Споделена история от Тинейджърски

Зъбите ми ...
Здравейте! Аз съм момиче на 13 г. Още от какво се помня съм имала дупка между двата предни зъба. Всичките ми роднини ми казват, че това ми е чара, но когато се погледна в огледалото не виждам никакъв чар, а само една грозна усмивка. Когато се смея винаги гледам да си прикривам устата. Също така и когато говоря с непознати. Въпросът ми е с какво може да се поправи тази дупка? С брекети, шини или операция? Не ме интересува как ще изглеждам с брекети или с шини, просто искам тази дупка да я няма. Бкагодаря!

Коментари

1.   Здравей! :) Аз съм момиче, на 13 години също. И аз имам проблеми със зъбите - като малка един от предните ми зъби ми растеше като два. После се оправи(след лекарска намеса). Късно започнах да сменям зъби. Сега имам 5 празни места. На четири от тях ми поникват зъби, а някои млечни май няма да ги сменям. О, и нямам да имам кучешки зъб. Просто няма да поникне. За него няма място - малка ми е устата. Но никой не обръща внимание на това - не всеки може да има перфектната усмивка. Аз се грижа за зъбите си, мия ги с билкова паста, използвам вода за уста. Приемам факта, че ще мина без кучешки зъб. За това ти препоръчвам да не се ядосваш, а да посетиш ортодонт и евентуално да си направиш снимка. :)

2.   Може и с фасети, и корони, но все пак се пилят зъбите. При фасети по-малко, при корони много яко. И в двата случая зъбите вече няма да изглеждат нормално ако не са обвити с фасетата или короната. Може би ти е рано за това.
Не ги слушай твоите роднини, за някое малко дете може и да е симпатично, но за жена каквато ставаш... На мен лично никога не ми е харесвало. Дай им газ и зор, настоявай си да те заведат на зъболекар, след като ти не се чувстваш комфортно това е най-важното и накрая ще те послушат. Зъболекарят ще прецени случая ти и кое е най-доброто решение. Ще се оправи напълно, не се притеснявай:)

3.   Бе не знам, Мадона има такава дупка и изглежда страхотно! А и явно изобщо не я тревожи, защото с нейните пари едва ли е проблем да я оправи. Така, че не се тревожи излишно, а се гордей с това, което си, а това, че имаш няколко мм разстояние, ами който те харесва и те обича изобщо не гледа такива дреболии. Обаче ако чак толкова много те притеснява, питай зъболекар как да го оправиш. Сигурно с поставянето на порцеланови фасети.

4.   Не се притеснявай. Мама и братовчетка ми същто имат и са ми казвали, че било готино. Номер 3 е прав. Има момчета които харесват това разтояние. ;)

5.   Ми превърни недостатъка в предимство - харесвай се така и хората също ще те харесват. Ако сама не се харесваш как да те харесват другите? Това нехаресване го предаваш и на околните, то си личи, когато човек не се харесва, защото му се променя излъчването. Аз лично намирам това за чаровно.

6.   Аз също съм на 13. Преди време също имах такова разстояние, но вече зъбите ми са плътно един до друг. Може да се коригира с шини (както направих аз), но отнема доста време (на мен лично около 3 години), а може и с брекети, което ще стане по- бързо. За всеки е индивидуално, иди на зъболекар и той ще ти каже кой е най- подходящия начин за теб! Надявам се да съм помогнала:)

7.   Все едно аз съм го писала... :D Имам АБСОЛЮТНО същия проблем. От 1 година насам се мъкна по зъболекари и ортодонти. Та ето какво е положението при мен: отидох при ортодонт с ренгенова снимка и след като той и зъболекарят я прегледаха, установиха, че трябва да ми се прави операция, защото имам голяма ципа между двата зъба. При някои хора изчезва само по себе си и зъбите им се прибират, но моята ципа е бая дебеличка и ще я режат. След това ще ми слагат брекети, които ще нося около 5-6 месеца. Махат ги и имам прекрасна усмивка (за разлика от сега :D) Та съветът ми е да отидеш при ортодонт, той ще ти направи отливка и ще ти каже какво може да се направи. Надявам се да съм била полезна.
K. 14.

8.   Мило момиче, няма значение реално погледнато дали имаш дупка между предните два зъба, или имаш перфектната блестяща усмивка. Знам, че сега няма да ме разбереш, и ще си кажеш, че всъщност значение има, но аз ще ти кажа друго - разбери, че всеки човек е уникален сам по себе си. Кой с рижавата си коса и луничките, кой с бялата си кожа, кой със заобления ханш и тесни рамена и прочие, и прочие, и прочие... Разбирам те, че искаш това разстояние да се махне. На твоята възраст исках много неща свързани с външния ми вид. Някои постигнах, други - не. На 30 съм и все още се уча как да харесвам всичко в себе си. Защото както някой по-горе е писал - всичко е в главата ти, и отношението ти към теб самата се предава и на останалите около теб. Зъбите можеш а ги промениш, но нещо друго няма да успееш да речем, значи ли това, че доживотно ще си обхваната от комплекси и ще страдат отношенията ти с околните от тази психическа зависимост? Много хора не са научени да се приемат каквито са, да се обичат и съответно другите до тях също ги гледат по този начин. Имаш ли възможност - махни си разстоянието, няма лошо, ако това ще те накара да се почувстваш добре и по-уверена в себе си. Но не се заробвай на измислени идеали. Ти самата си бъди идеал за себе си. Усъвършенствай се духовно и психически, стани човек с цялостна ценностна система, защото колкото и да се гледа опаковката, в един момент винаги се стига до съдържанието. Искрено ти желая успех, каквото и да решиш да направиш! :)

9.   Отскоро разбрах за един нов метод - Керамични фасети. Това са едни като люспи, които ти се поставят на зъбите и изобщо не си личи, че има чужда намеса, изглежда все едно са ти естествените зъби. Имам същия проблем и в най-скоро време ще си поставя и аз такива. Струват 400 лева.
А колкото до брекетите - след няколко години ти връщат старата захапка и няма смисъл :)