Споделена история от Тинейджърски

Много сериозен проблем, свързан с оценките в училище
Значи ще започна от самото начало за да ви се изясни всичко. Тази година на 27 февруари се случи нещо много странно. Абсолютно всички оценки в дневника на класа изведнъж се повишиха , нямаше 6-ци, просто оценките бяха по-високи и естествено, аз бях набеден, защото първия срок не бях от най-послушните... Спука ме от крещене класната, обърна ми цялата седмица с главата на горе, даже щеше да ме води на детектор на лъжата... Е нищо не излезе от мен... Не бях аз виновен. Помислих си, защото 2-3 дни преди това, имахме свободен час и беше възможно някой да е взел някакъв химикал и да ги е променил.

Е да, но 1. Странно е, че никой не е видя нищо, при положение, че класната ми е всеки час ни поглежда 2. Едва ли някой 15 годишен двойкар ще има възможността и смелостта да отвори дневника пред цял клас. 3. Оценките
се нанасят само от класната, така че само близък човек би могъл да имитира почерка и. Е, аз си изядох "боя". Говорил съм с близки приятели и хипотезите бяха хиляди... От това, че някой от класа ми са професионални измамници, до това, че ги е написала госпожата по Психология и е направила цялото шоу, за да ме изгонят и да не преча в часовете и ( с тази г-жа не се разбираме). Да, но вчера се случи нещо много странно. Тя беше на някакво обучение в Банско и беше казала оценките предварително от теста, които правихме. Е на този тест общия успех е 4. 15, беше повишен на 4. 41 в дневника. Естествено, аз за пореден път изядох скандала
(периодично се случваше мои съученици да си напишат по 1-2 шестици, но писането на оценки на половината клас) беше само 1. Е, госпожата по психология е в Банско, няма как тя да е написала фалшивите оценки, класната ни заместваше в петък. Аз не съм и единствения проблемен ученик, най-добрия ми приятел също е проблемен. Забравих да отбележа, че дневника е на видно място... 1. Изключвам хипотезата да е някой, който ме мрази(щеше да напише на всички 6-ци)Освен това не би рискувал да влезне толкова навътре. => Най-вероятно е най-добрият ми приятел... Това беше като светкавица в мрака, след всички главоблъсканици, които съм преживял в опит да се досетя, кой би могъл да го направи.... Даже по 1 време следях приятели си дали имат по-добри оценки, за да ги набедя... Имам сериозни основания да се съмнявам в приятеля ми(въпреки, че ми е най-добър) е възможно всичко, и то не защото му трябват оценки, а за да ми го връща... Например днес имаше някакъв спор за храната, при което аз го нарекох дебела свиня, а той приема нещата доста навътре. В понеделник мисля да му обърна бележника с главата на горе и ако видя само 5-ци и 6-ци направо да кажа на директорката, за да се разбере веднъж завинаги кой е виновника... Какво мислите? Правилно ли постъпвам и някакви идеи, кой друг може да е виновника?

Коментари

1.   Правилно постъпваш. Виновника си е виновник, не го толерирай... НО друг е въпроса дали наистина е той. Според мен изчакай още малко, за да не загубиш и него заради клевета.

2.   Не казвай на директорката. Това е между вас. Не излагай приятелството ви.
С приятеля трябва да се поговори, трябва да проумее, че така не е правилно и че преди всичко ти си му най-добър приятел колкото и да се карате ти си част от приятелството, а едно приятелство трябва да се подкрепя.

3.   Oт автора: Нали разбираш,че ако нещата не се оправят с Директора,той никога няма да си признае :дд хаах

4.   Ти ме уби бе Автореее, нищо не схванах от това което си написал..!?? Ти си проблемен двойкаджия? Някой пише оценки в дневника и красната ти мисли, че си ти, защото си двойкаджия и е логично да си пишеш оценки....Щом дневника седи на видно място, не го изпускай от очи. Наблюдавай го постоянно. Наблюдавай и приятелите си, за които имаш подозрения....

Не съм запознат, но да имитираш почерка и да пишеш в дневника е забранено. И какво значи това, че успеха на класа ти се е повишил и това е лошо.... Моя клас със 3 зубара, 5-6 доста знаещи момчета и 15 измета пак сме с 3.50 среден успех... ;)

Може пък да сте станали по-умни.... Няма лошо :D

Поздрави, (at) Dr.Maidan

5.   Е какво няма да си признае, той ако види, че имаш и хубави оценки ще е ясно кой е виновен... Иначе честно казано още в началото на историята ти докато четох си помислих, че най-вероятно е приятеля ти. Не викай директора, поговори с него и гледай да му повлияеш без заплахи, без обиди. Мисля че ако избереш правилния подход ще се вслуша в думите ти.