Споделена история от Тинейджърски

Как да се отпусна и да не се притеснявам толкова?
Аз съм момче на 20години, не съм първи красавец, но не съм и грозник. Проблема е в това, че съм много срамежлив и все още нямам приятелка.

Искам да ви помоля да ни дадете някакви насоки как да се отпусна и да не се притеснявам толкова. И как да се запозная с някое момиче (как да я свала).

Може да ми се присмивате затова, че досега не съм имал гадже, но намен не ми пука за ваще зли думи. Аз се интересувам само от неща, които могат да ми помогнат занапред в живота.

Коментари

1.   Здрасти,колкото и да ти звучи тъпо! Аз съм на 18 и съм срамежлив макар и не много,но също не съм имал,приятелка,но установих(от личен опит) удари 200 грама концентрат къвто и да е (Мента например,щото аз това обичам) Пийни колкото да се отпуснеш а не да се накоркаш кат идиот и да бръщолевиш глупости,просто се отпусни и така, дори ще ти е по лесно да и задаваш по интересни въпроси.Всички ще ме напцоват затова,но при мен действа!

2.   "как да я свала" това е въпроса хахахаха....

3.   Няма за какво да се притесняваш...няма и от какво. За всеки влак си има пътници. Излизай по често с приятели, ходи по заведения, контактувай с колкото се може повече хора. По този начин ще добиеш самочувствие. Ако има момичета в твоята компания говори по често с тях. Опитай се да бъдеш забавен. Успееш ли да разсмееш едно момиче, значи имаш напредък :). Успех

4.   Бъди по - уверен в себе си и не обръщай внимание на чуждото мнение. това ще помогне на самочувствието ти. когато намериш подходящото момиче, просто действай :)

5.   Здравей и аз сам срамежлива доста, но да ти кажа като сам си харесвала някой по един или друг начин се отпускам и съм на мнение, че трябва да се появи твоето момиче, за да се отпуснеш може би тя ще те предразположи и нещатата ще са много по лесни от колкото си мислиш, аз също не съм имала кой знае колко вразки на 21 съм и съм имала 4-5 вразки ....

6.   Изпий 2-3 на екс

7.   Алкохола помага наистина, но не можеш винаги да ходиш с патрончето в джоба :D ;). Това е комплекс по-скоро, и аз го имам.. срамежлива съм и в доста ситуации просто млъквам и незнам какво да кажа. Проблема е психически, защото постоянно това това ти е в главата "колко съм срамежлив".. Нямаме полза от това да сме ограничени... Аз го осъзнавам, но не мога все още да го преодолея напълно, но се опитвам.. Ще видиш, че ако се появи момиче с което много се харесвате, не само фозочески , тя ще успее да те предразположи и когато ти покаже колко си специален ще предобиеш нужното самочувстие и увереност у себе си, и ще станеш по-отворен към хората.. Успех

8.   !! МОЛЯ ТЕ ПРОЧЕТИ!!

Аз мисля че ще ти помогна. Как? Ами колкото и просто да звучи напиши една белешка "АЗ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ" или нешто от сорта, и я залепи над леглото си. Когато се събуждаш сутрин (и/или когато си лягаш вечер) я чети. Така мозакът ти ще обработи тази имформация, и ще почне да мисли по-позитивно и съм чувал че наистина действа, без майтап, аз съм като тебе, но общувам с хората и така осъзнавам, че всички сме еднакви и че за всеки има място под слънцето. Пробвай. И изобщо да не ти пука какво мислят другите, всеки е различен!!!

9.   Хм.. Напомняш ми много на мен. Аз не съм на 20, но съм доста стеснителен човек. Моят съвет е да намериш това, което те успокоява и те развеселява. Може да бъде просто песен, или дадена дума, картинка, стихотворение, книга, може да е дори действие или.. алкохол. Когато се усетиш, че си се свил просто си припомни тази твоя „муза“ и лека полека ще се отпуснеш.