Споделена история от Тинейджърски

Лошо ли е?
Здравейте,
Аз сън на 14 години... Преди няколко дни с група приятели се събрахме да разпуснем. Имаше страшно много алкохол и момчета, ако ме разбирате...
Та ние се напихме и след 22:30 не помня нищо.
На следващата сутрин се събудих с отвратителна смучка на врата и ми разказаха (момичетата с които се напихме), че е имало едно момче с което съм се целувала страшно много... били сме си пускали езици и други работи, но не сме спали заедно...
Та въпроса ми е- лошо ли е, че е станало така и гаден ли е самия факт, че се напихме? Чувствам се доста странно и не знам какво да си мисля. Още по-лошото е, че с момчето сме ходили преди около 5-6 месеца и не знам как просто да го погледна... :( и моля Ви без тъпи коментари... БЛАГОДАРЯ! :*

Коментари

1.   на 14 години и да се наливаш като каруцар!!!
женствено ли ти се струва това???
ти харесваш ли се така???
ами следващият път, ако се събудиш малко бременна???
аборт???
Питаш дали е лошо - ако ти харесва да си като някаква фльорца - добре
ако ли не - лошо е
Взимай се в ръце, докато е време
Главата само за равновесие ли я ползваш, мисли преди да правиш нещо

2.   Дали е лошо на 14 да се напиеш до степен такава, че да не помниш нищо? ! ХМ! Какви отговори очакваш да чуеш или искаш просто да се похвалиш, че имаш смучка на врата? !

3.   Нее, как ще е лошо на 14 години да се напиеш така, че да не помниш нищо!?

4.   Аз няма да те обвинявам, защото знам, че в днешно време е така, но ще ти кажа само едно - пий с мярка! Можеше да се случи нещо по лошо, предполагам знаеш, как някои момчета обичат да изнасилват малки пияни момиченца, без дори и да им мигне окото.. Детска игра е докато не се напиеш след това положението става малко по сериозно и последствията при всеки са различни.. при някои катастрофални!

5.   Абе как ще е гадно, ти си мноу вървежна и мноу готина пи*ка... Днес трябва да се напиеш така, че да не си спомняш след 14:00. А утре пробвай нещо по-така - кока, екстази, това онова, в краен случай прасни поне един джоинт.

Само така... ако искаш на 16 да свършиш в комуна или психодиспансер за алкохолна зависимост. Лично имам познат на 20 г., който е в психото с алкохолизъм, защото почна на 13-14 да се напива као свиня. И едва ли доживее 30.

На тази възраст е най-опасно, защото още нямате изградени ензими за усвояване на алкохола. Само за няколко месеца няма да усетиш как ще станеш алкохоличка. После ще казваш "абе абсурд да съм алкохоличка, аз се напивам до безпаметност само 1-2 пъти в седмицата, през останалото време не близвам, няма как да съм алкохличка... ти мене уважаваш ли ме".

Така не се пие, още по-малко на 14. Стани поне на 18 и тогаз пий. Ама пий с мярка, не като невидяла.

Представи си, че майка ти или баща ти се прибира вкъщи пиян като мотика и не знае къде се намира, пада, става, натиска се с непознат и на сутринта не помни нищо и се държи, все едно нищо не е ставало. Ей така си изглеждала ти в очите на хората, жалка работа...

6.   Да, лошо е. А защо е лошо питай майка си.

7.   И аз няма да те съдя.. но следващия път внимавай.. В днешно време повечето деца са такива (за съжаление), но помни, че да се събереш с компания и да се напиеш не води до добри и сладки спомени, а до лоши случки и опасни изводи.. Ако искаш купон просто се забавлявай с любимите си хора.. За най-хубавите спомени и за най-яките купони не ти е нужен алкохол или други подобни неща.. :) Следващия път преди да вдигнеш чашата, се запитай дали наистина си готова да поемеш този риск отново..

8.   Зa ужaс нa " многострaдaлнaтa Геновевa" от онaя темичкa дa не си бием децaтa, ... леле aко съм нa мaйкa ти, зa косите бих те зaмъкнaлa в някой психодиспaнер дa видиш с очите си кaк ще изглеждaш след 2-3 год. aко тaкa я кaрaш.

Всъщност aмбицирaй се сaмичкa и порaзрови из нетa, кaк се отрaзявa aлкохолът нa децa в твоятa възрaст и кaкво им се случвa нa тaкивa " весели" момичетa в неподходящa компaния.
A сегa сaмичкa си игрaй двa шaмaрa!!!

9.   "...след 22:30 не помня нищо" - е няма такъв филм! Страхотно оправдание за всякаква постъпка, дори и за убийство. Някой друг ти влезе в кожата след 22:30 и той правеше всичко вместо тебе... колко удобно.

10.   Като за начало спри алкохола! На 14 си, знаеш ли как ти се отразява това пиене на здравето? Зле. А и остави дългосрочната вреда, ами ако следващият път като се напиеш извършиш някоя по-голяма простотия? Прав е номер 9, в такова състояние можеш и убийство да извършиш и това "нищо не помня" няма да те спаси от години в затвора. За това по-кротко с алкохола и умната, че нали знаеш "миг невнимание, цял живот мъртъв" или по-точно няколко чашки повече и после цял живот да съжаляваш за дадена постъпка. Да не говорим пък какво ще си помислят другите хора като те видят в такова състояние.

11.   Много бих искала да спрете с всичкото т`ва гадно отношение (с изкючения! ). Не съм споменала горе в историята, но ви казвам сега- ТОВА МИ Е ЗА ПЪРВИ ПЪТ И ПРОСТО ИСКАХ ДА РАЗБЕРА КАКВО МИСЛИТЕ А НЕ ДА СЕ ДЪРЖИТЕ ЗВЕРСКИ!!! Мерси много на по-милите от вас :)

12.   Пий, но с мярка. Наистина е грозно и ОПАСНО да се напиваш до безпаметност, няма значение на каква възраст си. Сега ти се е разминало, но утре /недай си, Боже/ може да се събудиш бременна или още по-лошо, но да не те плаша. Забавлявай се, но УМНАТА!!

13.   Какво веднага нападате бе... какви сте такива хора.. лелеле
На 14 години е момичето, в момента са и едни от най-хубавите и луди години, нормално е.. никога ли не сте се напивали като сте били тийнейджъри? Та относно тва другия път си пий пак, но с мярка и внимавай. Малко в повече ти идва филма за едното напиване ама карай ;д Хубаво е, че не се е стигнало и до други неща, но никога не е късно, така че внимавай :д

14.   Ок мaлкaтa, ще бъдa милa!
Струвa ми се чудесно, че си се нaпилa до безпaметност!
Стрaхотни спомени ще си " колекционирaш", .... е, поне докaто помниш.
Освен товa, по тaкивa купони винaги имa момчетa готови дa се " отзовaт", тa преди дa почнеш дa пиеш, вземaй хaпче- aнтиконцептиви се кaзвaт. Не зa друго, дa не ти пречи евентуaлно бебе нa следвaщи купони.
Aко пък искaш дa видиш коректни мнения от медицински лицa, зa товa кaк се отрaзявa aлкохолът нa ДЕЦA, имa много инфо из нетa.
Потърси, тук повечето реaгирaме ЧОВЕШКИ, зaщото въпреки, че сaйтът е aнонимен, все пaк споделените истории сa лични.
И някои се зaмисляме.. товa дете може дa е моето, или сестрa ми, или нa приятелкa дете/ сестрa, или... и реaгирaме може би кaто че лично ни зaсягa.
Aми зaсягa ни дете, зaщото ти тепървa влизaш в светa нa " възрaстните" и пороците.
Идея нямaш кaк от еднa чaшкa aлкохол, може дa изтрезнееш изнaсиленa, бременнa, с някоя болест кaто екстрa.

Идеятa не е дa не се зaбaвлявaш, a дa го прaвиш с мяркa, с " пaмет"
Тaкa че, не се сърди, че сме се държaли " зверски", опитвaме се дa те предпaзим, ей тaкa зверски.
Светът нa възрaстните може дa бъде много по- зверски.
Сегa, съвсем мило ще те помоля: след кaто сaмa си се убедилa, че след определено количество aлкохол, не сaмо че не помниш, a и нa прaктикa не контролирaш действиятa си, не пий!!!
Лошо е! Зa теб! Зa твоето бъдеще!

15.   Изобщо не ти дреме дали е лошо или не. Даже ще го направиш пак... и пак, и пак, и пак. Като минеш 20 (примерно) ще ти дойде акъла, ще знаеш, че пиейки се вдигаш само в очите на жалките момчета и ще станеш сериозно момиче. Тогава ще се сетиш за този случай и сама ще си дадеш отговор дали е лошо или не.

16.   Няма да те нападам! По принцип е лошо и не те съветвам да пиеш много. Разбирам в какво положение си. Аз съм на 11, а с повечето ми съученици сме луди. Ядем едни близалки, които ни оцветяват устните, също ядем и степчета на прах, някои си палят ръцете, а други си палят солети в устата и играем на левче. За левчето... загубилият всички му целят ръката с него... после не може да пише!

17.   Хахаа божеее вие не сте добре е и аз съм се напивал до безпаметност нормално е

18.   Ама никой не я напада..! Момиче никой от тук няма ''гадно отношение спрямо теб ''. Нормално е да се напиеш, ама до там до където можеш да контролираш действията си! Мога да ти кажа, че съм се напивала много пъти, но не говорим за истинското напиване, а за онова, което те кара малко да се посмееш ей така без причина, но въпреки това знаеш, къде си и какво и с кого правиш! Разбираш ли ме или не? .. Следващия път, ако искаш пак се напий по същия начин добави само още 2 чашки и на следващия ден се събуди с някой в леглото и разбери, че сте спали и си бременна.. Препоръчвам ти да направиш, това ще останеш много доволна от постъпките си..! Боже господи.. Просто пий с мярка и това е.. Мислиш си, че аз или някои други хора сме седнали да ти пишем, само, защото си дала някакъв повод и това е начин да те насолим здравата.. Ами не просто докато не се случи нещо по сериозно ще си мислиш, че всичко е детска игра.. Пий, пуши, ако щеш, но със МЯРКА!