Споделена история от Тинейджърски

Те не ме чуват, а аз се влошавам!
Здравейте! Имам сериозен проблем! От седмица, седмица и половина започнах да кашлям. Но сякаш нещо в белите ми дробове че човърка, хриптя, не мога да се изкашлям, а като се опитам да изкашлям, , това от вътре" ме боли. Проблема е, че родителите ми НЕ МЕ ЧУВАТ! Казват, че ми няма нищо и, че само глупости им приказвам. Отпаднало ми е, не мога да спя спокойно и имам болки в гърдите. Помогнете - има ли ми нещо наистина и как да накарам, , глухите" си родители да ме чуят!

Коментари

1.   Да не би да получаваш слаб астматичен пристъп.Не чакай някой да се погрижи за теб,а го направи сам,веднага отиди при личната си !

2.   Отиди на лекар бе момиче,може да имаш астма :)

3.   И то сериозно... ако трябва отиди на лекар сама не може така...

4.   Върви на лекар!!!

5.   Отиди при личната да те прегледа. Сигурно можеш и сама, не знам но колко години си.

6.   Отиди на лекар!

7.   Ако родителите ти не искат да те заведат на лекар, отиди сама. Нищо не ти пречи. А и това не е нормално. Може да се усложни ако не отидеш на лекар.

8.   Не шашкайте момичето може да е бронхит или нещо от сорта ;) Отиди на лекар

9.   По принцип, организма ти може да се влоши по психичен път когато ти самата мислиш прекалено много за това. Нарича се хипохондрия. Въпреки това, би било добре да посетиш лекар. Сигурен съм, че не е нищо сериозно, но трябва ли да е?

10.   Отиди при личната лекарка.

11.   авторката
Продължавам да кашлям все така упорито. Понеже преди това бях болна от настинка, майка ми каза, че няма да ме води на лекар и лекарства ако трябва няма да ми купи. На 13 години съм, но родителите ми са адски строги- пускат ме само до училище да ходя сама и то при положение, че им се обадам. Шанс да отида на лекар сама НЯМА! Един мой съученик е болен от пневмония и влезе в болница (а този човек седи зад мен всеки час) Помогнете!!!

12.   Не се шашкай! Или ще се оправиш, или ще умреш. Средно положение няма.

13.   Ей, 12, велик си :)

14.   Авторке много си... не ме пускат никъде, строги са. Аз от 12 годишна ходя сама на лекар, сега съм на 14 и никой не ме е изял и уви съм още жива. Филмираш се излишно, отиваш при личната и и казваш какво ти е, какви са тея, че чак и статия си написала?
Защо да не може да ходиш сама на лекар?

15.   Много си смешна, шанс вика няма, абе ей момиче, не се филмирай, ''фани'' си дружката и идете до личния. Филм плюс си ти.

16.   Иди на лекар и им покажи резултатите. Така вече няма как да не ти повярват!

17.   Ако родителите ти пушат или често си при пушачи например в заведения или другаде...Може да имаш рак. Много често лекари и роднини разбиращи от това са ми казвали, че когато често си при пушачи или самия ти пушиш може да развиеш ракови клетки и така да имаш рак. Това е много опасно и затова е препоръчително да отидеш на лекар, дори ваште да не те пускат. Това е прекалено опасно, за да си играеш така. Тоест задължително трябва да отидеш на лекар!

18.   Ако имаш рак не си прави химиотерапия или каквато и да е!!! Само ще те убие!!! Не помагат!!! Само финансират докторите!!! Млада си и просто чети, учи се и се храни с неща без сол, без хляб, без месо освен риба!!! Яж салати без домати, яж и пий билки, пий дестилирана газ, пий жива и мъртва вода!!! Ако не знаеш за какво говоря отвори интернет и се интересувай! Но това ще коства доста пари! За здравето ти е обаче! ;))

19.   Отиди до училищната сестра... тя няма как да не може да те прегледа и поне ориентировачно да ти каже дали е опасно или не. Поне в моето училище има сестра, при която учениците ходят, ако имат наранявания и лекарка, при която учениците ходят, ако се разболеят. Тя ги преглежда и, ако не е нещо сериозно им казва или да си вземат някакви лекарства или или да кажат на родителите си какво е положението и те да решават. Ако е нещо по-сериозно да ходят при личния лекар. При теб не знам как е, но трябва бързо да направиш нещо. Дано да не е нищо, но ако е? И всъщност това е най-лесното решение при твоя случай. Не знам защо родителите ти ти казват, че си въобразяваш... попитай ги дали чуват как кашляш и как дишаш.