Споделена история от Тинейджърски

Искам да стана аниматор
Здравейте приятели,
Искам да ви питам за съвет, знаете ли къде в България има нещо като курс за аниматори или как да се занимавам с това, Много ме кефи а пак си нямам ни най-малка представа как става, на 17 години съм момче моля помогнете ми!!! Или пък озвучаване на анимационен филм също става това също много ме влече

Коментари

1.   В НАТФИЗ има специалнсот за аниматори, но трудно се влиза. взимат по 5-6 човека годишно май. За начало се захвани с яко рисуване, но не просто мацаница, а истинско рисуване. Ако искаш да правиш 3D анимации, а не класическа рисувана анимация се захвани и с програми акто 3D studio max, Maya, ZBrush, Photoshop и подобни. За теоретичната част може да потърсиш книгата и DVD-тата "The Animators survival kit animated". Има ги в интернет, но няма да е редно да ти пратя пиратски линк. Ако не забравя ще следя поста, за да отговоря, ако имаш някакви въпроси или искаш и друга информация.

Поздрави

2.   1 го е казал добре. Наистина трябва яко рисуване, за да си аниматор. Аз ти предлагам и да се поинтересуваш и как да анимираш на компютъра с Flash. Има много видео уроци в интернет по темата, просто напиши "flash animation tutorial", но най-добре потърси за нещо конкретно, например "flash walk cycle". Walk cycle е анимация при ходенето на персонаж.

Има и специализиран софтуер за анимация(който го има нелегално в нета), например Toon Boom Animation.

3.   НАТФИЗ не стават. Брат ми завърши анимационно кино в НБУ, но също много трудно се влиза и ти трябва портфолио, ако искаш да се занимаваш с това почвай курсове по рисуване много здраво. Изпитите са един ТОП, който включва по 10 въпроса от всеки предмет за обща култура и трябва да представиш портфолио. 2.1. Балообразуване за бакалавърските програми без специализиран изпит
• ТОП x 7
• средна аритметична оценка от матурите или средна аритметична оценка от зрелостните изпити x 30

2.2. Балообразуване за бакалавърските програми със специализиран изпит
• ТОП x 5
• средна аритметична оценка от матурите или средна аритметична оценка от зрелостните изпити x 1
• оценка от специализиран изпит x 40

http://www.nbu.bg/index.php?l=3808 тук можеш да намериш информация

4.   Аз пък искам да стана милионер ма на...

5.   Двете специалности нямат нищо общо една с друга. Провери университетите, ама си още малък, може след време и за аниматорите да няма хляб.

6.   Пиши в google "Арт колеж", и аз искам да уча там засега, но още съм едва на 15 и съм момиче. :)

7.   Такааа.... В НАТФИЗ има специалност "Анимация", там се учи за анимацията от гледна точка на киното. Изпита е доста тежък, на 2 кръга е и доколкото знам се влиза трудно, но хубавото е че НАТФИЗ имат и доколкото знам хубава школа по анимация. За школата можеш да намериш повече малко информация като отидеш на сайта на НАТФИЗ, избираш "Обучение" от менюто горе, а от там се появява падащо меню, от което избираш "Школи", най-отдолу е тази за анимация. Ако си от София и имаш възможност би било добре да я посетиш.
НБУ също имат специалност "Анимационно кино". И приемния изпит изглежда доста по-лек. Освен това съм чувала добри отзиви за специалността там.
Препоръчвам ти да посетиш сайта на 2та университета и да разгледаш програмите на съответните специалности, да видиш какви са приемните изпити, кои са преподавателите, които ще ти водят курсове etc.
Най-хубаво би било, ако се запознаеш с хора, които са учили или учат това :)

(Ако те интересува 3D анимация, може би по-подходящ избор от горните два варианта, би бил "Мултимедия и компютърна графика" в НБУ - виж и там какво се преподава и дали пасва на твоите цели)

Между другото едни от най-добрите (гледах няколко класации) за анимация в света май са Sheridan College и California Institute Of Arts. Ако имаш възможност да учиш извън България.

Пожелавам ти много, много успех, мило момче! Дано да успееш :) И не зарязвай мечтата си като мен. :/

8.   Виж в jobs. bg

9.   7 благодаря ти много за полезната информация знам, че в българия аниматорството нямам шанс може би, но не искам да зарязвам мечтата си!!!

10.   Аз също желая да се занимавам с анимация и информацията ми беше много полезна. Ако някой има още полезна информация, моля пишете.

11.   Анимацията е прекрасна, но също така и трудна.
За да се справиш с анимацията, трябва да имаш желание и опит.
Арт колеж е място където има добри преподаватели, но също така и глоби, които ще ви ядосат.
НАТФИЗ и НБУ са добри места, но първо си помислете дали го искате.
Моят съвет е от интернет да се учите, но не само от клиповете.
След като сте пробвали, и знаете за какво иде реч, обмислете къде да кандидатствате с тази специалност.

В НАТФИЗ влизат талантливи хора, но не се занимават с тази специалност, защото не смятат да го правят.
По този начин запълват важни места, които могат да бъдат запълнени с хора, които желаят да станат аниматори.

Не искам да ви плаша, но това е сериозна професия и се иска здраво бачкане.

12.   5, само да ти каже за твоя информация в изкуството има реализация и "хляб", както ти се изрази, та искам да кажа, че това, че ти не можеш да държиш молива /четката както трябва е друга тема на разговор... Сега в 21 век имам много възможности за реализация относно с изкуството! Не говори глупости, и неща, от които не разбираш! ТОВА Е МОЯ СЪВЕТ ЗА ТЕБ 5!

Момче, не спирай за мечтаеш и да помагаш труд, не се влияй от мнението на хора, като 5, които не разбират.

13.   В бг няма да стане потърси в чужбина