Споделена история от Тинейджърски

Как да отслабна?
Може ли да ми дадете съвет как да сваля килограми?
Аз съм на 16год. и сам 101кг. ходя на фитнес имам програма по която спортувам ,а относно храненето ми е едно и също всеки ден (сутрин - кисело млеко 0,1% ; обяд - 2пил.паржоли и вечер кам 6-7ч. едно кисело млеко и краставици).Но понякой път ми става лошо от тази диета ,защото всеки ми казва че това си е чист глад. Ако някой може да ми помогне как да се храня и да сваля по бързо ще съм му благодарен много. :)

Коментари

1.   Момче, кой ти я измисли тая диета и от колко време я прилагаш. Наистина ще се разболееш така, защото нарушаваш баланса на веществата в организма. За теб не са подходящи бързите диети за отслабване, трябва ти специална дългосрочна програма и консултация с диетолог. Но ако не искаш да се консултираш с някой, поне приемай на закуска препечена филия диетичен хляб с плодове, на обяд и за вечеря месо (не пържено) + голяма салата. Без захари, мазнини, колбаси и варива.

2.   На протеинова диета си, виждам. Тя може и да е по-разнообразна. Включи риба, яйца, извара и овесени трици в менюто си. Прочети в нета, има доста информация. Диетата е много ефикасна, само имай търпение и воля.

3.   Aз съм спортистка и съм сваляла мн пъти килограми навличаш се хубаво и бягаш докато станеш вир вода прибираш се завижаш се така както си облечен с юрган за да продължи потта и после се къпеш а за диетата - без кисело мляко! само пилешко месо БЕЗ подправки дори и без сол НИКАКВИ ядки!!! да не гожорим за сладко... вземи си мед начупи орехи и ги смеси това ще ти помага за да не си отпаднал от диетата а е и полезно... мойе и по едно малко шоколадче на ден и пий много вода но не и газирано! не е трудно аз съм момиче и за 3 седмици свалих 8 килограма... а ми се виждаше невъзможно :) успех!!!

4.   #1 Еми закакво да давам парите на диетолог като тука всеки може дами бъде полезен, но все пак Благодаря :)

#2 Мдам Мерси много относно коментара и ще ги имам напредвит включените протеини ;)

5.   Увеличи натоварването в залата, а след тренировка задължително сауна

6.   Слушай има много диети в интернет просто потърси! Но моля те не яж едно и също всеки ден - ВРЕДНО Е ! Недей да ядеш толкова малко организма ти е свикнал с повече мазнини,въглехидрати и тн. ЯЖ по много даже ако искаш го наречи, но само полезни неща! Успех :)

7.   Като не ядеш толкова много!!

9.   Ако изкаш да отслабнеш с спорт няма да стане или с диетолози и т. н. Единствената диета която може да ти помогне е следната НЕ ЯЖ.. Тва е ако мн пригладнееш изпий 1 чаша топла вода защото подтиска апетита... Тва е единствената диета която може да помогне. Аз съм момиче на 15 години и поддържам тази диета, но с нищо друго освен с пълното гладуване не мога да смъкна кила....

10.   Абе какви са тея ваште диети ето ти една която със сигорност деиства: добре е във всеки кръгъл час от 8сутринта до 7вечерта не ходи на фитнес а тичай по около 2 км всеки ден и също тези хапчета (herbalife) помагат аз отслабнах с 10 кг за месец

11.   Само да ви кажа тези диети не водят до нищо добро.. Преди две години (сега съм на 16) бях около 70 килограма, но съм висока и не ми личеше кой знае колко. Влязох в гимназия и хормоните ли ми подействаха не знам изведнъж си изгубих апетита. Спрях да се храня редовно, дори на ден по веднъж ядях. Нашите много ми се караха, все ми говореха яж яж.. Имаше моменти, в които се тъпчех насила ..

Това се случваше в началото на 8ми клас. В края на учебната година вече бях свалила 17 килограма. От тогава ми се срина имунната система, започнах да боледувам всеки месец. Бронхити ли не бяха, песъчинки в бъбреците, ангини .. Адски много антибиотици изпих .. дори сега пак съм болна и пия антибиотик. Не знам как да си възвърна предишния организъм. Пих разни витамини и имуностимуланти, но няма ефект.
И така идва зимата и не знам как ще я изкрам .. Та не гладувайте! По - добре яко бягане и спортуване, здравословно хранене - по често и по малко, отколкото всеки месец да си болен!

12.   За първия човек, който е писал. Разнообрази храненето

13.   Аз мога да ти предложа един сайт който може да ти помогне много относно какво е позволено за тиинеиджърите и какъв спорт да практикуваш за по оптимално отслабване аз също имам проблем с теглото 13годишна съм а съм 69 кг
Сайтът е:fitnesinstruktor.com