Споделена история от Тинейджърски

Чувсрвам се самотна
незнам вече как да постъпя или какво да направя. На 17 г. съм, самочувствието ми е под нулата... никой не иска да седи до мен в училище, а когато се опитам да попитам нещо или да започна разговор с някой, този някой или ми дава бърз отговор и веднага си тръгва или се прави че не ме чува. Понякога се чудя толлова ли съм скучна и безинтересна или пък гозна. Понякога си мисля дали някой (освен родителите ми) ще се сеща за мен ако изчезна.... ;(.... Момчетата постоянно ме обиждат и критикуват, или пък ми се смеят все за нещо (а аз се влияя от чуждото мнение... За съжаление)

Скоро наближава екскурзия и аз мяма да ходя томно поради тази причина (всеки ще си има другарче а само аз ще си стоя сама... )

Коментари

1.   Много лошо и аз съм в подобно положение просто гледай да се слееш с тях много да не ти дреме какво мислят за теб и т.н ако искаш дай скайп :)

2.   Запиши си на спорт, токо ще сш намериш приятели.

3.   Милата :) Сигурно е гадно, но не може да няма някого с когото поне да си говориш-някого от твоя клас, който също е самотен, или някого от съседния клас. Другия вариант е по някакъв начин да се сближиш с твоите съученици - слушай ги за какво си говорят, разпитвай ги за неща, които ги вълнуват, може да им помагаш с уроци или домашни. Но най-важното е, да вярваш в себе си!! УСПЕХ!!

4.   Разбирам те напълно! Трябва да има някаква причина поради която другите не поддържат контакт с теб. Опиши характера и интересите си. :-) Иначе няма с какво да ти помогнем освен с подкрепа.

5.   милото, една прегръдка от мен през компютъра ти пращам, такъв е живота много хора сме така сами винаги, но винаги има надежда, успех и горе главата

6.   Авторке, във всяко училище има две групи учащи се: нахални и отстъпчиви. Нахалните имат някакви да ги наречем ценности и ги налагат на другите. Вторите пък приемат наготово тези ценности и дори се сдухват, защото не покриват критериите за качество на първите, които критерии са невалидни от гледна точка на законодателството поради факта, че никой не е упълномощил нахалните да вземат такива решения от името на останалите и така същите могат да важат само за тях, но по никакъв начин не бива да бъдат налагани на останалите. Ти си от втората група - нищо ти няма освен това че си прекалено търпелива и толерантна към хора, които се изживяват като директори на фирма при положение че в училище всички ученици сте на равни начала и няма по-висшестоящи. Съвет: остани такава, намери си приятели и евентуално гадже от твоята група (отстъпчивите) и гледай как нахалните се побъркват от яд, че не са успели да те моделират като пластелин, а отгоре на това ти си щастлива въпреки че не живееш според "заповедите" им. Така хем ти ще си щастлива, хем те ще бъдат свалени от пиадестала, на който сами са се поставили. :)

8.   Скивай сега, ще ти кажа големи истини, които ако ги осъзнаеш и осмислиш, не че могат, а ЩЕ променят живота ти.

Ако първо ти себе си не се харесваш, как очакваш някои друг да те харесва. С други думи, това, което сееш, това и ще пожънеш. Ако се харесваш, и с времето (не е лесно, но си заслужава всяко усилие) се харесаш, придобиеш самочувстие и т. н. всичко ще си дойде на мястото. Само не изпадай в депресии. Постоянно се занимавай с нещо, което ти доставя удоволствие, например аз свиря на китара, пиано, пея като магаре, снимам с фотоапарата, или пък си играя с йо-йо-то.. Рисувай дори ако щеш. Важното е да оцениш това, което имаш! Чашата е наполовина пълна.

Ще ти препоръча да свалиш книгата "излекувай живота си" от интернет, има я в пдф формат, дано да знаеш как дая отвориш после.

Да обопщим, това, което мислиш, това и става. Бъди благодарна, живей така, сякаш си богата, въпреки, че нямаш 2 лв. примерно, живей така, сякаш всички те харесват и момчетата се бият за теб (ако това иска) и то ще се сбъдне, мисли как срещаш любовта и какво се случва в твоята евентуална бъдеща връзка със всички чувства и емоции, всякаш наистина се случва, и то ще стане. Мисли позитивно

:)