Споделена история от Тинейджърски

Мислих я за приятелка.
Здравейте, доскоро мислех, че имам най-добра приятелка, но май не е така. Вече с нея почти не си говорим. Преди десет месеца ние се отчуждихме. Тя започна да излиза. Стана различна. Стана популярна и мен ме забрави. Сега има нови приятели. На нея всеки би й угодил. Тя е нещо като лидер. Омайва всички. Не знам как го прави, но всички са й приятели. Най-лошото е, че сме в един клас. Тя е толкова хитра, че с няколко думи може да ви накара да сте й приятели, да й подсказвате в часовете.

Много пъти съм плакала и съм се питала, защо постъпи така. Защо ме използва? Най-лошото е, че на мен още ми пука за нея и ако иска пак да сме приятелки може би ще приема. Преди с нея много си споделяхме и правихме всичко, което правят приятелките. Сега и аз не знам какво правя. Нямам приятели. Много ми е тъпо всеки ден да я виждам с другата и приятелка, /която скоро и нея ще изхвърли, както постъпи с мен/ да се гушкат, да си правят снимки и други подобни. Наистина моля за съвет. Не знам как да постъпя.

Коментари

2.   По- добре ще се чувстваш, ако си по- далече от този фалш. Спри да мислиш за нея и не съжалявай. Нека да не може втори път да те изхвърли от живота си. Намери си приятелки, усмихвай се повече, бъди дружелюбна.

3.   И при мен е така.. имам НДП обаче сме от различни градове и само лятото се виждахме.. откакто стана на 12 и направо.. не знам.. по-различна е.. да тя си е такава добра обаче започва да пише на латиница.. това не е сериозно ама за нея.. тя само ако изпуснеш запетая те поправя.. и започва да пише като тези дето се правят на готини.. да мисли за тъпотии.. айде разбирам.. аз съм с няколко месеца по-малка от нея.. ноо.. амми поговори с нея.. ако те е зарязала зарежи я и ти не може само да те използва

4.   Първо - не ти е истинска приятелка. Просто те е заменила с други 'приятелки', които са по-популярни в у-ще.

6.   Защо всички приемате най-добрите си приятелки като гаджета едва ли не... ревнувате, обиждате се от нищо, обвинявате и какво ли не. Просто си е сменила средата, същия човек си е някъде там, не сте близки, но за това вина винаги имат и двамата. Не се впрягай толкова

7.   Мила аз съм жена на 30, познавам доста хора и от всички тях имам само една единствена приятелка, която е била до мен във всички трудни моменти, независимо дали е била с гаджета или преуморена от работа. Ето за нея си заслужава да направя компромис и когато тя ми каже че иска да спи, да излезе на заведение/макар че винаги ми предлага аз да отида с нея и т. н, аз понякога отказвам/, да се види с гадже-аз нямам право да и се сърдя, защото тя също влиза в моето положение. Можеш да правиш компромис само на такива хора мила, ако тръгнеш да се съобразяваш с плявата, ще загубиш само ти, както и нервите, обидите и всичко останало ще е само за теб. 99% от т. нар приятели мислят само за себе си и всичко останало е когато ти си им удобна. Замисли се искаш ли да си сред такива хора.... При мен обидата е прекаленно голяма за да се съобразявам с приятели и приятелки, за които съществувам 1 път на няколко месеца, които нищо че не са ме търсили когато са обещали, очакват от мен аз веднага да литна да се видя с тях в удобния им момент и когато това не стане се сърдят и се опитват да ми вменят чувство на вина!!! Тепърва ще видиш какво са то човешките взаимоотношения, как голяма част от тях ще са в твой ущърб ако не се научиш да режеш такива хора миличка. Казвам ти го от доста голям опит. Дръж на себе си и на позицията си, тогава ще намериш истинските хора за теб, не се поддавай на манипулиране и на вменяне за чувство на вина, успех съкровище

10.   Благодаря ти, №8. Имах нужда от тези мили думи! :)

11.   Остави я да си изиграе ролята на лидер. Известно време не и обръщай внимание. Като се наиграе, ще пожелае отново вниманието ти.

Не ги омайва, казва им което искат да чуят. Прави това което се харесва от всички и така те я възприемат като една от тях. Както животните имат глутници, така и хората. След време на приспособяване, тя прави промени в себе си ( вече е спечелила доверието им ), всички виждайки нейните промени приемат че тя води, че е лидера и решават да се съобразяват и водят от нея. Както биоборда изпъква, изпъква и тя, а те няма как да не я видят.

Какво я прави лидер? Първо че е удобна личност която е готова в името на целите си за загърби индивидуалността си. Второ че е по-смела от другите, държи се като непукист.

Когато и залипсваш, че те забележи отново. Но ако през това време изгледиш своята "слава" и изпъкнеш, тогава двойно повече ще пожелае вниманието ти, защото ще иска и твоята популярност към своята. Бих те посъветвал да изградиш самочувствието и "да изпъкнеш" по свой начин.

Сега е модерно всички да се стремят към известност, внимание и прочее. Защото... това е начина да ги забележат, иначе никой не обръща внимание на никой, освен ако другия не му се бърка в "очите".

- silenter -

12.   приятели няма всеки гледа на другия да му е зле....

13.   Измисли някакво приятно занимание, с което да запълваш междучасията си и избягвай да мислиш за това. Не можеш да направиш друго. Сега щом е различна и да си приятелка с нея ще бъде фалшиво. Няма да е същото, ако ме разбираш. Ако има някой човек в класа, който да не е под нейно влияние се опитай да се сприятелиш с него, а ако не носи си книги, списания, слушай музика, рисувай си в тетрадката или нещо подобно. Повярвай ми, помага. Така ще им покажеш, че не ти трябват други хора, за да се забавляваш. Ще им покажеш, че не са те пречупили! Просто недей да се пречупваш и да ставаш нейн робот като всички други! Някой ден, когато не очакваш всичко ще се нареди ;)!