Споделена история от Тинейджърски

Какво трябва да значи това?
Здравейте :)
Илизам с едно момче, което много харесвам. Той също ме харесва, но ми каза, че не вярвал в любовта. Държи се добре с мен, но е и срамежлив. Вчера каза, че не си предствял да има момичета за приятели. Нямал им доверие. И след като ние с него се очакваше, че сме приятели го попитах, за да си изясним какво става. Той отговори, че не бил дорасъл за приятелство с момиче- предпочитал ако има момиче то това да е приятелката му. Аз разбира се му обясних, че двама за да са заедно първо трябва да са приятели, да се уважават и да имат някакви чувства един към друг. А той се чуди защо предишните му връзки не са се получавали. Пък и когато сме с моите или неговите приятели не се държи по никакъв по-специален начин. Просто едно "здрасти, как си? ". Когато сме само двамата може да бъде много мил, а има ли около нас хора не се държи като приятел, камо ли като гадже. Е с такова държание как може да твърди, че ме възприема като приятелката му. И не, не се срамува от мен защото когато се срещнахме с някви негови от класа му те като го питаха аз дали съм гаджето му той уверено потвърди (въпреки, че според мен тогава си бяхме просто приятели). Какво да правя с него? А също така и бихте ли споделили и според вас къде е границата между гадже и обикновен приятел тъй като относно това той също среща затруднения, а и ми се иска да чуя възможно най-много мнения по въпроса. Съжалявам ако съм ви отегчила, но все пак ми се искаше да споделя... (П. С. - Аз съм на 16, той на 19)

Коментари

1.   Явно той не знае какво иска още или е недорасъл както твърди или не е сигурен в чувствата си пък може да не иска да те наранява.А според мен между едно момче и едно момиче не може да има приятелство а винаги нещо повече....

2.   А имали ли сте полов контакт някога?

3.   Странно. На 19 едно момче вече би следвало да е малко по-наясно с нещата. Като прочетох историята ти останах с впечатление, че сте на по 12-13. Ми не знам какво да ти кажа мила, май и той не знае ти каква си му приятелка, гадже или нещо друго. Като сам за себе си си изясни чувствата си, тогава и ти ще знаеш какво точно става и вие реално имате ли връзка или не. А колкото до това къде минава границата между гадже и обикновен приятел, ами различно е, ама с гаджето си все пак се предполага да си по-интимна, въпреки че доста хора си имат и "приятел за секс", така че е трудно да се каже точно кое отличава гаджето от приятеля. Може би към гаджето все пак изпитваш по-дълбоки чувства, знам ли. Все пак той е само един, а приятели можеш да имаш много.

4.   Защо ти е на 16 да си затормозяваш мозъка с нещо подобно. Когато станеш на ще си страшн отогчена т живота. Явно не сте един за друг и за да отг на въпроса ти - според мен това момче не е сигурно какво изпитва към теб или прекалено много го задушаваш. Послушай ме малка си за нещо толкова сериозно.

5.   Първото, което ще ти кажа е, че напълно ама напълно всяко момче се държи гадно преди компанията и приятели си спрямо момичетата, а като е само с момиче се държи идеално с нея. Примерно има едно момче в моя клас, което се държи много зле с мен пред другите, обижда ме, замеря ме, гони ме из стаята като малко дете, боцка ме с игли, а когато сме се засичали да се прибираме само двамата и е мега мил, идвал ми е на гости, сготви ми веднъж, но това си е, момчетата са различни пред приятелите си. Това много хора са ми го казвали. Просто е тъпо, че гаджето ти е на 19 и демек е голям, защото това важи повече за хората на твоите години, странно е, аз те съветвам да поговорите и да се опиташ да разбереш как се е родил проблема му, да не иска да е приятел с момиче, нещо крие, нещо го мъчи.

6.   Недей да очакваш да се държите за ръце и да се прегръщате пред приятелите му. Това не е характерно за повечето момчета. Оценявай поведението му само докато сте сами. Имай и в предвид, че той може би не иска да оставя изцяло приятелите си, заради теб и затова като е пред тях, се държи повече като техен приятел, отколкото като твое гадже. Още малко време му дай и ще ви се получат нещата. Сподели как се развиват нещата.

7.   Авторката: как се развиват ли? :D Ами добре. Бих казала много добре. Не само че се отпусна ами и е горд когато ни видят заедно и определено няма проблем с проявата на нежност. Дори е много мил