Споделена история от Тинейджърски

Искам да се оплача, защото съм много тъжна...
Здравейте искам да се оплача, защото съм много тъжна.... имам проблем това е, че съм малко пълна 75 кг, а съм на 15 години и така не се получава с момчетата. Незнам защо толкова държат да са някой слаби със сехи гъз .. Имам проблем и с класа си, момчета в моя клас са ужасни и много груби, писна ми да ме наричат с груби имена и обидни думи, а тези момчета не са нищо повече от мен, даже са и по зле, но не виждат себе си ....

И така искам да ми помогнете как да си разреша проблемите и дали ще е лесно. Предварително Благодаря !!

Коментари

1.   Аз съм 70 кг и съм на 16. да не ти пука какво мислят другите. важно е ти самата да се харесваш. ще се намери някой който да те хареса такава каквато си, ако не се опитай да направиш нещо за фигурата си

2.   Те парво да гледат себе се все пак има всякакви хора на този свят пък тези които не те харесват да не те гледат все ше има кой да те хареса тъй че са не ти пука а и в моя клас сащо има едено по-пълничко момиче и я обиждат туй онуй но са много смешни тези които се подиграват защтото не се виждат първо в огледалото .

3.   Здравей, аз пък съм 49 кг. и съм на 13, привлекателна (така казват другите) но съм имала само 1 гадже до сега. Не е проблем как изглеждаш или колко кг си. Човекът с който някога може би ще споделиш живота си, няма да му пука каква изглеждаш. :))))) Затовва не се притеснявай, живей си живота :)))

4.   Ако се постараеш с някоя добра диета, няма да е никак зле ... номер 1 да не дава глупави съвети. Аз съм вече жена на 28 год. в този период също бях доста пълна 68 кг. постепенно с годините отслабнах малко. Но трябва и да дадеш. При мен наистина се получи сега тежа 52 кг. 171 висока и с 3-годишно момче. Аз вярва че ще се справиш. Желая ти успех.

5.   Мацко 4 много е хубаво това, което си постигнала, но не се ли замисляш, че човек в един момент започва да се чувства добре в кожата си? Аз съм на 26 год. в момента тежа 75 кг. От както се помня /считай цял живот/ не съм била слаба, гени какво да правиш, от тях неможеш да избягаш, но това не ми попречи да имам сериозни връзки и да се омъжа в последствие. И знаеш ли защо? Защото интелекта не ми е изпит от диетите. Живях си така, че да не пропусна нищо в студентските си години, в ученическите и т.н.

Признавам, че имаше един период в пубертета, в който не се чувствах никак добре, а тогава ми помогнаха моите верни другарчета. Винаги съм била заобиколена от хора, които ме харесват въпреки всички килограми, а на тези които не ме харесваха им размахвах среден пръст.

Миличка, на твоите години да не кажа голяма дума ама имам спомен, че тежах толкова или малко отгоре. Тогава не се замислях много какво ще кажат момчетата, а какво ще стане със здравето ми. Не е лошо именно сега в пубертета да се пазиш малко, а останалото ще си дойде само. Не обръщай внимание на обидите, тях винаги ще ги има, хората са така устроени, че да плюят по всичко де що шава на тоя свят.

6.   Всичко ще се променя тепърва-навлизаш в пубертета.
Знам, че на никои не му е приятно да го обиждат, но просто не им обръщай внимание.Злобни подмятания и коментари винаги има, дори и без причина.

Иначе ако искаш да промениш нещо, просто направи една диета, но тя трябва да е направена от специалист, не започвай нищо на своя глава.Но все пак имаи предвид, че възрастта ти не е много подходяща за такива неща.

7.   Искам първо да ти кажа нещо относно горните коментари. Никой никога не може да те убеди, че ако не отслабнеш би си живяла по-добре сравнение с това ако си слаба. Излишните килограми винаги са повод за притеснение и малко по-ниско самочувствие. Не казвам, че човек не може да е щастлив ако е по-пълничък..., но ако си слаба и изглеждаш по-добре, то тогава ти самата ще си много по доволна и усмихната. Много е важно да обръщаш внимание на фигурата си..и то още от малка. Днешното подрастващо поколение доста е загърбило тази важна част от развитието си. Гледам как млади момичета са занемарили фигурите си, как млади момчта киснат по цял ден пред компютъра, вместо да спортуват и т.н... примерите са много. Взимай се в ръце и веднага започни някоя диета или нещо подобно. Когато отслабнеш ще видиш, че ежедневието ти ще се промени доста..и то към по-добро... Повече хора ще те забелязват, момчетата ще ти обръщат повече внимание, повече приятелки ще си намериш и т.н... Бъди "чиста" пред себе си и опитай всичко възможно да отслабнеш. Успех
БЦ

8.   Ами така е на тази възраст. Хората се държат грубо един с друг. Да ти кажа няма значение как изглеждаш винаги ще се намери за какво някой да се заяжда, просто е модерно.

Като минеш 20 г. ще видиш че хората ще станат по нормални около теб. Сега просто се опитвай колкото може да не влизаш в конфронтации никой няма да спечели от това че някой е глупав и самонадеян. Ситото на времето ще отсее ще видиш.

Успех!

28М

9.   Ще е добре да направиш нещо по въпроса.75 кила за тая възраст не е много приятно особено, като знаеш, че има хора с по 5 години по-големи от теб и се клатят около 60 кг.
Няква диета ти трябва според мен.

10.   На 15 години ти е рано за диета. Организма ти сега расте и не трябва да го подлагаш на глад. Килограмите не са единственото , коетоинтересува момчетата. Истинските момчета гледат какво има вътре в теб и какъв човек си, останалите са надути глупаци, които не заслужават вниманието ти. Помни че си уникална. И все пак внимавай какво ядеш-намали сладкото и хляба и опитай със спорта :)

11.   Пухкава сладурано, другите са прави,че първо трябва да се харесаш сама! И аз съм била вечно закръглена. Вярно е, че момчетата предпочитат слабички девойки. Но да не ти пука,както вече ти казаха по-рано ще се промени отношението към теб с порастването и ще има и момчета за теб. Аз те съветвам да отслабнеш и то да е зааради самата теб и най- вече заради здравето ти. Един от вариантите е Пиер Дюкан, той е подходящ, защото нищо няма да ти липсва тъй като си подрастващ или пък да хапваш само месо и салата, без нищо друго. И да определено повече спорт и движение.

Успех!

20 ММ

12.   А преди Дюкан мила 11 трябва да си направи изследвания, ето затова има диетолози, за да ходиш при тях, а не да си самоназначаваш диета и да си съсипваш здравето. Едно време в пубертета аз точно това направих. А при все, че момичето има нужда от въглехидрати, е абсурдно да я съветваш да започне протеинова диета. За сладкото и хляба - ОК, ама за ориза, макароните, картофите? неможе туко-така да ги изключиш от менюто си. Аман от специалисти като вас.
А замисли ли се по въпроса, че все пак момичето може и да не прекалява с яденето, а да и е генно заложено и при неправилно хранене (само вечер и в големи количества например)?

Миличка авторке сега може да ти се струва трагедия, ама след време ще го гледаш с насмешка тоя период от живота ти. Мисля, че все пак трябва да спортуваш най-вече активно и не чак такава спартанска диета каквато ти бе препоръчана. Като за твоята възраст има режими на хранене в интернет, седни, поразрови се и намери нещо подходящо.

13.   Oт:авторката
много благодаря за съветите.Аз тренирам много усилено но просто гена ми е тъкъв. пак благодаря [!]

14.   И аз имах този проблем до преди една година и изведнъж спрях да ям месо (но не заради теглото ми ами просто така, аз съм такъв човек вечно правя промени) и за мое щастие отслабнах. А до колкото до момчетата аз още си имам този проблем сега се опитвам да реша него.

15.   Аз съм момче и мога да ти кажа, че ние не харесваме пълните момичета, даже и да са много мили и тн. Има едно ниво след което външния вид вече няма значение и тогава идва момента за другите качества. Ако не се харесваш ти препоръчвам да не правиш НИКАКВИ диети.. Всеки ден спорт, воля, коремни преси, повече вода, танцуване и по-малко чипс ти гарантират успеха :)

16.   Аз съм на 15 и съм около 40 кг. и съм 165см. всички ми казват, че трябва да надебелея, но просто генът ми е такъв, че не успявам. Така че не се притесняваи не е хубаво да си много слаб или много пълен, но това си си ти, когато ти се харесаш ще те харесат и другите, но когато усетят колебание ще те нападнат. Дигни си малко самочувствието и се харесаи такава каквато си за другото има време!

17.   Ами аз какво да кажа аз съм на 29г и тежа само 40кг, но съм и нисичка153см. Това е ген, ако си много слаб ще кажат, че си клечка, ако пък си много дебел-дебеланка. Момичета важното е да се харесвате вие, който ви обича истински, ще ви обича такава каквато сте-аз намерих този човек, който ме обича такава каквато съм, така че ако се харесате такава и другите ще ви харесват.

18.   Благословени са тези с добри телца. А младите момичета сте толкова красиви, без значение от кг. Баща ми казва, че в трудовите лагери не е имало дебелички и май е прав. За мен обаче подходът трябва да е комплексен - повечко спорт, прави много хубава кожа освен вс. др., леко ограничаване на храненето, направо изключване на хляба, освен по големите празници, когато искаш да се самонаградиш за положените усилия през годината. При мен лично ходенето пеш по 3-4 км дневно води до стабилно отслабване. Щом един приятел на сем. ни на 44 год. може с малко коремни преси и лицеви опори да свали обиколката на талията, всеки може. И още 1 аспект-т. нар. ВЕГА тест дава отговор на въпроса, от какво пълнее всеки отделен организъм. Да не се окаже после както при една дама, хранела мъжа си изключително здравословно, само плодове, а той пълнее ли пълнее. След направен ВЕГА тест се оказало, че обратно на всички теории човекът наддавал от грейпфрут! Е, това си е направо шах с пешката.

19.   Искам да ти кажя, че някоя си, която е по слаба от теб не е гаранция, че от вънка е красива и от вътре е с добра душа. Напротив ти можиш да станиш като тях. Това ще стане ако се постараеш да не ядеш след 18:00. Послушай ме и няма да съжaляваш. Успех!!!

20.   Гаджета се хващат след 18г. пикли

21.   Здрасти! Номер 20 изобщо не е прав... А и това с тглото не е проблем. :)
Ако намириш правилния човек, няма пречки. Например аз също не съм много лек (изобщо xD) а си имам "приятелка" ;) Всмисъл ако се харесвате няма проблеми. А ако са толкова лоши момчетата, има и други класове :P а ако е толкова зле може да смениш училището :x

П. П. Според мен трябва да са големи кретени да обиждат момиче, та това е глупаво - какво постигат :/

От: "Един тринайсетгодишен"

22.   Проблемът ти е че нямаш самочувствие. Тегли им една майна и толкова да не ти пука за тяхното мнение ти и прекрасна.

23.   Бъди картф и си живей живота! :3 С: :Д