Споделена история от Тинейджърски

Проблем с марихуаната
Здравейте,
Имам страхотен проблем с моя приятел. В началото всичко беше на шега. Пушеше марихуана за кеф с приятели и по купони. Но сега е различно пуши по два пъти на ден горе долу и сам си признава че е зависим. Искам да му помогна. Опитах да се държа гадно, да го накарам да избира, да го разбирам и да разговарям с него но нищо не помага. Моля ви помогнете ми. Дайте ми идей какво да направя...

Коментари

1.   не искам да прозвучи тъпо но го примами да отиде на психиатър и там да си каже проблема а ако и той не може кажете на родителите и да го запишат в една програма против марихуаната ( не съм запозната много но една моя приятелка искаше да отиде там ) пита се в болницата ии вече от там нататък те ще ти обяснят

2.   Не можеш да му помогнеш, докато той сам не реши че трябва да спре!!! Дори и да спре заради ТЕБ ти гарантирам, че отново ще почне, но ще го крие от теб. Той САМ трябва да реши да спре напълно, ако спре заради теб след време ще почне пак и така ще се лъжете сума време.
КАКВОТО И ДА ПРАВИШ НИЩО НЯМА ДА ПОМОГНЕ!
Знам, че съм черногледа и коментара ми няма да ти хареса, но това е реалността знам за какво става въпрос.
Примири се, че ходиш с наркоман.. ако ти каже че е спрял вероятността да те лъже е голяма, защото би го направил ако държи на теб и иска да сте заедно, би те излъгал за да си продължите връзката пак казвам, ще спре само когато той сам стигне до това решение.

3.   Няма как да му помогнеш само той може да си помогне... това е сериозен проблем по добре го остави колкото и да го обичаш тази любов е невъзможна наркотиците са опасно нещо което може да провали живота ти. Ако той не спре края за него е сигурен... Намери си нормално момче след като е започнал много трудно ще спре човек който взима наркотик не се интерсува от семейство а само за едно - наркотика ще започне да взима още повече края за него ще е фатален... Бягай и си намери друг това момче няма да се оправи ще страдаш много ще опитваш да му помогнеш но за жалост няма да успееш. Такива хора трудно се оправят дано вземеш правилното решение.

4.   Те всички пушат в днешно време. Нищо не можеш да направиш. Защо пък трябва да правиш нещо? След като ти е неприятно, отбягвай го. След като е започнал,едва ли може да спре. Бивш наркоман няма. Само един път му трябва да опита и пак става пристрастен към наркотиците.

6.   Идеята е леко тъпа, но според мен трябва да кажеш на родителите му. Те ще решат какво да правят! Не се страхувай, че вече няма да ти бъде приятел! Това са глупости щом се отнася до неговото здраве. :)

10.   Хайде стига сте се правили всички на ощипани госпожици - щатът Колорадо легализира марихуаната от първи януари:

http://tv7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-_l.1_i.10072049_c.52.html#.UslbadJdVA0

Проблемът на момчето е другаде - не в пушенето. Много хора злоупотребяват и с алкохола, но проблемите им всъщност не са в него, а само ги "удавят" пиейки.

11.   Номер 10, чакам деня, в който в Колорадо ще легализират и ритуалните самоубийства, за да те убедя доброволно да участваш в такова! Стига с тая Америка! Те са по-надути и самовлюбени от нас (нали съм гледал голяма част от филмите и сериалите им по нашите телевизии? ! ), но не са по-добри в почти нищо (освен в това, за което могат да си внесат суровините от чужбина - хора с ум, за да произвеждат за тях, но всеки друг би могъл да го направи по този начин, ако има пари и влияние). Вие четете ли изобщо за друга държава? Как пък нямаше примери за подражание някъде извън САЩ?

Авторе, кажи какъв човек е той. Трудно е да ти дадем съвет как да подходиш към него, ако не знаем какъв му е характера. За всеки човек има едно идеално и едно сравнително добро поведение, а всичко останало го отблъсква и не води до успех с него. Както и с децата - нужен е индивидуален подход, а не копиране на съвети от книга 1:1!

12.   искам да ми кажеш как е успял да направи абсолютно невъзможното нещо да се пристрасти към козът... най-вероятно е първият човек в историята който успява да постигне подобно нещо

13.   Помислете логично всички... марихуаната е просто едно растение. Виждали ли сте някъде човек да става зависим от лайка, мащерка или друго растение? Това, че се консумира по различен начин не значи, че е вредно. Всички свързваме думата "пушене" с цигарите, тютюна, но както вече е доказано, тютюнът пристрастява. Затова думата "пушене" е лоша за нас, но всъщност чували ли сте че Юсейн Болт и още някой професионални спортисти употребяват марихуана за забавление ? И все пак хубаво е да не се прекалява с нея, нищо че е по безвредна дори и от алкохола и цигарите ;)