Споделена история от Тинейджърски

Аз и братовчедка ми
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и имам първа братовчедка по бащина линия, която е колкото мен. От малки с нея сме неразделни-от бебета, в детската градина, от 1 до 7 клас, а дори и сега, когато кандидатствахме след 7 клас, пак сме заедно в един клас. Много се разбираме. Ние не сме само братовчедки и най-добри приятелки, а нещо като сестри. Или поне до скоро...

Може би преди, когато бях по-малка, не съм обръщала внимание, но сега, като се замисля, разбирам, че почти винаги е било така. Хората казват, че винаги по-големия отстъпва на по-малкия, но не е така. Тя винаги е с предимство пред мен. Сега успехът ни малко се промени, но това е нормално-ново училище, нови приятели, нови учители...

Един ден ни изпитваха на 50 м по физическо. Ние не сме много добре в това, но аз ги избягах за 8. 50 и ми писаха 4, а братовчедка ми ги избяга за 9. 30 и трябваше да й напишат 2, но госпожата й даде шанс(не само на нея, а и на други с такива оценки с 2 и 3).

Втория път времето й беше 10. 30 и отново беше за 2, но госпожата й направи компромис и й написа 4. Никой друг от класа не знаеше за колко ги е избягала, за да й пишат 4. Както и да е. Зарадвах се, защото не й писаха 2 нито 3, а 4. Следващата седмица ни изпитаха на 300 м.
Моето време беше 5 и ми писаха 5, а нейното-малко по-малко и затова пак и написа 5. Пак нищо не казах. След това ни изпитаха на скок. И двете скочихме 1. 50 и сме за 2. Госпожата каза, че всеки може да си поправи оценката на скок с въже, като трябва да направим 60 броя за 30 секунди. Тя цяло лято е скачала на село с въжето на сестра й и скача бързо. Но аз не съм скачала от години на въже и колкото и да се мъча не мога да направя норматива. На нея й писаха 6, а на мен-2. В предишното училище господинът ни беше най-строгия учител по физическо и почти всеки имаше 2 и 3. Ние също.

Не ми е за 2 по физическо, но просто не разбирам защо на никой не е правено компромис и то с 2 единици нагоре. На нея вместо 2 й писаха 4 без основание. Но това не е само в училище, а дори и в семейството ни-дядо ни винаги пита за нея(братовчедка ми живее близо до нас, а ние живеем с дядо и баба). Той я вижда всеки ден, колкото и мен. Но винаги, дори и за най-малкото нещо, когато се отнася за мен, той пита и за нея. Да, това е нормално, но когато мен ме няма за няколко месеца например, той почти не ми звъни. Онзи ден братовчедка ми, сеста й, чичо и чинка дойдоха на гости и аз си седях на дивана, а дядо веднага:, , Хайде, отиди за чаши да сипим на...! ''. Винаги аз трябва да отстъпвам. Всеки ден преди да изляза от къщи дядо ми казва : ''И да не забравиш да й предадеш много поздрави! ''.
Сега, докато го чета, ми звучи така, сякаш й завиждам. Може и така да е, но не издържам повече. Какво да правя? ! Та тя ми беше най-близката...

Коментари

1.   Тва жените сте страшно нещо! Заради едното време, какво ти пука, нали ти си ги покрила нармативите, другото е без значение!

2.   Когато аз бях малка положението при мен беше същото само дето аз бях любимката.Баба ми винаги ме е обичала повече от братовчедка ми повече ме глезеше и даваше.Тя винаги таино ми завиждаше ,но ме обичаше като сестра както и аз нея. Според мене трябва да си над тия неща ,няма как да промениш ситуацията . Бъди себе си и не живееи в неината сянка!

3.   Наистина е неприятно.. знам, защото ми се случва често.
Единственото, което можеш да напрвиш е да говориш насаме с дядо си, както и с преподавателя по физическо.
И само да ти кажа: братовчедката ти няма никаква вина за това, със сигурност тя не иска да става така. Виновни са другите, които с отнасят така.
Просто във всяко семейство има нещо такова, не се притеснявай, не се задълбочавай повече, като мен, защото повярвай при мен това продължава 5 години, ако и аз като теб започна да се задълбочавам, не ми се мисли..
Успех!

5.   Искам да ти дам съвсем приятелски съвет, отслабни!!!

8.   Недей да чувстваш малоценност заради това. Погледни от хубавата страна, ще си по-свободна. Ако се интересуват толкова много от нея ще те оставят на мира да правиш каквото поискаш, защото ще са заети да се, , прехласват" по братчедката.

9.   Говори.
Не с нас а с тях. Няма как иначе да си разрешиш проблема.
къраж!

10.   Виж, аз биx издебнала удобен момент, за да говоря с учителя си и вуйчо си. Попитай ги... Защо правят така, с какво ти си по-лоша от нея, обясни на близките си как се чувстваш, говори, покажи, че си наистина някой... ако не друго, поне трябва да им стане неудобно, а ако са умни xopa да се замислят.