Споделена история от Тинейджърски

Единственият в сърцето ми
Момиче съм на 17. Каква е моята история ли? :) Влюбена съм в съученик от три години. Доста често заминавам, но пак не го забравям. Сега не съм в България, а той се премести. Много ми е тъжно, може би нямада го видя... Толкова много ми липсва, но просто той не ме харесва :( опитах да съм с друг, но беше загуба на време. Не спирам да мисля за него. Вече не му и пиша, имам чувството, ме едвамме изтрайва. Но как да зарежатази любов? Толкова години, и накрая да не получа и едно приятелство, поне да си пишем и да се виждаме понякога. Какво да сторя? Не знам просто.

Коментари

1.   Стара любов се забравя с нова любов . Най-добре му признай , нищо няма да изгубиш ! :-)

3.   Просто продължи напред! И аз съм минала през това, но успях да го преодолея. Просто след поредното разочарование, поредната фалшива надежда осъзнаваш, че не си заслужава и че не може да мислиш за някой, който не мисли за теб и да го страдаш. Не! Развличай се с нещо, мисли повече за себе си, излизай с приятели, създавай интересни контакти. Разбери, че това може би са най-хубавите години от живота ти и направи всичко възможно да ги запълниш с прекрасни спомени. Продължи напред (което няма да е трудно, защото имаш нова среда и си далеч от присъствието му) и просто бъди щастлива и се радвай на това, което предстои. Вместо да се надяваш той да има чувства и да сте заедно и тн. отърси се от него и живей с надежда да срещнеш някой, който наистина да те обича и държи на теб. Помни, че заслужаваш най-доброто и бъди щастлива.

4.   Мила, просто го забрави! Знам изобщо не е лесно, но друг начин няма. Аз съм сигурна, че ще намериш подходящия човек.
Ж 18

5.   Здравей аз съм момче и имах подобен на твоят проблем
( естествено към момиче ) в никакъв случай не му казвай какво изпитваш, това не е като по филмите, единственото което може да стане, е да се отдалечи от теб.. ако искаш ме намери в скайп, че тук не ми е удобно да комуникирам:

Модератор - не публикуваме контактни данни!

6.   Виж скъпа според мен като се прибереш в България му пиши, намери го покани го да излезете намерете си общи теми и ако той те харесва или има някакви симпатии към тебе ще си проличи сигурна съм. Недей да се отказваш от него толкова време си се надявала не си заслужава да се откажеш просто опитай да се сближиш с него нищо не губиш :) Успех !

7.   Знам как е. Аз съм била в същото положение, само че момчето беше от съседното село, а в училище в съседната стая, после ги сложиха на първи етаж, аз съм на трети. Много е болезнено, зная. Аз около година и нещо се мъчих, накрая не знам какво ми стана, но приех, че нещата няма как да станат, той открито беше заявил, че не изпитва същото към мен, но вместо да се насилвам да го забравя, което не се беше получило, някак си продължих да го харесвам, но без да очаквам кой знае какво. Даже не говорех на другите за него, бях забранила да ми говорят за него. Пазех всичко за себе си в продължение на месеци. Харесвах си го тайно. Развличах се с разни неща, спортувам, ходя много пеша, излизам с приятели, слушам музика, пиша си нещо като историйки, разказчета, стихотворения, свиря на китарата ми, запознавам се с други момчета, правя щури неща, нови... и др. И ето как всичките тези събития в живота ми изместиха тази невъзможна любов, даже срещнах друга. Един вид може да се каже, че забравих за тази история, от всички други неща нямах много време да мисля за нея. Отначало много се измъчвах, плачех си, когато ми се плачеше, олекваше ми. По-натам нито ми се плачеше, нито нищо. Постепенно станаха нещата. Направи и ти същото, развличай се, както ти казаха по-горе, не се насилвай да го забравиш, защото това е още по-болезнено. Не се забравя някой с едно щракане на пръсти. Даже е напълно естествено да не го преодолееш веднага. Но повярвай ми, след време няма да е така, а даже може да ти е останал един красив спомен. Имай търпение. То е много важно. Да отбележа, че съм момиче на 15, почти 16.

9.   Ще го забравиш с времето, повярвай ми. :) Даже според мен е по-добре така да не го виждаш, защото има по-голям шанс да го забравиш.. Ето да ти кажа, че и аз преди 2 години си харесах едно момче, и постепенно се влюбих в него.. Така ние тогава излизахме често.. Бях влюбена в него цяла година, че и повече.. И миналото лято почнахме да излизаме по-рядко и така постепенно чувствата ми изчезваха.. И докато не почнахме училище.. тогава не го виждах може би с месеци, защото не сме в едно даскало, и го забравих :) Тоест вече не съм влюбена в него, а иначе сме си много добри приятели и излизаме, но нямам никаки чувства. :) Това ти го давам за пример, и че с времето ти просто свикваш и чувствата отминават. Късмет! :))

11.   9, знам те тебе. Ти идея си нямаш какво е любов. Май цял живот ще живееш скрито по сайтовете. Има нещо хубаво че жените сте пълни страхливки. В интернет го раздавате тежкарски, ама навън сте по-тихи от тревата.

12.   От 9 до 11: Добре айде не е любов това моето.. Затова в продължение на повече от година лягах и се събуждах с мисълта за него.. :) Когато го видех получавах пеперудки в стомаха, а когато го виждах да говори с някое момиче изпитвах ревност и се дразнех супер много.. Затова когато си говорех с него се усмихвах като идиот без даже да се усещам.. Затова съм го чакала с часове във фейсбук да си пишем или пък чаках да си легне, за да му пожелая лека нощ и т. н. :).. Не е любов това моето да как си го и помислих.. Просто чувствата ми отминаха с месеци, в които не съм го виждала.

13.   Номер 12, 9. Това не е любов, а е влюбване. Правилно си го описала в коментар 9. Хубаво е да правиш разликата между влюбване, пеперудите в стомаха и това да обичаш. Не знам дали осъзнаваш, но може да обичаш и без да си влюбена например.

K-Man

14.   Обичах го.. и все още си го обичам много, но като приятел. :)

15.   До K-man: Стана ми много интересно. Какво би определил като любов?

16.   Номер 15, отговора на този въпрос е в темите, които съм писал:

www.spodeli.net/4/story-47296.html
www.spodeli.net/4/story-47295.html

K-Man

17.   K-Man

Ако имаше научна дисциплина любов, до сега да си защитил докторска дисертация и да си написал цели томове научни трудове. Само че любовта не е теоретична наука, а "практическа дейност". Познанията в областта нямат стойност. Стойност имат само изживяването и чувствата. От там нататък всичко си остава във сферата на празните приказки. Има една стара приказка - който го може, го прави, а който не може, го преподава.

18.   Хора, помагайте по моята тема. Не съм я споделила, зада чета как спорите. ;)

19.   Номер 17, въпросните неща не съм ги писал аз, цитирал съм книга. Няма смисъл да обръщате темата към мен, какво представлявам аз и какъв човек съм. За ваша информация имам над 20 години опит в любовта, щастлив човек съм и съм по скоро съм практик отколкото теоретик. Не ме мислете мен, по-добре помислете за себе си.

K-Man

20.   Авторке знам доста е гадно да харесваш момче което не те харесва и хората и всеки би казал ''остави го ако не те харесва каквато си'' но в реалността не е така всеки прави всичко за да се хареса на момчето което харесва първо си помисли за твоето държание към него или изобщо ти ако не му показваш че имаш интерес към него той нищо няма да направи едва ли с това че си мила и добра ще те хареса ако искаш да е твой направи каквото трябва покажи му че имаш интерес към него, не да се правиш на жертва. А и защо едвам да те изтрайва може би не иска да те наранява за това. Но момчетата в днешно време не харесват такива добри момичета и мили харесват ''секси какички'' за съжаление е така, така че ако искаш да го имаш опознай го добре и разбери какви са му вкусовете и прави нещо по въпроса това е единствения начин и не се само съжалявай това няма да помогне щото едва ли искаш той да е с тебе от съжаление. Ако го искаш се помъчи да го имаш и недей да се правиш на жертва, бори се за него няма невъзможни неща.
ж. 19

21.   Аз съм авторката.Сетих се за историята и реших да кажа как потръгнаха нещата.Това момче каза,че не е безчувствено копеле..каза,че няма да каже на никого за чувствата ми.Но какво? Обиждал ме е зад гърба ми.Въпреки всичко исках да му простя,а той ми удряше seen-а . Не си е струвало нищо! Толкова сълзи,надежди.Не искам да чувам А него страшнп че нарани.Стойте далеч от такива хора,които ви подценяват и не оценяват сълзите и любовта ви! Колкото и да боли просто продължет!!! :/ :)

22.   Истинскaтa любов ( към женa или към мъж) е обикновено еднa и е вечнa. Рядко човек се влюбвa 2 - пъти. Вaжно е дa се отличaвa любовтa от влечението и стрaсттa. Кaзвaм го от собствен опит. Aз се влюбих нa 16 години в 18 - годишно момиче. 4. години след товa се ожених зa нея. Преди 5 години тя починa от левкемия. Всъщност рaзбрaх зa болесттa и когaто тя и aз си нaпрaвихме подробни профилaктични изследвaния нa кръвтa в София един месец след свaтбaтa. 3 години тя живя с проклетия рaк и въпреки товa ми роди син. Сегa съм нa 28 г., синът ми е нa 7 г. Откaкто тя починa не мисля , че е възможно дa се влюбя отново. Може би някои след кaто прочетaт товa нямa дa повярвaт, че е възможнa тaкaвa любов или пък ще им се сторя твърде сaнтиментaлен.
Aз не се откaзaх от животa , a продължих нaпред!!!