Споделена история от Тинейджърски

Бяло течение
На 13 съм и имам бяло течение. В едно списание четох, че това е поради гъбична инфекция и е най-добре да отида на лекар. Нямам тази възможност и не смятам да се преглеждам. Въпроса е, че не е настъпила абсолютно никаква промяна и всичко продължава. Изминали са сигурно 6 месеца!Течението е спирало на интервали от време (няколко дни) и после пак. Не искам да приемам билки и разни подобни, а и не искам родителите ми да разберат. Какво да правя?

Коментари

1-50 от 57

1.   Иди на лекар.

4.   Няма нищо страшно! Успокой се ;) Промивай се със смрадлика ии може да ти помогне, но дори да не ти помогне, слагай си ежедневна превръзка да не си цапаш много гащичките и да се чувстваш неконфортно ;)
Хайде малката със здраве ..

5.   Ти си на 13 години мило дете и при теб вече започва или е започнал период на развитие т.е пубертет. Освен физическа метаморфоза, психиката също се променя. Вече от дете , ти се превръщаш в жена. Матката и яйчниците започват своята работа- да образуват яйцеклетки. Външните полови органи също се развиват, нарастват, появява се т.нар. бяло течение ( левкорея ), развиват се овлажняващите жлези. Появява се първата менструация, която може да не е редовна и това е напълно нормално.
Навиците и интересите започват да се променят. Започва сексуалното влечение, появява се либидо.

Мило дете няма от какво да се тревожиш, нормално е жената да има течение. Вече зависи какво е твоето.Но все пак кажи на майка си най добре и тя ще ти помогне.
Колко още неща те чакат в живота.

6.   Аз също съм на 13 и имам течението от 2 години почти.Казах на мама още в началото. Веднъж отидохме при личния лекар и ми изписаха Триклобактер и когато започнах да се мия с него течението спря но само докато го използвах.Когато го свърших и течението пак си стана както преди , но не си купих пак като си мислих че вече съм се излекувала.Това беше преди 1 година някаде , а наскоро пак си купих от него и вече не ми действа :(
Препоръчвам ти да го пробваш. Може би ще ти подейства :) Продават го в аптеките.

7.   Ми като не изкаш да отидеш на лекар, не изкаш да се лекуваш защо питаш какво да правиш?Ясно отхвърляш всички възможни изходи от проблема.Защо питаш какво да правиш след като казваш, че не желаеш да направиш нищо за да се излекуваш.Щом не изкаш не прави нищо, развии някакви усложнения увреди се и живей с последствията.

8.   Номер 7, пише се иСкам, запомни-иСкам, иСкаш и т.н

9.   Дъщерите ми на твоите години имаха бяло течение-гъбички Кандида.Явно младото поколение сте доста нежни. Купувай си превръзки с крилца и си свиркай, ако още не си водила полов живот...

10.   Cпоред мене е нормално

12.   Абе отивай на лекар бе момиче. Това може да ти навреди. Ако не искаш ваще да узнаят иди сама и после ако ти се наложи да приемаш някакви лечебни средства им кажи, че ти трябват пари за да отидеш на кино или по магазините и готово. Ама отиди на лекар.

13.   Оуу боже, спокойно това е напълно нормално, говорих с майка ми и аз съм на 13 и тя ми каза, че няма от какво да се тревожа и всичките ми приятелки го имат, не се притеснявай, но въпреки това, ползвай ежедневни превръзки :) УСПЕХ

14.   Спокойно! Това е нормално за нас (които сме в пубертета)! Аз съм на 12 и имам бяло течение само когато не съм в цикъл.

15.   Отивай на лекар прегледа на частно ти е 30-40лв. Аз бях така и точно това се оказа,но аз съм на 18. Може и нищо да ти няма. Имам приятелка,която има бяло течение,а лекарите казват,че нищо и няма.

16.   Ми ако не ти е дошло значи скоро го очаквай ;). Няма за какво да се притесняваш, но ако си промени цвета тогава вече трябва да отидеш на лекар.

17.   Моето е като бежаво и лъщи. Това ли е нормалния цвят?

18.   Не не е

19.   Аз имам бяло течение от около 3-4 години (на 11 съм) и досега нищо ми няма, къпя се всеки ден и го махам, но бельото ми се цапа много и ме дразни и почнах да ползвам превръзки вече не се цапа :)) Иначе не е опасно, от нашия клас всички го имат.
ПП. :Ако ти стане кафяво на цвят значи скоро ще ти дойде мензиса ;)

20.   Ами аз съм на 14 и също имам, но ту се появява, ту изчезва и не съм казала на майка ми. Но искам да питам дали това е нормално наистина за нашата възраст? .. не водя полов живот!

21.   И аз го имам на 12 съм. Много се притеснявам и с основание защото в книгите (за момичета) пише че нещо не е наред в тялото или се заражда инфекция, обаче мама после ми обясни че скоро щяло да ми идва. Дойде ми и то не спира

22.   За съжаление имам същия проблем с Бяло течение, а съм само на 12. :(

23.   Чай от бял равнец е решението. По принцип се води билката на жените. Аз също го пия.

24.   Боже, знаеш ли, не обръщай внимание на горните коментари, аз също съм на 13. СПОКОЙНО, това не е бяло течение за което го мислиш, а слуз от вагината ти и се радвай, че го имаш, това означава, че тялото ти вече е навлязло в пубертета и ще го имаш докато не ти дойде мензиса. То и след това ще си остане, но в по-малки количества. НЕ ТИ ТРЯБВА НИКАКЪВ ЛЕКАР, това е в реда на нещата, както казах аз съм на твоите години, преживяла съм го и продължавам да го преживявам. Никакви билки, никакви глупости няма да пиеш, тези, които са се изказали сигурно нямат деца или поне още не са навлезли в пубертета. :) Имаш здрав организъм, радвай се. :)

25.   Като ти се появи бяло течение (докато си в пубертета), значи, че след 6 до 24 месеца ще ти дойде цикъла ;)

26.   Здравей.. това че имаш бяло течение е съвсем НОРМАЛНО!! Върви на лекар, само ако течението ти е в по-тъмни цветове, щипи и те дразни. Ако е безцветно или бяло това означава че организмът ти е здрав и се радвай. Използвай ежедневни превръзки, препоръчвам ти Descreet. Аз имах за първи път бяло течение в края на 6 клас и след година и малко повече ми дойде първата менструация - която следваща беше след 1 месец.. Нормално е да ти нередовен първите 1-2 години! УСПЕХ <3

27.   има 2 вида бяло течение, едното е доброкачествено а другото не. доброкачественото е полезно за матката, това показва че половите ти органи работят правилно, а злокачествено-само по себе си говори че е лошо, трябват ти изследвания за да видиш кое от 2те е точно, това не е шега работа!

28.   аз също имам бяло течение и незнам какво да прававя

29.   еми аз нямам такова нещо като бяло течение но мисля че е полезно и е нещо нормално....

Падналото ангелче

30.   Нормално е. Скоро ще ти дойде. И аз съм имала.

31.   Мило момиче не мисля, че има нещо срамно в това по добре сподели с майка си която със сигурност ще ти помогне да намерите някакво решение на проблема въпреки, че и на мен ми се струва най правилно да отидеш на лекар.

32.   Аз съм на 16 и мисля че от 3-4 години имам течение и не е много вярно че ще ти дойде и после ще спре ако е така защо моето още не е около 1 и пословина след като ми дойде за пръв път продължава да го има дразни ме ужасно много, но също не искам да ходя на лекар, нямам и на кой да споделя ( родители ) Не мисля че е много нормално това си е чисто неудобство цапа не минават и 3-4 часа след като съм с ново бельо и съм се изчистила перфектно преди гадното бяло нещо отново да ми изцапа бельото срам ме е че в бъдеше приятеля ми може да поиска да станем по интимни и какво ще види тази бяла слуз ( ще се отврати )...

33.   Аз съм на 13, също имам бяло течение! Напоследък е много обилно и мирише много силно! Още като почна да ми тече, майка ми каза, че това е нормално, защото сега се развивам- в смисъл, в пубертета съм! Каза ми, че като порасна, ще изчезне. Проблема ми е.. мирише много силно, и когато седна и се понаведа, дори и аз го усещам! Това означава, че се усеща и от околните. Имайте предвид, че държа на личната си хигиена! Моля ви кажете ми, това нормално ли е.. ;/

34.   какво слушаш коментарите това е вагинално течение съвсем е нормално аз го имах преди 1 си цикъл за какъв лекар говорят другите да почетат малко книги за пубертета и тогава да дават съвети! :)

35.   На 15 години и аз имам течение от няколко години . Не искам да ходя на лекър , но ме е страх да не съм болна от нещо . И въпросът ми е това течение ще изчезне ли след време?

36.   До коментар 33-ако така нареченото течение мирише-както ти спомена си купи или кажи да ти купят ежедневни превръзки Discreet с аромат.. Не мога да си спомня точно как се казваха тези с аромата, но помагат. Веднъж като имах течение си купих такива с аромат и макар, че моето течение не миришеше се усщаше само аромата на превръзката. Пробвай и успех

37.   На четиринайсет съм. Преди пет години като ми дойде имах и после изчезна, а сега като почнах да водя полов живот пак се появи. Притеснявам се да кажа на мама, защото близък приятел на гаджето и е гинекелог и ще ме пратят при него. А въпросното гадже, ако разбере че съм загубила девстнесотта си най - много да ме изгони да улицата.

38.   Здравейте, аз съм на 13 години и имам бяло течение, но то спря постепенно, смисъл беше за няколко дни (може би седмица). През тази седмица беше бяло. Но после спря бялото течение и почна да тече кафяво или нещо като червено кафяво. С този цвят беше само един ден. Не знам какво да правя. Смяната на цвета му какво означава-че съм болна или че скоро ще ми идва мензиса?

39.   Означава, че скоро ще ти дойде :) Успех!

41.   аз съм на 11 и имам такова течение от 1
тъкмо си мисля че започва да спира а то се увеличава още повече
страх ме е
ами ако е някъква болест

42.   Спокойно. Това е НАПЪЛНО нормално. Аз съм на 12 и го имам от 11 годишна. Сега започва развитието на организма и това е нормално. Не се тревожи. Ходих и на лекар и това ми го казаха така, че нямаш причини за тревога. ;)

43.   Мили момичета,
Най-добре е да посетите гинеколог. Ако не сте правили секс - трябва да бъде детски гинеколог. В София има в Майчин дом - Ендокринологията на 1 етаж. Знам, че сте притеснени, но прегледа е елементарен. Просто се измийте преди прегледа. Гинеколога ще ви вземе цито намазка - секрет с едно памуче. След седмица ще имате резултат и ще ви предпише, ако е нужно лечение. Нужен ви е лекар особено, ако течението има остра миризма, обилно е, много зацапва, сърби ви, боли, щипе, има странен цвят и изобщо ако ви създава дискомфорт. Прегледа е безплатен с направление от личния лекар или 20 лв без направление. Понякога това е чист вагинален секрет и няма нужда от лечение, често предхожда менструацията. Друг път се налага лечение - затова идете на лекар. Не се притеснявайте. Дори и без майките си може да отидете. Просто предупредете гинеколога ако не сте превили секс.

44.   На 11 съм. Имам бяло течение и честно казано усещам дискомфорт от него. Чувствам, че ми е мазно. НЕПРИЯТНО!!! Моля ви пишете!!!
Това ще отмине ли???

45.   към 43-цитонамазка не се ли взима със специален инструмент, който се слага във вагината и я разтваря. и тогава се взима секретът. или това е само при тези които са водили полов акт?

46.   В момента съм на 15 имам бяло течение от 2-3 години. Бях споменала на майка ми а тя ми каза че и тя има от много години предписали и някакви хапчета или крем не помня.. и спряло но след време отново се появило. Каза ми че ако искам може да ме заведе на гинеколог но не отидох с времето свикнах когато ми се появи а вече дори не ми прави впечатление ;)

47.   Зависи, мила.. имаш ли цикъл, защото, все пак ако не ти е дошло значи, че скоро ще ти дойде и трябва да слагаш превръзки. А ако имаш цикъл значи трябва да кажеш на майка си - все пак ние майките вече като момичетата са на 11, 12 години ние трябва да сме подготвени за тези "тийн" изпитания - така да се каже. Мило дете, кажи на майка си, но ако имаш цикъл значи трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да отидеш на личния лекар! Тя ти е майка, и тя е била все пак на 11, 12, 13 години!

49.   Аз съм на 11 години и още не ми е дошло, но от 2 дни започнах да маструбирам ( и преди го бях правила, но сега някак получих истинско удоволствие) и ми се появи някакво кафяво течение, което става все по-тъмно и по-тъмно. Само да кажа, че преди около 2 години се ми се появи бяло течение на което не обръщах много внимание, защото не беше толкова много!! Просто от бяло стана кафяво!!!! Моля помогнете!!! Страх ме е много да не е някаква много сериозна болест!!

50.   Това е нормално!!!!!!

51.   Някой можели да ми каже симтомите за идването на цикъла.

52.   здравейте аз съм на 11 години и имам бяло течение някъде от 1 година и 6,7 месеца на цвят е бяло и не мирише за да не ми цапа бельото използвам ежедневни превръзки от тънките
ходих на лекар каза ми че съм навлязла в пубертета
моля,ви помогнете ми ,какво да правя

53.   Кажи на майка ти - няма защо да се притесняваш от нея

54.   здравейте аз съм на 11 години и имам бяло течение бяло-леко жълтеникаво имам го някъде от 1 година понякога ми идва с малко кръв
живея само с баща си той знае за това но не може да ми каже нищо за това какво да правя ПОМОЩ

56.   Аз съм на 12 и също имам бяло течение от 6 месеца. Вчера в училище имахме семинар за цикъла и такива неща... Та няма защо да се безпокоиш случва де на всички момичета и продължава до 2 години, след което ти започва мензисът!

1-50 от 57