Споделена история от Тинейджърски

Събуждам се в 2 или 3 часа като ми се привижда, че е време за училище
От 1 седмица насам забелязах, че зачестиха случаите, в които ставам за училище към 2 или 3 часа като постоянно ми се привижда, че е 6-времето, в което трябва да стана за училище. Често стигам до след закуската или рядко и след душа, но днес се случи нещо, което наистина ме стресна. Дори в момента е 3:52. Събуждам се към 2, но с мисълта, че телефоните ми са звъннали току-що (нз защо така) и ставам съвсем нормално, във всички часовници виждам 6 часа (което ме довежда до мисълта, че съм полубудна-полуспяща :(:( ), закусих, взех си душ, оправих се в банята, облякох се и се гримирах+прическа...(16 годишна съм)...Облякох якето, вече обута, телефоните в мен...отварям прозореца и виждам,че вали,приготвям чадъра и тръгвам.. Вадя телефоните да им спра алармите (да не писукат в час) и забелязвам на единия да пише 3:32...Като точно 7 мин преди това съм го погледнала и ми беше като 6:25...Викам си "А, има грешка...."Гледам другия телефон-същата работа...Силно уплашена обиколих целия дом и всеки часовник показваше едно и също...Както държах чантата си, от шок я изтървах, седнах на стол и започнах да си мисля "какво се случва с мен? Училището и стресът ли са виновни?"Пуснах си компютъра, защото вече няма как да легна-никой в чатовете, никой, с когото да поговоря...Сега чакам да минат 3 часа, за да отида на училище и най-вероятно там ще съм като пребита ;(

Моля ви, помогнете!!!Всички казват, че съзнанието ми се шашка с това училище и в стремеж да не закъснея, го правя този номер... А вие как мислите? На какво се дължи и как да го спра? Някой има ли същите преживявания

Коментари

1.   Споко и на мен много пъти ми се случва същото аз съм в 9-ти клас. И понякога даже наскоро се събудих в 1 часа през ноща гледам часовника и показва 1 обаче аз не си осъзнавам обличам се и поглеждам към часовника и чак тогава осъзнавам че е много р ано.Аз мисля че това е от стрес примерно на мен ми се е сличвало преди тест или нещо такова.

2.   Да, сигурно е от стреса. Макар, че аз нямам такива проблеми, а точно обратния, ставам 6:50, а за даскало тръгвам 7:30 и съм там някъде 7:45 поне при нас не пишат отсъствия, за първи час. Момче, 16г.

3.   Настрой алармата си достатъчно силно, за да си сигурна, че ще звънне във всеки случай. Преди да заспиш, успокой се. Аз например като на лента превъртам какво ми се е случило от сутринта до вечерта.

Иди на психолог също... Бас държа, че стресът ти е проблемът.
Успех! Всичко ще се оправи.

4.   Аз пък бих ти предложила преди да заспиш да изпиеш един чай от маточина или мента .. ако спиш след обяд по-добре повече не го прави ;)

5.   Спокойно.. Моята история е същата, само където аз станах в 4.. Но както и да е ще видиш че всичко ще мине, а ако стане по-сериозно поговори с психолог.. :) Успех

VPK

6.   Здравей, не се притеснчвай на мен също ми се е случвало такова нещо, но след време изчезва и аз като дръгите мисля, че е от преомора и от това, че се притесняваш да не закънееш за даскалоо...

7.   Спри да се гримираш на тази възраст и ще спреш да се будиш в три часа през нощта... Хем ще се наспиваш, хем като станеш на 22 лицето ти няма да прилича на увяхнал портокал.

8.   спорет мен е от умора, стрес, мислене, много работа, и на мен ми се случват пончкога и това са все от това не прекалиаваите с цигари и алкохол малко повече почивка хранете се добре! :))))..

10.   Спокойно! На мен не ми беше точно така, но имах страшни проблеми с математиката. През нощта непрекъснато сънувах, че смятам квадратни корени, формули и теореми и се будех по 100 пъти. След това системите, уравненията, синусите, косинусите и тангенсите едва не ми взеха главата, а като за финал, започнах да си мисля и за онези работи, които съм решавал преди две и три години. Дори имах един период в който не можех да мисля за нищо друго. Те ме питат нещо за ренесанса, аз докато мисля почвам да съставям уравнение, че и да го решавам. Или ме питат нещо за структурата на земята и аз започвам да си представям уравнение и алгоритми. Е най-накрая след като дойде ваканцията спрях да мисля тези работи, така, че преживява се!

11.   аз ставах в 4 а мислех че е 6 споко знам аз но какво от това аз си ставам рано по принцип

12.   Оу, на мен колко пъти ми се е случвало! Веднъж в 3 часа ставам и си мисля, че е 6 и се облякох. Слава Богу, че по стълбите погледнах часовника! Хаха. Наскоро, пък, станах даже в един часа, но успях да си легна, защото видях, че е прекалено тъмно. Не знам на какво се дължи това. Може да е заради неспокоен сън. Пробвала ли си топло мляко или чай преди лягане? И може би по навик ставаш и се оправяш. А това за часовниците не е проблем. Просто си сънена. Лягай си спокойна и не се притеснявай за нищо когато си лягаш! Айде, късмет :))!!

13.   На мен веднъж ми се случи да се събудя в един часа през нощта като си мислех че алармата ми е звъняла станах отидох в банята измих си зъбите върнах се в стаята си гледам часовника-Един часа!!! Направо се хванах за главата! Добре че бях още по пижама и пак си легнах. :)

14.   Аз в момента съм осми клас и миналата година ми се случваше това..
Тази тема е от доста време, но ако авторката види това може да сподели какво се е случило :)

15.   Сама ли живееш, че няма един родител да ти помага в такива моменти...

16.   И на мен ми се е случвало. Веднъж станах в 2 часа с мисълта, че алармата ми вече е звъннала, оправих се, облякох се.. Поглеждам часовника - 2 часа. :D И пак си легнах.. Мисля, че на всеки му се е случвало.