Споделена история от Тинейджърски

Искам да се променя
Здравейте!Бих искала да споделя моята история с вас и ако можете да ми помогнете,ще ви бъда благодарна.От 2-3 месеца,се случват много необичайни за мен неща.Не знам как да отреагирам на тях и да се опитам да ги променя.Имам чувството,че това не съм аз.Започнах да завиждам на една приятелка,защото тя има всичко от което аз имам нужда -готина компания,уважението на общи приятели,самоувереност.До преди 2-3 месеца бях доста самоуверена,но не знам какво се случи и всичко,което имах свърши.Озлобих се към голям кръг от хора,не излизам често, дразня се от много малки неща,станала съм доста притеснителна,сдухвам се от най-малкото нещо,сравнявам се с някви хора ... Вашите съвети ще са ми от полза,мерси предварително.(;

Коментари

1.   Мисля си, че хормоните са виновни за всичко, което е напълно нормално!
Самият факт, че и ти не харесваш новата си същност е начало на промяната. От там нататък всичко зависи от теб, моделирай се така, че да се харесаш, но не прави грешката да се сравнчяваш с хората, нито да им завиждаш. Ти си различна, уникална и красива и не бива да забравяш това. Не си създавай комплекси, защото с времето стават още по - натрапчиви, а най - често причините за тях са само в главите ни.
Тийнейджърската възраст е много трудна, но тя сформира бъдещото ни "Аз", така че не си позволявай да си нанесеш психически травми, които да те "тровят" цял живот.
Чили

2.   Направи нещо полезно за себе си.
Може да е спорт, йога, разходка, зонова терапия, СПА, етк.
Направи си план на седмицата и го разбии на часове - толкова сън, толкова излизания, толкова спорт (ако играеш нещо), толкова учене, четене и т.н.
И аз мисля, че е от хормоните. В момента преживявам нещо подобно...

3.   Излизай вънка на разходки и т.н. Глей да си създадеш обкръжение, да имаш да се обаждаш на някого да излизате, момче или момиче няма да значение. Недей се затваря, после да не станеш като мене. От 15 год съм без приятели, никой не ми звъни, за РД не получавам и един СМС. Вече съм на 20 год. и невиждам никаква светлина, бях мн будно момче но сега нямам желание за нищо. Пак ти казвам излизай, недей се затваря, след даскало ходи на кафета, може през седмицата поне 1 път на диско, където можеш да се запознаеш с нови хора или да започне любов, но внимавай с какви хора общуваш. Притеснението само ще ти навреди, бъди нахакана, неспирай да упорстваш . !

4.   Просто бъди себе си дръж се естествено и недей да завиждаш на приятелката си или да се правиш на някои друг и ще ти дам пример от моя живот. Аз имам приятелка която преди изобщо не беше самоуверена, постоянно копираше или мен, или една друга приятелка и просто от страни изглеждаше смешна, затова просто бъди себе си, защото всеки е уникален по свои индивидуален начих

5.   И аз се чувсвам в няква подобна ''емоционална дупка'' Не знам на какво се дължи... може би твърде много промени настъпиха наведнъж и не знам как да отреагирам... скоро заминавам да живея в софия и определено усещам страх и несигурност... Искам да се променя и да стана по самоуверена и да постигам всичко с лекота, дали е възможно?

6.   Това е нормално за тази възраст-и аз съм така. Препоръчвам ти да бъдеш такава каквато си и да не се опитваш да се променяш.

7.   Съгласна съм с номер 6. Но все пак помисли дали нещо друго не те притеснява. :)