Споделена история от Тинейджърски

На гинеколог на 13, сама?
Здравейте. Колебаех дали да пускам история тук, ама ако ще пляскам някъде лични проблеми, поне да не е тийн проблем и т. н. форуми.

Преди кажи-речи година и половина забелязах, че дясната ми малка срамна устна е с неправилна форма. Реших, че си въобразявам, но от скоро започна да ми пречи и дразни. Не е като другата (за която вече имам съмнения, че е по-малка отколкото трябва, ама карай) и нещо подобно на тъпоъгълен триъгълник, като връхчето е по средата. Цялото това нещо е адски издължено и като се измъкне това връхче, само ходя, сякаш имам мравки в гащите и чакам да се добера до тоалетна, за да го "наместя".

Вече съм решила да отида на гинеколог, но не искам майка ми да разбере. Предпочитам пред непознат човек (лекаря), отколкото пред нея. Чела съм за пластика и подобни процедури, сто на сто ще го направя след време, защото ситуацията ме докарва до бяс, но искам и докторско мнение.

Въпросът ми е - може ли някой да ми обясни по-подробно какво трябва да направя? Със/без направление (ако да, как да се сдобия с такова), звъня на някой препоръчан гинеколог или да накарам личната да даде някой?
Трябва ли да чакам още половин година, докато стана на 14 или вече мога да отида без присъствие на родител?
Мога ли да си взема някоя приятелка за кураж?
Ей такива неща.И мерси за отговорите.

Коментари

1.   Пиши в търсачката на този сайт "срамна устна" и ще ти излязат теми по въпроса.
По закон лекар не може да ти прави никакви интервенции нито изследвания без съгласието на родите до 18 год възраст.
Аз като родител бих осъдила такъв лекар който се съгласава да прегледа детето ми без мое присъствие.

2.   Спокойно, най-напред номер 1 е прав, без родител на този етап няма как. Второ, това е доста често срещано явление, никой няма две еднакви неща в природата, това е известен факт, хората са като съставени от две половини, очите ни са различни, гърдите ни са различни, в това число и там долу има разлики. Принципно и аз имам този "проблем", но се преживява. Да, на моменти ако се "прегъне" или си с много тясно бельо или дънки, е неудобно и болезнено, но човек свиква да живее с това и се "намества" по-внимателно, когато се облича :D. Знам, че има някакъв вид операции с тази цел, но на този етап ти е рано да ги мислиш. С две думи, не се тревожи. Много жени живеят с това и не е нещо страшно или ненормално. Гинекологът ми никога не е отбелязвал тези разлики, макар че при мен са доста очевидни, така че бъди спокойна, че не е опасно.

3.   Отиваш при личната си лекарка и си взимаш направление за гинеколог. Тя ще ти каже при кого да идеш. Не мисля, че е нужно майка ти да идва.

4.   Можеш и без направление, но тогава трябва да си платиш прегледа, за това най-добре иди при личната и и поискай направление, освен това я помоли да ти препоръча някоя мила жена от която няма да те е срам толкова. След това можеш да вземеш някоя приятелка за кураж, но няма нищо страшно. Щом си девствена дори няма да ти правят обичайния преглед, а лекарката само ще те погледне. На всяка жена срамните устни, както впрочем и очите, веждите и т. н. са леко различни една от друга, така че това е нормално, ама ако толкова те тревожи, иди на лекар.

5.   Боже, с какво се занимават тези деца.
Няма ли книги за тебе, та се вторачваш в неща които няма как да знаеш ако някой не те е надъхал?
Малки деца плачат за гьостерица, ама понеже никой нито ви наказва нито ви учи мислите и правите глупости.
Осъзнай се и си гледай детския живот, другото не те интересува.

7.   Изчaкaй още някоя годинa. с лекa, козметичнa оперaция ще си решиш проблемa. опитaй дa носиш боксерки, мисля че ще ти е по удобно и нямa дa се" измъквa"
Зaщо все пaк не говориш с мaйкa си, в товa нямa нищо срaмно, тя също е женa и ще те рaзбере, обясни и, че ти причинявa неудобствa.
Може дa се" нaвие" от сегa дa потърси вaриaнт зa оперaция.
Но инaче, естетически, изобщо не се притеснявaй, всички сме рaзлични тaм, кaкто и мъжете също.

9.   Аз също съм с такъв проблем само че от година и ме е срам да кажа на мама. (и аз съм на 13)Но мисля да поизчакам малко дано да няма проблем иначе не ме дразни особено но все пак се тревожа