Споделена история от Тинейджърски

След смъртта на първата ми любов...
За първи път се влюбих в човек, който ми показа какво е да се чувстваш жив, сърцето ти да бие лудо, тялото ти да се разтреперва, когато е до теб, дъхът ти да спира. Но смъртта ни раздели, когато най-силно го исках, когато най-много мечтаех да бъдем заедно. Сега само спомените ми останаха от първата любов, не мога да го забравя и знам, че няма да го забравя...
Сега имам приятел, с който се разделяхме много пъти, но аз отново се връщах при него. Разбираме се много добре, но за съжаление не съм влюбена, докато той наистина има силни чувства към мен. Чувствам се толкова виновна... Привлича ме, когато сме заедно не ми е неприятно, но през останалото време не мисля за него и за нас, а само колко виновна се чувствам. Понякога се чудя дали не искам просто да изпитам отново онези силни чувства и заради това да съм със сегашния си приятел. Боли ме, прегръщам го, а вечер мисля за онази отминала любов...
Положението ми е повече от приятели, по-малко от връзка... Рядко се срещат такива момчета, наистина държи на мен, опитва се да ме накара да бъда щастлива, да се почувствам обичана и оценена. Запознах се и със семейството му, всички са много доволни и щастливи, май всички, освен мен... Всеки път, когато си тръгвам от него се питам дали не правя грешка, а когато се връщам си задавам същия въпрос. Просто не искам да загубя някой, който ме обича и да съжалявам след време. Не искам и да го наранявам. Много съм объркана. Любовта идва ли след време?
Съжалявам, ако съм ви отегчила, но ми е много трудно. С времето става все по-трудно...

Коментари

1.   Първо съжалявам за бившия ти.. :( Второ - Разбирам, че ти е трудно, защото все още не можеш да изтриеш старата си любов и най вече да подтиснеш болката от неговата загубата.. Наистина ще ти е трудно да обикнеш сегашния човек до теб.. малко или много прегръщайки и целувайки го ще си представяш, че това е човека в когото си била безумно влюбена преди.. Но колкото и трудно да ти е ще трябва да го преодолееш.. Не бива да оставаш сама.. На първо време едва ли ще излезе нещо между вас (освен приятели), но след определен период може и да изпиташ нещо към него.. От описанието, което даваш за ''приятеля си'', разбирам, че е точното момче за теб... Макар и да не изпитваш толкова силни чувства към него, не го изпускай, защото, онова момче от твоето минало ще иска да те види щастлива до човек, който наистина те цени! Спомените и чувствата не избледняват, но живота продължава..

2.   Според мен трябва да го оставиш. Така ще е по-добре и за двама ви. Замисли се-той ще си намери някоя, която да му отвърне със същата любов, а ти може би ще намериш някой с който наистина отново да изпиташ тези чувства, макар не по същия начин - може би малко по-разли или по-силни, но ще са това, от което наистина имаш нужда. Така само забавяш неизбежното. А щом толкова те обича едва ли ще има проблем да си останете приятели... ама наистина. И така пак няма да го изгубиш. Дано да съм помогнала поне малко :)
Яница, 16г.

3.   Съжалявам за ппредният ти приятел. Искам да ти кажа, че няма как да ти е лесно, да избършеш всички спомени и да продължиш напред, но ще трябва. Ти няма как да върнеш момчето, но можеш да го запазиш завинаги жив във своето сърце. Той би искал да си добре, той би искал ти да си щастлива. И щом сега твоят приятел те кара да се чувстваш така, щом всичко ви е добре, не го прекъсвай, защото ти е нужно време или страдаш. Дай шанс на себе си, на него, на вашата връзка. Ако той знае за това, че си загубила приятел, може да поговориш с него за това. Поне така момчето ще има предвид състоянието ти и понякога емоциите ти, инъче ще мисли, че той греши. Не се обричай на самота, въпреки да страдаш. Позволи на любовта да те докосне още веднъж. Ти имаш правото на това и никой няма да ти го забрани, никой няма да те упрекне, че си започнала връзка. Дано момчето до теб да е щастливо, а ти да успееш да продължиш...

4.   Здравей! Много съжалявам за приятелят ти! Но във връзка с това, което си написа искам да ти кажа, че първата любов остава за цял живот и винаги ще я помниш и ще ти причинява болка! Но трябва смело да продължиш напред и да се влюбиш отново, няма да е както първия път, но пак ще обичаш и ще бъдеш влюбена в човека, който има чувства към теб! Ти сама трябва да го преодолееш и да се изправиш смело, за да продължиш въпреки болката в теб. И един съвет ще ти кажа тъй като съм минала пътя по който минаваш ( разликата е че аз съм на път да го изгубя заради болест ) искам да ти кажа да те изпускаш човека, който в момента те обича и цени един ден и ти ще се влюбиш в него и ще бъдете щастливи! Цени това, което имаш в момента, а не след като го изгубиш! Още един път съжалявам за загубата ти, но продължи смело напред!

5.   Любовта ще дойде след време, но няма да е със сегашния ти приятел. Той ти е нужен в момента, но ти не си пуснала още онова, първото момче. Не се насилвай за нищо. Скръбта иска време, болката иска време, за да отшуми, колкото ти е нужно. И после ще дойде и любовта. Тя ще е друга, да, тя може да бъде различна. И така е по-добре. Така ще можеш да запазиш спомена за първата и да живееш с живата любов.