Споделена история от Тинейджърски

Как да си го върна?
Здравейте аз съм на 16 и историята ми е свързана с едно момче с което бяхме нещо като най-добри приятели но и двамата имахме по нещо повече от това, но не сме си го признавали. Илизахме всеки ден, споделяхме си, лигавехме се общо взето всичко беше страхотно, но всички се дразнеха от това наше прителство, защото не обръщахме много внимания на околните и те започнахама да пускат клюки за мен че съм излизала с тоя и ония че съм правила секс с тях и че съм ходела на фитнес с един негов приятел. Принципно аз не съм спортен тип и за това му бях отказвала много пъти да тренираме заедно. И той започна да ме ревнува да казва че не е го е очаквал от мен, че го е срам от мен и не иска повече никакви контакти с мен. Аз бях много огорчена защото нищо от нещата не се бяха случвали аз едва ли не имах очи само за него. И така се започна всеки ден пълен игнор неговата компания като ме виждаше ме обиждаше а той се подсмихваше отзад. Та въпроса ми.. не общуваме от месеци но аз все още го обичам страшно много и ми се иска да си го върна и отново да бъдем двамата. Знам че ще кажете че съм малка да си живея живота, но това се опитвам да правя от половин година насам и не се получава. Ще се радвам ако можете да ми помогнете с някой съвет.

Коментари

1.   Значи ще ти кажа това... по принцип, ако наистина се е хванал толкова лесно на тези клюки, не те обича наистина, защото ако наистина държеше на теб, щеше да повярва на теб, а не на хората. А пък и би трябвало да те познава, казваш, че не си спортна натура, предполагам го знае. Но има и друго нещо, ти го обичаш, а пък трудно може да го преодолееш.. ако искаш след време го потърси пак, опитвай се да говориш с него да му обясниш, защото има и вариант просто от ревност да е почнал да те обижда така, както е и настроил и компанията му. Може да има и той чувства, но да е прекалено горделив и да ги прикрива. Засега опитай това, намери начин да говориш с него, ако трябва 2-3 месеца се опитвай, ако не стане, изчакай известно време, може той все пак да преосмисли нещата и да те потърси.

2.   Наистина много тъжно, че заради завистта и глупостта на хората се е стигнало до тук. Вероятно до известна степен и момчето е било разочаровано и огорчено, но за мен е недопустим фактът, че той ти се е присмивал, когато са те обиждали. Имала съм много близки хора, с които по стечение на обстоятелствата сме се скарали и разделили, но никога не бих си позволила да им се подиграя и прочие.. за мен това е двуличие и предателство... Предполагам също, че си се опитала и да му обясниш, че слуховете по твой адрес са лъжа, но той не ти е повярвал. Ако наистина държиш много на това момче му кажи или му пиши, че той все още е важен за теб и искаш да обсъдите случилото се, защото се е получило недоразумение. Ако откликне на молбата ти с разбиране и не ти се присмее му кажи как се чувстваш, че ти липсва, излей си всичко от сърце и той ще ти повярва. Ако се държи гадно и подигравателно, забрави за него. Знам, че не ти се ще да вярваш, но хората се променят. С него си била щастлива и в момента ти липсва не той, а чувството, което си изпитвала с него. Липсва ти споменът за хубавите ви моменти, но ако той е различен нищо от миналото не би могло да се върне или повтори. В такъв случай просто се примири и запази красивите ви спомени, непокварени от грубостта и безразличието му в момента. Почти две години страдах по човек, който ми обърна гръб. Живях в миналото и не желаех да осъзная, че ние никога повече няма да сме същите, но знаеш ли, в това няма нищо лошо! Ще те боли, ще страдаш, но в един момент ще се появи някой, който ще заличи цялата мъка и ще бъдеш далеч по - щастлива. "Любов с любов се забравя! "Просто те съветвам да не живееш в заблуда, ако нещата не потръгнат. И все пак ти желая много късмет и стискам палци, дано всичко се нареди и се разберете, да бъдете много щастливи и да не възникват повече проблеми помежду ви :) <3

3.   Като жена на 30 и с огромен опит ще ти кажа следното:днес се подиграват на теб, утре света ще врътне така нещата че ще се подиграват на него. Не го търси, бии му ти един игнор, нищо че от душата ти кръв капе, изсмеи му се в лицето и си вирни главата до небето!!! Гарантирам ти че няма да издържи да го мачкаш дълго време и ще се опита да се помирява с теб. Аз точно тези моменти използвам да им натрия носа, избора дали ти ще простиш неговия краен дебилизъм е твой, успех

4.   Здравей мила, аз съм по-голяма 11 години от теб, но ще се опитам да ти помогна с този проблем.
Щом сте били най-добри приятели и той знае, че ти не си спортна натура, няма защо да слага това като обяснение да не те вижда повече, ако е истински твой приятел трябва да осъзнае, че това са лигавщини да зарязва всеки, защото не е с неговите хобита и разбирания за прекарване на свободното време. А това, което казваш за игнорирането и присмеха от неговите приятели, прави си сметката колко са непораснали и податливи на клюки хората около теб. Да, освен да ти кажем да си живееш живота, какво друго да те съветваме. Сега си във възраст, която опознава приятелството, любовта и предателството, така че приеми го като част от осъзнаването то и прави каквото на теб ти харесва, аклюкари винаги ще има, защото едни ще ти завиждат, други ще те мразят, а трети ще са с теб, само когато им е скучно, така че отсей си ценните за теб хора и бъди себе си. Не може да угодиш на всички, а почнеш ли да се опитваш, повярвай ми ти ще загубиш себе си като човек и същност. Успех и по-далече от такива, които не са ти на нивото. Знам че той след време ще съжалява за това, а ти няма да си спомняш за него.

5.   Не ти е истински приятел щом вярва на клюките.. Не си прави труда да си го връщаш.. Не си заслужава.. Ще го преживееш все някога

6.   Аз не виждам причина да си го връщаш. Ако някой се връзва на клюки не ти трябва!