Споделена история от Тинейджърски

Тя и действа лошо
Здравейте хора, момче съм на 16 все тая от къде. Преди няколко дни забелязах нещо което досега не бях забелязвал в приятелката ми. По принцип ние си даваме лична свобода в училище но забелязвам че винаги като е близо до най-добрата си приятелка и започва да се държи странно. По отпуснато по леко сякаш. А тя не е такава. Много е сладка и стеснителна просто не и отива да се държи така. Няма нищо лошо в тези приятелства не и мисля лошото напротив искам тя да е щастлива но понеже предполагам и тя иска да е 'готина' и затова се опитва да подражава на нейната приятелка. Разбирам я и я подкрепям и защитавам. Класа и се подиграва че е стеснителна дори един я наричаше 'дърво' след което почти не го пребих но идеята ми е че всичките тези подражавания я карат да се държи твърде леко на моменти някаква изненадваща грандиозна промяна като при въздействие на наркотици. Тя не е малко дете да я контролирам. Аз не я притежавам колкото и да я обичам. Само искам да е щастлива искам най-доброто за нея. Може би ревнувам малко когато тя започне да се държи така. Мислите ли че иска да предизвика у мен някакво чувство на завист да ме изпробва колко държа на нея. Едва ли според мен. Мисля че просто търси по широко внимание. Нормално е - най добрата ти приятелка 'оборотна' и популярна а ти си параван. Как да постъпя според вас?

Коментари

1.   Toва е, което предполагаш, мисля. Явно иска да има повече хора около себе си и се ''прави на готина'', за да привлече вниманието вместо да си бъде нея си. Ако сега не носи грим или носи малко, ще започне още повече да носи, ако не пуши и това ще почне да прави. Явно не се чувства като една от ''тях'' и иска да, ... стане. Чудно защо чак сега... Явно не знае, че може да си има само теб.
А ако под ''по-леко'' имаш предвид, че се лигави, значи, че просто не може да се отпусне пред теб. Повечето ни е срам от вас момчетата, но ако сме с други момичета сме по-отпуснати.
Може би не си говорите толкова много на училище и я оставяш да си прави квото си иска.... Покажи й повече близост и я посъветвай да не прави това, което ти се струва неправилно. Не ми приличаш на някъв ревнив злобар, които я иска само за себе си. Успех.

2.   Това, което описваш, е напълно нормално. Моят съвет е да не се месиш за момента. Докато влиянието на приятелката и се ограничава до леко разлигавяне, всичко е ок.
Щом приятелката ти е стеснителна, това значи, че се притеснява и по-този начин може да се отпусне малко.
Намеса е нужна само ако влиянието доведе до по-сериозни проблеми: цигари, алкохол и т. н., но пак не мисля, че това е начинът, защото може да я отблъснеш.
На?-доброто, което можеш да направиш е да и показваш, че я харесваш такава, каквато е. Така тя ще стане по-уверена в себе си и ще се влияе по-малко.

3.   Ревнуваш, защото може да се отпусне в компанията на приятелката си, а в твоята не?
Аз не виждам нищо нередно в това.