Споделена история от Тинейджърски

Косата ми....
Здравейте всички! На 16 съм и от една година насам не мога да се справя с косата си. Мека е, гладка, средна дължина, гъста, кестенява и мазна. Значи като се изкъпя единия ден вечерта, на другия до следобед ми е станала толкова мазна, сякаш не съм я мила цяла седмица. Ужасно е, някой се къпят от неделя на неделя, а аз всеки ден. Не знам какво да я правя, какви ли не шампоани и маски съм ползвала. Някой знае ли нещо наистина ефикасно, та да ми изкарва поне 2, 3 дни?

Коментари

1.   Тaлк, от aптекaтa, струвa стотинки.
Кaто зaпочне дa се омaзнявa, поръсвaш, втривaш с пръсти, рaзресвaш, зa дa пaдне излишното и готово:)))

2.   Има едни шампоани с хума на Авиа. Малки прозрачни шишета, а самият шампоан е с бежов цвят. Опитай с тях. И си помисли добре какви продукти използваш. Може някой от тях да ти омазнява косата. Трябва да ползваш продукти за мазна коса, за да нямаш проблеми. Или ако си държиш косата повече вързана - допира със скалпа също допринася. Ако не помогне, отиди на дерматолог - там със сигурност ще ти дадат някакъв полезен съвет

3.   и аз имах същия проблем. ползвай шампоан had and sholders против мазна коса и пърхот и никакви маски не са ти нужни. когато се къпеш хубаво разчесвай главата си смисъл да се махне мазното, ако ме разбираш. може да си слагаш най-обикновен балсам за коса и то само в краищата на косата а не по корените. и ако е чак толкова зле пробвай с пяна и лак за коса или някоя бърза прическа.

4.   Пудра на тафт попринцип е за обем но като наръсиш и срешиш в корените ти я прави по - свежа, например аз когато бързам и косата ми е леко омазнена а нямам време да я измия слагам малко разресвам и придава на косата страхотен вид можеш да я използваш и като лак например на кок, малко втвърдява косата е зависи колко количество слагаш, шампоана здраве струва около 4 и нещо 5 лв прави косата по * мека на мен лично като се изкъпя с него в понеделник ми държи до събота но има разлика от коса до коса а хигиената е най - важна но всеки си има различен тип коса може да влияе и от това как се храниш но бих ти казала да отидеш в аптеката и да си купиш шампоан здраве за мазна коса ще помогне сигурна съм, измиваш я два пъти с него и казваш чао на омазнената коса, :) поздрави и пиши, отговор :) НН

5.   Пудра, да използвай я. И има още нещо, което за да ти издържи малко повече на следващия ден, аз го използвам:Вържи си косата вечерта като легнеш да спиш на хубаво кукуруку както се казва.. Така се омазнява по-малко