Споделена история от Тинейджърски

Някакъв на 40 ме заговори!
Здравейте, аз съм момиче на 14! Точно преди малко се прибрах и веднага седнах на компютъра да пиша.
Преди малко си купих 2 ябълки от магазина. Аз умирах от глад и отидох до една чешма, която ми е по пътя, за да измия ябълките. Там имаше някакъв човек, който пълнеше шише с вода. Реших да почакам. Той видя и отстъпи. Вече си миех втората ябълка, когато онзи човек ми каза :
-Много си красива, как се казваш?

ЛЕЛЕ, аз бях в шок! Как може такова нещо? Погледнах го и видях, че е циганин на поне 40! Пък и ме гледаше така, като че ли щях да му кажа. Аз казах:
-Не Ви интересува.
Грабнах си ябълката и тръгнах към нас като кон. Ходех супер бързото! Тоя ми изкара ангелите! Докато вървях се оглеждах периодично, за да видя дали някой не ме следи. И преди да си вляза във входа също се огледах. Супер многото се уплаших, хора! Ама Бог знае какъв е тоя! Ужас!
Сега не знам какво да правя, да кажа ли на мама, или.....?

Моля на модераторите да публикуват тази история, наистина.

Коментари

1.   Ти с коя част на тялото си мислиш? Що за глупава "история", хората пишат със сериозни запитвания към аудиторията, а ти за някакви маловажни неща... Не е от значение на кого ще кажеш.

2.   Спокойно, нищо не е станало. Няма закво да се шашкаш. Човека може да се е опитал да бъде любезен просто, не бъди толкова сигурна. И няма нужда да казваш на мама, не е болка за умиране.

3.   Правилно си отговорила, то в днешни времена наистина е страшничко. Ако ти се случи пак така, гледай да отговаряш неутрално, напр. "няма значение", защото може неканения натрапник да възприеме отговора ти като обиден и тогава...

5.   И какво от това.Човека е решил да си поговори с някого

9.   На мен ми се е случвало много пъти това, не само с цигани, а с българи. Бягай като попарена от такива, защото не знаеш какво им е в главата. Те първа ще се сблкъскваш с такива загорели чичковци.

10.   Изобщо не съм от хората, които "не искат на тях да им е добре, а искат на Вуте да му е зле!", но... когато чета нещо подобно, не мога да се сдържа да не отбележа КОЛКО ЗЛЕ са някои хора!
Така ли смяташ да прекараш живота си? Като АБСОЛЮТНА ФИЛМАРКА?

11.   Може да не е целял нищо лошо .. Кой знае :)

13.   Забрави за цялата случка! То ако се филмирах така заради всеки откачалник, който ме е заговарял...
Не е станало нищо страшно, така че прото го забрави и това е и приеми, че по улиците има всякакви и трябва просто да си изработиш механизъм за справяне с подобни ситуации без да изпадаш в шок и ужас.

14.   Било маловажно за вас и филмирано.. амми айде в днешни времена какви неща се случват.. аз сега съм на 11 г. и половина ;дд не че има значение де.. таа когато бях на 8-9 така в един ама по-голям магазин отидох с две приятелки които ме накара да се редя на опашката докато те изберат покупката а аз със празни ръце и едно момче беше по-млад но ме гледаше така и постоянно ме следеше.. ме попита защо съм сама и че е опасно и отидох и потърсих приятелките си които ме зарязаха.. търсех ги той все ме следеше и ми стана много досадно.. тъй като нали има коридори с покупки.. и бях точно в един където нямаше хора и той пак при мен.. извади си нещо и на мен ми се стори като ножче и се разревах и отидох при една жена а и не знаех как ще се прибера.. така де знаех пътя но имаше опасни улици и не можах сама.. после отидох в детската градина на близо.. ние там се събираме се катерим по балконите ;дд.. сега съжелявам за това не беше правилно все да ги слушам.. ноо ние не правихме нищо особено и ги изчаках там.. а оня дето ме следеше после на жената на която казах той каза че било за колата му.. ама хич не ми се стори така.. сигурно ще кажете ми то тогава си била малка и затова.. малкото лапе в детската.. амми ние там събота и неделя ходим то има някакви за катерене уж за малки деца обаче имаше едно дето и мене ме беше страх да се кача на него как само се въртеше а и много се пада оттам.. таа мисълта ми е.. по-добре го сподели но с приятелка както направих аз.. пази се

15.   Дори не си ощипана госпойца, а си само погледната госпойца. Споко, и след ощипване се оживява. Не си въобразявай, че всички са педофили. И обикновените хора понякога се опитват да бъдат любезни.

16.   Хейй я се успокой малко.. да не мислиш, че само на теб се случват такива неща? .. Боже голямото чудо.. разбирам уплашила си се, но, ако реагираш по този начин на такива неща се чудя как ще издържиш на нещо по лошо..? Да ама как кажи на майка ти тя ще го намери.. ще звънне на чичо полицай и ще го затворят зад решетките... успокой се!

17.   Мен през ден ме спират непознати и ми говорят за какво ли не. С всеки следващ път си мисля, че няма по-странен човек, който може да ме заговори и всеки път е по-зле от предишния. Не им обръщай внимание

18.   Сподели с майка ти на родителите можеш да кажеш почти всичко, а абсолютно всичко ако с тях имаш приятелски отношения и се разбирате много.

20.   Не е като да те е нападнал и да те преследва. Просто или е бил любезен или просто си е пробвал късмета. Мъжете много често правят комплименти на непознати. Е, не на 14-годишни, но ако изглеждаш по-голяма... Много момчета има да ти говорят колко си красива, умна и как умират за теб, не е нужно да споделяш за всеки от тях с мама и тате. Просто са такива, да ги наречем " любезни".

22.   СПОКОЙНО! Шашкаш се за нещо, което се случва ежедневно на почти всяко момиче. Аз съм свикнала отдавна на тези неща, не е нужно да обръщаш внимание. Ако ти се случва за първи път кажи на майка си, но иначе не е от значение. Момчетата/Мъжете винаги ще те заговарят това не значи, че искат да те изядът.

23.   Е какво толкова се е случило? Някой те е питал как се казваш, голяма работа, не си била в опасност. Аз израснах в квартал до циганската махала, разни мангали непрекъснато ни заговаряха с приятелките ми като бяхме на твоята възраст. И много вулгарни коментари съм чувала, ама какво да правиш- циганска работа. Добре си направила, че си си тръгнала. Не говори с непознати и избягвай усамотени места. Ако някой те притеснява или следи непременно сподели с родителите си.

24.   Според мен пък историята хич не е маловажна! Човекът може да е всякакъв, лош, добър, луд... сподели на майка си, но гледай да не ? изкарваш ангелите. :)
П. П. И мен много ме стряскат такива, и затова, колкото и да е странно, при първа възможност извиквам някой (приятел/ка или дори майка ми или баба ми) да върви с мен.