Споделена история от Тинейджърски

Как да се отърва от акнето ?!
Здравейте, аз съм момче на 16 години и като доста хора на моята възраст имам проблеми с акнето. Не са много пъпките, но пък имам и по бузите и по челото и е малко потискащо. Искам да ви попитам за каквито и да е домашни методи за премахването му ако може без да се стига до мехлемите на Ейвън, защото са ми казвали, че може да са вредни за кожата, тях в краен случай. Чел съм, че е хубаво да пия повечко вода против акнето и също и мазането с пяна за бръснене давало ефект. Чувал съм, че и спорта, най-вече фитнеса помага (това го споменавам, защото скоро започвам да ходя редовно и ще ми е полезно като информация). Ако знаете дали тези методи са ефикасни и/или други методи моля да ги споделите с мен. Благодаря!

Коментари

1.   След пуберитета сами ще се махнат, и аз от 15 до към 17 бях много зле, сега съм на 25 няма и следа от тях, просто пуберитетски пъпки някой ги имат други не :)

2.   1.Пробвай да се намажеш с паста за зъби и стой около час.При мен не действа много,но ти пробвай.
2.Купи си Акне аут актив(от аптеката..около 15 лева).
3.Пробвай да смесиш канела и мед,после се намажи и стой около 2 часа.
4.Купи си от аптеката спирт за лице(Салициев спирт)..около левче мисля,че струва.
5. НАЙ-ВАЖНОТО!!Редовно си чисти лицето,за целта си купи някакъв по-лек гел.Препоръчвам да не е на Гарниер.Ако искаш да минеш по-евтино си вземи нещо на Нивеа,добри са.

3.   Аз съм на 18 години. Ходих на дерматолог. Много ми помогна. Отидох на козметик. Дадох 28 лева за 1 процедура, но ми изчисти лицето. След това дерматоложката ми изписа една медицинска козметика. Малко е скъпичко, но зависи от вида на акнето. Бях пробвала със спиртове, Ейвън, каквото се сетиш, всичкооо. Наистина всичко. Но задължително трябва да посетиш дерматолог.

4.   Здравей :) Това, което аз бих ти препоръчала е да се храниш здравословно, повече плодове, зеленчуци и т. н. , ти си знаеш тия работи, възможно най-малко сладки и мазни неща. А за външно - купи си хума, евтина е, и правиш смес от 1 лъжица кисело мляко и достатъчно хума, че да стане гъсто, но не прекалено, мажеш си цялото лице и след 20 минути измиваш. Това е за почистване. А за третиране на пъпките - Acne out, около 10 лв е. Това правя аз, нямам кой знае какви пъпки, но се появяват все пак и понеже ми е много неприятно да имам пъпки, правя каквото намеря за най-ефективно и безвредно, което да ми помогне и да не е вредно за кожата. Никога не си стискай пъпките, независимо гнойни или не, ако имаш гнойни - мажи ги с Йодасепт на мехлем и стой възможно най-много така, после почисти със спирт или ракия, аз чистя с ракия, защото нямаме спирт :D Ако си много тежък случай, отиди на дерматолог, той ще знае какво точно да ти препоръча. Успех :)

5.   На мен ми помага миенето на лицето със сапун, но не обикновен сапун за ръце, а от бебешките крем сапуни. Има и специални сапуни за акне с хума и не са скъпи- виждала съм в 'Елитис'. При мен е ефективно :)

6.   салицилов спирт 1 % и хлорнитромицин,таблетките се разтварят(1 блистер) в спирта и след всяко мазане го разклащаш-2х на ден сутрин и вечер или крем здраве леката формула

7.   Аз си почиствам лицето с ракия (с памучен тампон) 2 пъти дневно, много ми помага (:

8.   Бягай до аптеката и си купувай Acne out активен лосион. Струва 12 лева, но ти стига за 2 месеца и за 1 месец няма да имаш нито 1 пъпка. Повярвай ми, наистина действа, преди цялото ми лице беше в пъпки, но откакто го използвам нямам проблеми. :)

9.   Не е много сложно, иска се търпение и постоянство. Ето как:
1. Сутрин ставаш, миеш си лицето с топла вода (не вряла и не студена). След това си миеш зъбите и през това време влагато попива от лицето ти.
2. След като си измиеш зъбите си мажеш лцето с крем Бочко (за всички сезони, в тубичка е).
3. Ако си първа смяна в дскл, след като се прибереш отмиваш кремчето с топла вода, взимаш малко памук и го напояваш с розова вода, минаваш си лицето докато попиеш влагата. Пак се намазваш с Бочко, но този път и слагаш върху самите пъпки Зинерит (информирай се в нета за двата продукта).
4. Вечерта като дойде ред да си миеш зъбите преди лягане, повтаряш процедурата от сутринта, но пак слагаш розова вода и Зинерит.

Не случайно препоръчвам Бочко. Кожата ти не трябва да остава и за момент суха, това спомага за нейното омазняване и образуване на акне. Въпросния Бочко за всички сезони е в зелена тубичка и след нанасянето попива без да има следи. Помни, че е важно сам да се сдобиеш със самочувствие, за да се чувстваш добре.
Колкото до спорта - съвсем вярно е че помага, водата още повече. Както казах, не оставяй тялото си обезводнено и кожата - суха.
Влагай повече старание за себе си и ще се чувстваш добре.

10.   1л. хума, можеш даже от кварталния супермаркет да си я закупиш, разбъркваш с малко кисело мляко и мажеш на лицето. Стоиш 15-20 минутки и отмиваш с вода. След това мажеш с някакво хубаво кремче - Бочко или Здраве. Вместо лосион си вземи сребърна вода от аптеката и обтривай лицето сутрин и вечер. Тя е силно антибактериална и противовъзпалителна, а освен това е евтина. Това е. И не се мажи с никакви пасти за зъби, защото ще ти изгори лицето.

ж36

11.   Пробвай с кислородна вода 3%, веднъж на ден, ефекта е много добър и срува стотинки... Аз съм на 26г. и от време на време ми се появяват пъпки.. Незнам дали това е нормално ?

13.   Всички, освен №4, много грешите.
Авторе, трябвало е да се разровиш в сайта преди да пуснеш тази история. Преди време имаше едно момиче, което също се бореше с акне и там и дадоха изключително полезно съвети.
Не слушай какви глупости ти говорят - за Бочко-Мочко, розови води и т.н.
Акнето се чисти отвътре! Трябва да промениш начина си на живот - без никаква бяла захар, бяло брашно, никакви Е-та, мазни храни... Също започни пречистващи процедури.
Ако подминеш писанието ми и не предприемеш мерки за здравето си, след време, ще си докараш някоя болест и после искаш, не искаш ще трябва да се подлагаш всичко това.

Разгледай тази история - http://www.zemianazaem.com/archives/71

Поздрави.

14.   Авторке, аз съм на 25 години, но все още имам проблем със акнето. Всъщност имам проблем единствено ако ям повече сладко и най вече шоколад. Много помага кардиото като цяло фитнеса. Когато започнах да тренирам спряха да ми излизат всякакви пъпки, е разбира се и сладко вече не ям.

15.   Номер 13,
Със сигурност не си опитал някой от по-горе изброените методи. Колкото до Бочко-Мочко, авторът много правилно го каза - кожата не трябва изобшо да остава суха, защото така се омазнява и се образува себум.
Като не си много компетентен, недей да не зачиташ съветите на останалите. Трай си.

16.   Тренирай в залата, също така съм чувал че е бирената мая помага срещу пъпките

18.   И аз имам същият случай. Ходи на дерматолог и ходи на козметик и те ще ти кажат какво да направиш и да използваш. Лечението не е евтино. Аз от началото на годината се лекувам и има ефект , макар и малък.

19.   Ами значи аз съм на 14 и наскоро имах мн пъпки... и влезнах в интернет някакъв блог имаше..
взимаш малко памук и на него слагаш сол разтъркваш го по лицето си после слагаш черен попер и пак растъркваш стоиш 3 мин. полне напояваш същото памуче с малко ракия и пак разтъркваш стоиш още 3 мин. и след това взимаш 1 лажичка мед и малко сода разбъркваш ги в пример 1 кафена чашка и трябва да се получи нещто като крем..
нанасяш го на лицето си стоиш околко 15-20 мин. и го измиваш с хладка вода...
след 2-3 дена ще видиш резултата.. изпробвала съм го и деиства..

20.   Номер 15, не бъди толкова сигурен/а.
Писах още преди, но коментарът ми не беше одобрен, но пак ще кажа - това, че си гледал/а 2-3 реклами и им вярваш сляпо, твой проблем, но не обърквай хората. Невежеството ти бълва от всяка дума, дадох най-добрия съвет, но какво да очаквам от добре обработени, от маркетинга, дечурлига.
Споделям само едно от нещата, които каза - "трай си" ;)
Поздрави. :)

21.   Скинорен. Купи го от аптеката, страхотен лечебен крем е.

22.   Имам същия проблем от 6 години. Вече затихват гадните пъпки слава богу! Ето няколко съветчета:
1.Сменяй калъфката на възглавницата на всяка седмица.
2.Използвай лично твоя кърпа за лице.
3.Не си чопли пъпките само ще ги разнесеш.
4.Не яж боклуци. Веднъж седмично си позволявай изкушения. Например Friday junk food. Избягвай прясното мляко(в него има хормони от кравата.Ти имаш достатъчно бушуващи хормони и като ги смесиш се образуват пъпки)
5.Пий много вода фрешове чайове
6.2 пъти на ден си мий лицето с измиващ гел. Препоръчвам ти Clean & Clear morning energy зеления 6 лв
7. Сутрешна маска- смесваш мед кафява захар и лимон. Мажеш с пръсти става като скраб за лице.Стоиш 15-20 мин
8.Вечерна маска- кисело мляко и лимон 15-20 мин стоиш докато попие и измиваш.
9.Крем- Скинорен 15-16 лв много ефикасен
10. Спортувай много най-добре навън.
LDT^^

23.   Здравей, аз съм на 12 и имам същия проблем. Започнах да се депресирам, защото в училището има 2-3 човека с акне и то по 2-3 пъпки, а аз с най-много и ми втръсна. На козметици и дерматолози нямам вяра, защото казват че трябва да ги изтърпя и ще се махнат след няколко години - еми не мога, подигравките са в повече. Таа да те посъветвам - миеш лицето сутрин и вечер със сапун за лице аз ползвам с невен, мажеш със салицилов спирт 2% разтворени в него таблетки антибиотик (беше нещо с Н) след това намазваш кожата с крем здраве лека формула или бочко - и това 2 пъти дневно сутрин и вечер, също така пиеш таблетки Дермабион сутрин и вечер, но не на гладно. Всички тези продукти са силни за това спазвай указанията. Приятелка аптекарка на майка ми каза, че резултатът се проявява до седмица! След като таблетките свършат може да използваш Acne out. Така като свършват ги редувай. Аз също започвам от днес тази "терапия". Желая ти успеех! :) - В.

24.   Абе какви лусиони какви глупости, вземи си крем ''Здраве'' с цинк страшно много помага

25.   Пробвай да си миеш лицето с мек сапун, например Dove. Търкай проблемните зони със сапуна по 2-3 пъти дневно. След това се мажи със Здраве - лека формула. При мен този ''ритуал'' действа мноооооого. Гледай да го правиш по-честичко. Ефекта ще се появи сравнително скоро, но имай търпение :)

26.   Здравейй! Самата аз нямам почти никакви пъпки, но знам един много ефикасен домашен метод, от който лицето ти ще се почисти много добре. :) Парна баня... , най-вероятно си го чувал. :) Напълваш тенджерата с вода, поставяш я на котлона и когато се сгрее много добре водата си поставяш лицето близо до парата, а отгоре, върху главата си поставяш хавлия, за да е по-добър резултатът. Когато усетиш, че ти трябва въздух - поеми си, повтори това няколко пъти, а след това изстискай пъпките.. :) Може да се намажеш и с крем "Здраве", ако са ти са се получили раздразнения. Е, това е от мен, надявам се да съм успяла да ти помогна по някакъв начин. Не го обясних много добре, но мисля, че е разбираемо. Успех! (:

Ж, 17