Споделена история от Тинейджърски

Mразя сестра си
Моят проблем можеби е познат на повечето които братя или сестри.Но някои от моите приятели имат стрхотни утношения с братята или сестрите си.Та разликата на годините при мен и сестра ми е 3 годили.Не е много но...вечно с екараме.Аз се чувствам мноог изнервена в нейно присъствие защото тя винаги намира да се заяжда с мен за нещо тъй като тя е по голямата,аз съм на 14 а тя на 17 се опитва да се прави на шефа когато нашите ги няма,а дору и когато са си в къщи.Чести сум и пожелавала и смърта,дори съм и го казвала.Просто понякога се поберквам от нея!!!Аз съм сеопитвала да се държим по приятелски,но това се случва много рядко.Като с есетя че ни остава още да живеем под един покрив ми призлява.Та можете ли да ми помогнете по някакъв начин.Можеби ако вие имате братя или сестри,и сте подобрили по някакъв начин отношенията си!?!Ако може някое друго съветче!?! :)

Коментари

1.   Нормално е сестра ти да се чувства по-голяма и да се опитва да налага мнението си. Ако те провокира с нещо... дума или постъпка-не се ядосвай-не и показвай,че си ядосана. Като по-малка,от време на време може да не си права,а и сестра ти сигурно също е изнервена. Защо просто не я помолиш да се отнася с теб като голяма,каквато всъщност си? Имам приятелка,чиято сестра е на 19 и сега учи в друг град. Живеят отделно,естесвено,а преди,когато бяха под един покрив, се караха за щяло и не щяло. Сърдеха се много и по цели месеци не си говореха. Но сега,когато не се виждат дълго време, толкова си липсват,че не мога да ти опиша. Старай се да прекарваш повече време със сестра си,защото в един момент ще се разделите и наистина ще ви е много тежко и на двете.
Сиво

2.   Хаха, познато чувство. Спокойно, с годините нещата се оправят. Моят брат сега е на 21 години, а аз на 14 . Преди 2,3 години бяхме като куче и котка . С годините се поумнява ;) .. игнорирай я и това е (:

-CW

3.   Oфффф вземи си оправи правописа пък тогава споделяй истории.сори ама едва до половината изчетох

4.   Отношения с "у" написала. Ама, патицо, я хвани някоя книга или учебник, а не се занимавай да се караш със сестра си.

5.   Съгласна съм. Първо си оправи ужасния правопис. След това всичко останало.

6.   Момичето иска съвет, а не да я учите на правопис, капиш???

(Рашид)

7.   Миличка, напълно нормално е да се карате и да не са ви идеални отношенията. Напълно споделям мнението на номер 1 :)

Аз имам по-голяма сестра с 6 години и не мога да ти опиша колко тъпо съм се чувствала когато бяхме по-малки, защото нали е по-голяма позволено и е повече, държи да ти се налага понеже ти си ''малката'' :)

С времето тези неща минават, аз лично страшно много обичам сестра си и освен като такава я имам и като най-добра приятелка (което започнах да осъзнавам едва преди 2-3 години). Така, че не мисли много за това, още по-малко да и пожелаваш смъртта и подобни дивотии. Времето променя много! Успех!

Криста

8.   Според мен е нормално да се карате...Все пак сте сестри

9.   Аз също имам сестра!!! Много добре знам какво е чувството!!! Все пак при всички сестри става.