Споделена история от Тинейджърски

Агресията в училище
Здравейте! Отдавна имам проблем с агресията в училище, по-точно с двама хулигани на моята възраст (14), които когато ме срещнат винаги се закачат и създават проблеми.
Въпросът ми е как да се справя с тях и тяхното перчене?
(обикновено бих здравата ги натупал, но си имам репотация и не искам да падам надолу по скалата на учителите)

Моля помогнете! Какво да правя?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   За да се справиш с хулиганите, ще се наложи да си развалиш малко реномето! Сори ама тея са адски глупави и само с бой ще се реши проблема, бил съм в твоето положение!!!

2.   Да ама са малко едрички и винаги се движат заедно, пък и нашият клас не толерира агресията (понеже сме по-добрият клас), тоест искам да кажа, че не обичат да се бият а аз с тях двамата не мога да се справя.... други идеи?

4.   Нямаш друг вариант, пич... най-много да викнеш някой приятел. И да са едрички, ако ги удариш пръв нямат шанс, така че утре действай, иначе ще стане по-лошо!
Venjus

5.   Вие четете ли си коментарите 1, 2 и 3???
Момче, не гледай какво пишат, това е възможно най-лошия съвет, който някой може да ти даде. Да предположим че викнеш едно две яки приятелчета и ступате тея хулигани дето те тормозят. Знаеш ли какво ще стане утре? Те ще викнат два пъти повече свои приятелчета, за да ступат теб. И така един омагьосан кръг, докато някой не влезе в болница, а може и в гроба, повярвай ми. Боят не е решение! Единственото, което можеш да направиш е да се опиташ да ги игнорираш (убий простака с мълчание). Също така можеш да се консултираш с училищния психолог, с родителите си, но в никакъв случай не започвай безмислена война.

6.   ОМГ, ти си егати мишката! Имал си той миличкия репутация, едва ли не издигнат в очите на учителите, бил ми от класа на отличниците.... мишкарски истории

7.   От Автора!!! Ако няма да пишете нещо полезно поне недейте да пишете! Сериозно, имам си репотация, печелил съм куп награди а това отношение ли заслужавам!?

9.   Ако имаше някаква репутация нямаше да те закачат.. те търсят глупав и слаб човек който не може да прави друго освен да седи.. като знаят, че няма да ги удариш или няма да кажеш на никой, защо да спират? Та аз имам един фукльо в моя клас, който само ме дразнеше имайки се за велик... веднъж ме издразни, съборих го на земята и от тогава си мълчи.. даже се бута да сме приятели... а като си държиш на измислената репутация си трай... пък ако беше от умните и само с думи може да ги оправиш..

10.   може да ги затапиш така яко че те да се оплашат и да побегнат като кученца ;)

11.   Агресията винаги я е имало и ще я има. Двама са, дори и един да беше, виждат, че си смотан(в техните очи) нищо не можеш да им направиш, не можеш да се биеш, страхлив си. Това ти го пише един бивш "СМОТАНЯК" от училище. На 14 години дипломация с такива не може да се води. Това да ги помолиш учтиво да престанат, абсурд, не че като пораснеш молбата върши работа( ще си помислят, че си слаб, същото важи ако си вежлив, добър и т. н. ). Бая пъти са искали да ме шамарят и общо взето всичко беше в мой ущърб, така ще е и при теб, най-вероятно. В най-добрият случай да им станеш безинтересен, но в бъдеще пак може да те погнат. Бъди си кротък, добронамерен към тях, въпреки че те предизвикват и така ако продължи прекалено дълго дебнеш в гръб, сваляш и риташ, няма друго решение.

12.   Приятел при мен е същата работа. По отделно не са много по-силни от мен, но ходят постоянно заедно. 4 човека.... Боят в училище не е решение. Не знам как е при теб, но в моето училище ако се сбиеш викат родители, психолози, цялото училище ти вика "бияч", "машина и т. н". Аз също исках да ги смеля, започнах да тренирам здраво и за по-малко от година станах по-силен от някои на моята възраст, които тренират с години. Сега просто когато ме тормозят ми става смешно, даже се правя на слаб и да си призная с нетърпение чакам да ме ударят, че да ги съсипя.... Не се бий, говори с тях. Питай ги какъв им е проблема? По принцип на такива проблема им може да е, че или ти завиждат за нещо, или си по-популярен в училище, или по-умен или нещо от сорта.

Поздрави и дано се оправиш.

(at) Dr. Maidan

13.   От АВТОРА!!! Как да ги затапя? Да ги заплаша? Как?

14.   №6 по-лека бе момчето търси съвет ти веднага го пренебрегваш. Егати идиота ама в тая държава е така пълно с идиоти като тези които дразнят момчето. Давам ти 2 варианта
1.вия е да говориш с родителите или с директора. 2-ри вариант да извикаш някой едри приятели да ги натупат.

15.   От АВТОРА!!! Как да ги затапя? Да ги заплаша? Как? Ок мога да съм умен, но не съм от тия дето непрекъснато говорят, само за да се фукат или да се правят на голяма работа...

16.   Насилието не решава проблемите!!! Викнеш ли приятели на другия ден те ще викнат двойно повече!!! По-добре ще е да потърсиш родителска намеса, но те едва ли ще се изплашат от тях! Най-добрия и законен вариант е да майка ти или баща ти да подадат сигнал в полицията! За целта трябва да знаеш най-вече как изглеждат, а още по-добре, ако им знаеш имената или училището и класа!!!

17.   Агресията в училище си е норма. Особено в бг училищата.
Току-виж си погледнал детето на некоя мутра и/или депутат, и/или то ти се заяде, гледай какво става...