява се от него, ако мога така да го кажа. Но пък, не е кой знае какъв проблем, ако опиташ.

20.   Значи аз пуших чай снощи и това ми беше последния път направо ми се е*а майката.....тия лайна ги спирам...не си заслужава, безсмислено е , много пари фърчат и с нищо не ти помага...

22.   Аз съм пушил чай и ми е харесало и съм повтарял и потретил но не съм зависим от него ем.. чувството първия ми път като пуших чай значи една цигара 5 човека я пушихме аз дръпнах 4 пъте и после стана чудото изтръпна ми цялото тяло седнах на земята не си чувствах нищо изпитвах нужда от вода замая ми се главата сърцето ми туптеше много бързо имах чувството че ще се пръсне после всичко ми беше като в анимация виждах всичко триизмерно останалите ги виждах ту нормални ту нарисувани хилих се и си мислех че съм крава и започнах да си плезя езика и да си движа пръстите на ръцете... и тей 3 часа после се упрайх вуприки че всичко мина прибрах се вкъщи но бях много объркан отивах уж в тоалетната а влизам в кухнята незнаех какво ме питаше майка ми и така... от всичко това искам да кажа на мен лично ми харесва чая и от време на време се събираме приятели и пушем но са ме предопредили хора с проблем със сърцето и асматици не трябвало да пушат можели да получат инфакт проблем с белите дробове или да препаднат...

26.   Eeeeeeeee то бива глупости, бива ама чак толкова...
Виждал триизмерно от чаена цигара, която пушили четири човека.
Че какъв е тоя чай. Няма такова нещо - цигарата от чай си е цигара без никотин, нито те боли глава както пишат някои, нито виждаш триизмерно...

27.   По-нагоре са прави, екстремно тъпо е. Пробвайте също здравец от градинката пред блока и мушкатата и индришето на майка си и пишете после за ефекта.

30.   Грешите, чая е наркотик, химия, чай под форма на хероин, или мухозол, и някви химии има в него, така че не го пробвай пуша редовно в седмицата по няколко пъти дори на ден, не знам за зависимост, но е вредно, и може да умреш, то не чай, даже ми някви листа с химия както каза, яко ти е но почват и болки от него ;) ;) не го пробвай!! един път може но не повече особенно ментовия чай!

31.   Пич слушай сега. Чаят е буквално друсана трева. Изобщо не е билка и не е полезно. И най лошото от всичко е че не знаеш с какво е бил друсан чаят. Може да е със амфетамин, хероин, тор, някакъв спрей(като райт, този за комари) или кой знае още какво. Не мисля че би искал да пробваш спрей за комари сигурно няма да е приятно, но хей живота си е твой и може да правиш каквото си поискаш!

32.   K2, Spice, XXX, Kings, това са брандове на едни и същи смеси, а именно синтетични канабиноиди. тетрахидроканабинол. В тях се съдържат различни химикали, като Дибензопирани, Циклохексилфеноли, Нафтоилиндоли, Фенилацетилиндоли.. Пушенето на подобно нещо е в пъти по- опасно от естественият канабис. Пораженията върху психиката са фатални, особено при предозиране. Да не говорим, че при несвикнал с дрога човек, последствията може да са и летални. Ефекта от пушенето е тахикардия, тревожни състояния, до халюцинации и параноя. При дълга употреба човек забавя мисленето и речта си, и става жертва на различни психози. Не мога да си представя, кой би пушил това доброволно. Не се докосвайте до тези боклуци.

34.   Недей! За твое добро ти го казвам и не слушай другите какво говорят (било полезно и прочие). Нема и грам смисъл от тези безсмислени простотии... Знам го от личен опит - чувстваш се главозамаян, времето е изкривено, вие ти се свят, по всяко време изпитваш нужда от вода и какво ли не друго. Не си заслужава! :)

35.   Изтръпваш целия, вие ти се свят, може да ти се доповръща, трудно говориш, побеляваш и пожълтяваш... веднъж съм пробвал и беше най - глупавото нещо, което съм правил! отвратително е, не знам как може някои да го пушат редовно...

36.   Вчера почина момичето, което бе 3 месеьа в кома от пушене на чай, така че вие си решавайте! Аз вече и трева не искам. Преди време пуших, но адски много ме садна.. Кръвно 160/100, пожълтях, бях много объркан и ходих в спешното, мислех че ще получа инсулт и ще умра, просто ми поднесе един психологически шок цялото това объркано състояние през голяма част от времето и отидох при нашите и им казах, все пак съм на 25, тогава бях на 24, но пак ми се сърдиха (баща ми) и не искаше да говори с мен, защото му изкарах акъла. Аз обичам адекватното състояние, без намеса на алкохол и наркотици, защото имам болки във врата и главата, шум в ушите от 7 години от неправилната стойка, която имах и не се чувствам добре. А с тия вещества ми е много опасно

38.   Ако искаш да умреш пуши ама живота си е твой Аз пуших 3 години че и повече чай и накрая щях да умра едвам ме спасиха. Ваш избор

39.   Нали не мислите, че чая, който се пуши, не е ксто обикновенния, които се пие? Това е съвсем различно. Един път съм пробвала и то само една дръпка. Чувството е ужасно. Почва да ти се върти свят, адски много. Сърцето пчма да ми бие ужасно бързо и силно, имах чувството, че сърцето ми ще изкочи. Втори път никога няма да пробвам. А отностно твоя въпрос, изчиства се, но не знам колко време.

42.   Ей хора искам да споделя с вас! Напълно съм съгласен с всичко до този момент. Чаят е много вреден, един мой приятел пуши година и после умря от рак н белия дроб, със сигурност е смъртоносен. А от моя опит мога да кажа че и до болница пт едно пушене може да се стигне. НЕ Е ШЕГА!

43.   Чаят е добър за пиене, но не и за пушене. Всеки дим който вдишваш е вреден. Сигурно си чувала за рак на белите дробове и какво го причинява.

44.   *момиче*
На един лагер пушехме чай от мента и от ягода. Смесвахме ги с ванилова захар и ги изсипвахме върху един обикновен лист. Самото усещане не е кой знае какво. Леко горчи заради хартията. Дръпнах си 2 пъти и това беше. Изобщо не ми хареса.
Като цяло не ти препоръчвам

46.   Абе хора, не сте ли чували, че България я заливат с тези отрови, с цел да ви вкарат в лудниците и гробищата! Ако искаш да прекараш приятно, не трябва нито да се друсаш, нито да се наливаш с алкохол, нито пък да пушиш. Един хубав разговор с приятели ще ти достави много по-голямо удоволствие от всчки тези гадости, които ви набиват в главите че трябва да се тъпчете с тях. По времето на социалзма хората масово се занимаваха със спорт, имаха различни хобита и бяха сто пъти по-щастливи. Тогава младите хора не умираха от наркотици, алохол, цигри и спин. Сега само трябва да отидете до гробищата и да четете надгробните плочи. Ще видите, че до преди нахлуването на "демокрацията" в България, изключително рядко е починал някой млад човек, докато след 1989г. смъртността на млади хора рязко се покачва и положението сега е достигнало епидемични пропорции. Ако си помислите, ще видите че всеки познава някой който си е заминал млад, без да е имал възможност да мине през всички стадии на живота и истински да му се порадва.
Не се влияйте от "доброжелателни" хора които искат да ви убедят по радиото, телвизията и пресата че наркотиците, цигарите и алкохола са безвредни и че това, че СПИНА е смъртоносен е само мит, защото не е и милиони хора по сета умират от него всяка година. Не отдавна прочетох писмо на младо момиче умиращо от спин - БЕШЕ ПОКЪРТИТЕЛНО!
Аз например не гледам повече телевизия, защото по нея освен насилие, наркотици, проституция просташко държание, долен морал и съмнителни житейски "ценности", друго няма да видите.

47.   Абе хора, не сте ли чували, че България я заливат с тези отрови, с цел да ви вкарат в лудниците и гробищата! Ако искаш да прекараш приятно, не трябва нито да се друсаш, нито да се наливаш с алкохол, нито пък да пушиш. Един хубав разговор с приятели ще ти достави много по-голямо удоволствие от всчки тези гадости, които ви набиват в главите че трябва да се тъпчете с тях. По времето на социалзма хората масово се занимаваха със спорт, имаха различни хобита и бяха сто пъти по-щастливи. Тогава младите хора не умираха от наркотици, алохол, цигри и спин. Сега само трябва да отидете до гробищата и да четете надгробните плочи. Ще видите, че до преди нахлуването на "демокрацията" в България, изключително рядко е починал някой млад човек, докато след 1989г. смъртността на млади хора рязко се покачва и положението сега е достигнало епидемични пропорции. Ако си помислите, ще видите че всеки познава някой който си е заминал млад, без да е имал възможност да мине през всички стадии на живота и истински да му се порадва.
Не се влияйте от "доброжелателни" хора които искат да ви убедят по радиото, телвизията и пресата че наркотиците, цигарите и алкохола са безвредни и че това, че СПИНА е смъртоносен е само мит, защото не е и милиони хора по сета умират от него всяка година. Не отдавна прочетох писмо на младо момиче умиращо от спин - БЕШЕ ПОКЪРТИТЕЛНО!
Аз например не гледам повече телевизия, защото по нея освен насилие, наркотици, проституция просташко държание, долен морал и съмнителни житейски "ценности", друго няма да видите.

48.   Пушенето на "чай" е много вредно и опасно. Не виждаш ли колко хора умряха или ги вкараха в луниците.

49.   ха а 26 ми казва че съм говорил глупости :D

50.   а до 36 знам кое е момичето но там вината е в едни идиоти ако не бяха те момичето щеше да е живо но това не беше показано по новините и дори не няма затворени историята е тотално различна от показаното

51.   Предполагам идиотите са решили да я упоят като са и сипали чай в алкохола за да могат после да си играят с нея. И ако е така как ще има осъдени когато знаем, а си мълчим?

55.   Половината коментари са от хора, които изобщо не знаят за какво става дума, и си мислят че говорим за ментов чай, примерно.

Чаят е изключително вреден и пристрастяващ, по-зле е даже от пикото, защото на пикото - състава му е ясен, а в чая може и хероин да има дори.

Всички наркотици са леш, но чая ти гарантира провален живот.

56.   За твое добро недей опитвай. Може да има много лоши последствия. Специално при мен чувството беше отвратително. Всичко ми се виждаше двойно. Въртеше ми се картината, цялата треперех и не можех да ходя. Не можех да тря някой да говори. Беше отвратително. И имай предвид, че повечето които са пушили чай стигат до спешния център. Не всички, но повечето. Затова по-добре си изпуши една нормална цигара като искаш да пушиш нещо или едно наргиле.