Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да й говоря...
Аз съм на 20г. И до сега съм нямал сериозна връзка
с някое момиче дреди около две седмици се запознах
с едно момиче в чата след, което се срешнахме и взаимно се харесахме, но проблема е, че аз не съм от приказливите хора и немога да започна някаква тема на разговор, мола ви помогнете.

За какво да си говоря с нея как да я разсмея. Чувал съм, че други хора говорят по телефона по един два часа и неусештат как е минало времето как намират какво да кажат, аз когато се обадя питам как си , какво правиш и дриго не се сештам
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Коментари

1.   Това е много кофти момент:) Просто те е срам, ама трябва да го преодолееш. Темите сами си изникват една след друга.

2.   Просто бъди естествен. Не мисли предварително какво ще й кажеш. Можеш да си подготвиш някакви теми, но нищо повече. Недей по време на разговора да се затровмозяваш психически и да мислиш. Действай и говори естествено. Разказвай й нещо... Ако трябва докато говорите разхождай се и "намирай" темите навън. Прави й комплименти от време на време, но без да прекаляваш. Разбери от какво се интересува и подхвани такава тема. Научи някой готин виц и й го кажи. След като я разсмееш, сам ще се отпуснеши нещата ще потръгнат по лесно. Запомни - бъди спокоен...това е най-важното :)

3.   Ами питай я кой цвят и е любим, какви филми харесва, какви цветя, кой и е любимия филм, направи и някакв подарък подари и цвете или нещо там сам трябва да се сетиш ако наистина си срамежлив опитай се да го преодолееш.

4.   Здравей аз горещо ти препоръчвам да се научиш да говориш най малко с нея а как да стане това ти сам ще решиш първоначално можеш да я заведеш някъде за два дена събота и неделя например да прекарате повече време заедно така ще коментирате видяното а по късно и спомена купи цвете подарииго дори да не можеш да говориш тя ще се почуства желана... Обаждай и се по често дори и само да и кажеш че ти липсва не я питай с кого и къде е просто и кажи липсвашми..
Надявам се да успееш давам ти този съвет защото моя мъж не говори не излиза не може да завърже тема на разговор и това много ни пречи в семейния живот а ако наистена мислиш че няма да се спрвиш по добре потърси себеподобна... УСПЕХИ

5.   Не се притеснявай просто :) Много често жестовете говорят сами по себе си.... Естествено е добре да водите разговори :) Разбираемо е отначало да ти е неспокойно,защото не се познавате, но просто се престраши и питай! Искай мнението и за различни неща, за да се почувства значима. Когато и се обадиш освен дежурните въпроси я питай как е прекарала деня си и какво би искала да правите заедно :) Заговори я дали е гледала някой филм или чувала за него и дали би искала да отидете заедно на го гледате на кино. Като се отпуснеш и я опознаеш ще започнат въпросите да идват от само себе си :) Приеми я като твой добър приятел, но същевременно не забравяй,че е момичето, с което имаш връзка и не е нужно да и казваш за някой типични мъжки изцепки, които би споделил с приятеля си момче :Д Успех

6.   Ако не се сещаш и се запънеш,за почни да я питаш някакви неща и тя а отговаря. Например харесва ли животни,коя и е любимата компютърна игра,как обича да се забавлява,къде ходи на кафе с приятелки и какво и е мнението ...за всичко.Кажи и ,че си добър слушател и че може да ти сподели каквото пожелае.И най-важното!Когато жените споделят проблеми,те търсят съчувствие а не решение!Ако започне да се оплаква от някой или нещо,е по-добре да кажеш-сигурно се чустваш ужасно-,вместо да и предлагаш решение на проблема

7.   Не се стягаи разбери по заобиколен начин какво я интересува и се опитаи да проведеш някъкъв къс расговор относно темата и постепенно ще задълбочите разговорите пожелавам ти успех!

8.   Пич пич пич
Не ги слушай тези дето ти казват да я питаш това, питаш онова. Тя ще се почувства все едно е на разпит. Бахти съветите, вие на колко годинки сте веее.

Аз доколкото схванах проблема не е, че се притесняваш, а че не си разговорлив. Бил съм там, бате. Аз лично мразя глупави разговори с които не се казва нищо, само запълват тишината, но явно ако не ги владееш тези неща всички те вземат за психопат.

Та, съвета ми е следния - започни да слушаш хората около теб, за какво си говорят - какво казват, какви неща говорят. Направи си нещо като равносметка от всичко това и бутай. Няма да стане от самосебе си.

На мен ми беше страшно неприятно .. и още е често пъти. Но пък го схванах много добре, сега мога да си говоря с който си поиска за каквото си поискам и те така ...

9.   Бих казала че ако найстина се харесвате ще намерите обща тема за разговор.Ти не бъди толкова притеснителен,просто се отпусни и остави всичко на съдбата.Ще видиш че когато си по-спокоен всичко ще ти дойде от вътре.Надявам се да съм била полезна :)

10.   Това мълчание ми е до болка познато. Когато съм с някого, когото отскоро познавам или сме се виждали много малко пъти, сякаш изключвам, не мога да започна тема, а какво остава да се включа в разговора. Имало е дори моменти, в които започвам да си повтарям на ум: "Моля те, измисли нещо, кажи нещо, каквото и да е... ". Нищо не помага. С хора, които познавам, нямам проблеми, а тях мога да ги преброя на едната си ръка. Кажат ли ми репликата от типа: "Кажи нещо... ", вече съм до там. Започва се едно още по-голямо мълчание, паника и накрая примирение, че вече съм им направила лошо впечатление, че съм им оставила впечатление за скучен човек и няма за какво да се говори с мен, а не е така. Всеки път преди да изляза си казвам: "Просто бъди себе си... ", но честно казано от толкова дълго мълчание сред непознати, вече дори не знам коя съм, дали изобщо съм такава, била ли съм някога такава, помня, че съм била забавна, че съм била душата на компанията, но какво се е случило. Хората ми казват, че щяло да отмине... Повярвайте ми не отминава, всеки път се заблуждавам. Така си изгубих най-ценните моменти от последните 5 години, а какви години можеха да бъдат... Сега завършвам гимназия и се надявам, когато ме приемат, да успея да свикна, защото, ако и там не отмине, животът ще ме погълне, ще ме смели и ще ме изплюе на хиляди парчета...

11.   Говори за приятелките и. Не бъди първичен. Покажи и че си умен, готин и най-вече харизматичен. Слеи се с нейния свят.

12.   Здр аз съм момче на 14 години и искам гаджето ми да си легне с мен но тя ми казва че е твурде ряноо... но наистина ние сме от 2 дена ноо аз мн го искам това... Опитен съм в възбужданетоо и успях да я възбуда точно за 2, 3 мин но когато започна да е сабличам ми казва ще стане по лошо и казва че е твърде раноо.... помогнете

13.   Пич не става така. Дори и да я възбудиш до полуда, щом казва, че и е рано, каквото и да правиш няма да ти даде. НЕ Я ПРИТИСКАЙ.

16.   Просто я накарай да се почувства желана!

17.   аз не съм срамежлив и мога да говоря за всичко нонстоп, но когато съм с нея е друго, разпитвам я а тя рядко се сеща да ме пита нещо, постоянно си мълчим освен това не иска да ходим никъде, имам чувтвото че тя не е за мен.

18.   Имам подобен проблем някой път с приятелката ми няма какво да си кажем но много от опитите ни да говорим са "измъчени". Мисля че когато двама души нямат теми за разговор те не се чувстват удобно да говорят един с друг. Значението на този казус води до мисълта че човекът до мен не е за мен или връзката която си свързва ще лимитира отношенията ви. До колкото знам смисълът на една връзка е основно разговор и споделяне. Когато една връзка се състой от въпроси и отговори и нищо повече трайността на взаимотношенията е къса.