Споделена история от Тинейджърски

Кога е времето да го направим за първи път?
Здравейте. Предполагам, че не съм единственото момиче(от зрелите, които не се държат като сегашните деца), което има проблеми относно първия път. На 16 съм и от година си имам приятел. Преди 2-3 седмици засегнахме темата за секса и за това кога да го направим за първи път. Осъзнавам, че много хора ще кажат "сега му е времето", но за начина по който съм отгледана, не мисля че трябва да бъде сега, тъй като проблема е не само в неувереността ми, въпреки че го обичам, но и в родителите ми. Очаквам вашите обективни мнения по въпроса. :)

Коментари

2.   Не, не му е сега времето, щом се питаш такива въпроси и определено имаш съмнение. На 16 г. сте все пак, зрели сте полово и сте от доста време заедно и все пак не е нужно да започвате от вратата за краката - направо със секса.
Ако приятелят ти не те привлича физически - време е да скъсаш с него и да искаш само приятелство.
Ако обаче той те привлича физически, но все още не искаш да се стига до секс, можеш да му предложиш да правите Петинг (Petting търси в интернет). Toва е метод на взаимно задоволяване с ръце и устни, но без да се стига до пенетрация. С времето сама ще почувстваш, ако си готова за повече, но това не ви пречи междувременно да се задоволявате по този начин.
Поклон и уважение пред родителите ти, защото са те отгледали, изхранили и родили, но тялото си е само твое. Ти си вече на 16 г. и вече имаш своите нужди, а и приятел, с когото да ги споделиш. Можеш да носиш и отговорност за действията си. Никому няма да навредиш, ако се предпазваш от нежелана бременност с кондом или противозачатачно хапче. Твоите родители с право не искат ти да имаш секс, защото ги е страх да не поемат отоговорността за делата ти - да гледат внучета, но ето - ти си достатачно зрял млад човек, за да знаеш, че с кондом или противозачатачни ти можеш да имаш секс без да вредиш на родителите си, натоварвайки ги с бебета, аборти и болести.
Ако се обичате, желаете се, не оставяй който и да е да стои между вас, ако и ти желаеш физическа близост с партньора си. След навършване на 14 год. възраст по българското законодателство не е незаконно да имаш секс. От теб зависи дали искаш, с кого и кога, но е много важно КАК - С КОНДОМ!
Дали си на 16 год. или на 18 г. е все едно, защото една бременност ти сисипва живота. Една жена и на 20 г. може да стане за резил.

Няма смисъл в безсмисленото пазене с две думи, а секс се прави с две неща - с желание и с КОНДОМ.

Иначе познавам достатачно млади жени, които късно почнаха да правят секс, а после забременяха и заредиха аборт след аборт от различни мъже - една жена и на 20 може да почне полов живот, но не е застрахована от нежелана бременност и венерически болести. Не да бягаш от проблемите е тяхното решение, а активно да мислиш над тях и да търсиш решение!
Успех

3.   Единствено и сaмо тогaвa, когaто си готовa емоционaлно и физически! С любимият човек и с кондом;)
Щом еднa годинa сте " устискaли" и сегa не си сигурнa, знaчи не е моментът. Когaто си готовa, ще бъдеш кaтегоричнa в себе си и нямa дa имaш нуждa от други мнения.
Aз го нaпрaвих нa 18, след 2 год. връзкa и беше невероятно, но бях повече от готовa;)

4.   Изчакай поне до 17.

7.   Авторке, за тези неща график няма. Не може да си избирате дати, места или да си определяте срокове. Мисля че момента дойде ли, ти ще знаеш по-добре от всеки друг. Важно е само да тио е добре, да останеш с хубави впечатления и така, а до това за родителите ти, определено не е нужно да ги информираш за това, което е нормално да правиш в сексуален план. Те няма да ти кажат "давай" определено. Щом не ти се бърза, не го прави. Важната си ти. Добре е, че се чувстваш по-зряла за възрастта си, но също така бъди и умна и внимателна, защото всичко крие риск в тези отношения. Пази се от ранна бременност и гледай да не разбият сърцето ти, защото понякога другите ще го имат за спорт, а ти може да се влюбиш и това да те нарани по-късно.

8.   Не не му е сега времето виж сигурна съм че трябва да си на 19 - 20 години за да го направиш първо заради самата теб второ заради родителите ти и трето заради гаджето ти.
Ако го направиш сега и забременееш и скъсате кой ще гледа това невинно дете. Аз не ти се меся в живота аз само ти казвам какво трябва да направиш за по сигурно, но ти си решаваш

9.   Аз го направих, когато бях на 16 години, ходехме от една година и не го бяхме направили.
Един ден споменахме темата и след известно време просто се случи, нито аз съм го обмисляла предварително нито той, затова мисля, че за сега не е дошъл моментът за вас.
Ти ще го почувстваш със сърцето си и когато момента дойде ти ще си сигурна.